Myst. Księga Ti'Any

Tłumaczenie: Paweł Lipszyc
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Myst". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Myst. The book of Ti'Ana
83-7180-793-7
myst, science fiction
ikari

Myst II. Księga Ti'Any to druga po Księdze Atrusa część cyklu Myst Jak doszło do zagłady państwa D'ni? Czy nienawiść, wygórowane ambicje, żądza zemsty i władzy mogą dokonać takiego zniszczenia? Myst, fantastyczna gra multimedialna, odniosła ogromny sukces - jest najlepiej sprzedającym się CD-ROM-em lat dziewięćdziesiątych. Fanów Mysta przyciąga niezwykły, magiczny świat, który mogą dzięki...

Myst II. Księga Ti'Any to druga po Księdze Atrusa część cyklu Myst

Myst, fantastyczna gra multimedialna, odniosła ogromny sukces - jest najlepiej sprzedającym się CD-ROM-em lat dziewięćdziesiątych. Fanów Mysta przyciąga niezwykły, magiczny świat, który mogą dzięki niej odkrywać. Książka nie jest opisem gry, ale powieścią osadzoną w świecie, który możecie oglądać na ekranach komputerów, grając w Myst.

[opis wydawcy]

onika | 2014-10-13
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: październik 2014

Po tym, jak przeczytałam „Księgę Atrusa”, myślałam, że już nie wrócę do serii „Myst”, ale napatoczyła się „Księga Ti’Any”, więc stwierdziłam, że w zasadzie mogę poznać historię zagłady ludu D’ni.

Jak może upaść wielka cywilizacja? Pomijając degenerację genetyczną, klęskę naturalną czy zewnętrznego wroga, są dwie możliwe przyczyny: wiara całego społeczeństwa we własną wielkość, doskonałość i nieomylność lub zawiedzione ambicje jednego psychopaty, który albo wyznawców dla swoich przekonań znajdzie, albo mącić dobrze potrafi i rozsadza od wewnątrz wielką kulturę. Autorzy cyklu wybrali współdziałanie tych dwóch czynników, by przypieczętować los ludu D’ni. Ale zanim doszło do totalnej katastrofy, czytelnik zostaje uraczany przydługą opowieścią o perypetiach Aitrusa, Veovisa i Anny. I gdyby każdy z wątków traktować osobno, to naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Ale w momencie, gdy autorzy usiłują w zgrabną całość spleść te trzy historie, wszystko zaczyna rozłazić się w szwach.

Ta...

MajinFox | 2016-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2016

Pierwsze 130 stron czytałem dwa miesiące... Chociaż nie - po 130 stronach, nie czytałem przez dwa miesiące... Czy powinienem się chwalić, podejrzewam, że w takim samym natężeniu, jak autorzy, że coś takiego wydali na rynek.

Nawet nie wiem od czego można zacząć. Sama historia jest prequelem tego, co widzieliśmy w pierwszym tomie i grach. Jeśli pamiętamy, że kultura D'ni nie przetrwała do teraźniejszości, w tej części mamy ukazane dlaczego tak się stało. Aitrus (ojciec Gehna, dziadek Atrusa, pradziadek Achenara i Sirrusa) wierci dziury, bo D'ni chcą zobaczyć, co znajduje się na powierzchni i czy ssaki żyjące na niej mają rozum (chodzi o nas). Drugim wątkiem jest badanie przez Annę i jej dziadka pojawiających się kraterów na powierzchni. Gdzieś tam pośrodku się spotkają i spłodzą dziecko, a D'ni upadnie.

Ot i cała fabuła, która nie jest odkrywcza, bo każdy wie od samego początku na czym to się zakończy (osoby, które nie wiedzą prawdopodobnie nie są nawet zainteresowane taką...

Kern | 2015-07-15
Na półkach: Fantasy, 2015, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2015

Im głębiej w historię tym wydaje się ona powszedniejsza i nudniejsza. Mimo niezłych kreacji postacji fabuła nie zachęca do przeczytania książki do końca.

Natalia | 2016-04-21
Poipoi | 2016-04-06