Opowiadania z krainy szczęśliwości

Wydawnictwo: Bellona

Joanna | 2011-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2011

Nie przepadam za opowiadaniami, ale czasami nie mam ochoty na czytanie grubszych książek – powieści i innych, które mają wiele stron. Dlatego właśnie przeczytałam te opowiadania, ale też nie wszystkie na naraz, jedno lub dwa dziennie.
Najbardziej podobało mi się opowiadanie pt „Życie Jolene”. Lubię tego typu lektury. Tytułowa Jolene nie miała łatwego życia Było w nim więcej porażek niż sukcesów. Nawet jej liczni mężowie nie dali jej szczęścia, z którymś z kolei miała nawet dziecko. Nie kończy się to zbyt optymistycznie, ale też nie tragicznie. W sumie mogłyby być tam opisane dalsze losy głównej bohaterki, ale wtedy to już nie byłoby opowiadanie.
Pozostałe też są ciekawe, ale to które opisałam powyżej czytało mi się najlepiej.

Ela | 2011-08-18

Kupiłam książkę w fantastycznej cenie 3zł. Nie spodziewałam się cudów. Zazwyczaj te kiermaszowe pozycje nie pociągają moich zmysłów.
A tu?
Totalnie zaskoczyła mnie ta książka. Pierwsze z opowiadań jest bardzo zręcznie napisane. Wszystko rozwikłuje się niemal w ostatnich słowach i nie jest powiedziane dosłownie. I kolejne opowiadania też są po prostu dobre. Czyta się szybko.
Życie Ameryki z innej strony, nie tylko babskiego manhatanu, bogactwa i sławy, a tej słabej, troszkę kulawej ale prawdziwej.

kate2808 | 2012-09-13
Przeczytana: 13 września 2012

Nie przemawiają do mnie krótkie opowiadania, wolę jednak bardziej rozbudowaną fabułę. Osobiście podobało mi się tylko trzecie i ostatnie opowiadanie. Jednak dobrze pokazano po prostu życie, takie jak właśnie jest.

Maja | 2015-11-05
Przeczytana: 04 listopada 2015