Trubadur króla Ryszarda

7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Search for the king
historyczna
Artur Frydel

Powieść historyczna z XII wieku, o losach jednego z najsłynniejszych władców średniowiecznej Anglii - Króla Ryszarda Lwie Serce.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: https://www.atticus.pl/?pag=poz&id=72508

Wojtaszko | 2014-03-13
Przeczytana: 13 marca 2014

Cytat z Wikipedii:
"W latach 60. XIII w. popularna była historia o minstrelu Ryszarda, Blondelu, który poszukując uwięzionego króla chodził od zamku do zamku śpiewając pieśń znaną tylko im obydwu. Pewnego dnia dotarł do zamku, gdzie uwięziony był Ryszard, który odpowiedział na śpiew trubadura."
I właśnie o tym jest ta opowieść. Blondel przemierza Europę i próbuje odnaleźć swojego króla. Spotyka go wiele przygód: wpierw u boku Ryszarda walczy ze smokiem, potem ucieka przed wilkołakami, cudem wymyka się z zamku wampirzycy i z groty olbrzyma ludojada, na swej drodze spotyka jednorożca oraz walczy w imieniu króla wraz ze sławnym Robinem Hoodem.
Tak naprawdę głównym bohaterem powieści jest Blondel, lojalny trubadur i przyjaciel Ryszarda Lwie Serce, a jego losy ukazane są na tle wydarzeń głębokiego średniowiecza.

SYLVIA | 2015-09-16
Na półkach: - Anglia -, Przeczytane