Assassin's Creed: Renesans

Tłumaczenie: Tomasz Brzozowski
Cykl: Assassin''s Creed (tom 1)
Wydawnictwo: Insignis
Assassin's Creed: Renaissance
Odcień-purpury

"POPRZYSIĄGŁEM ZEMSTĘ TYM, KTÓRZY ZDRADZILI MOJĄ RODZINĘ. JESTEM EZIO AUDITORE DA FIRENZE. JESTEM ASASYNEM..." Młody szlachcic, zdradzony przez panujące rody Italii, wyrusza w poszukiwaniu zemsty. Aby stawić czoła spiskowcom i przywrócić rodzinie honor, będzie musiał poznać sztukę zabijania. W swojej misji Ezio skorzysta z pomocy światłych umysłów, takich jak Leonardo da Vinci czy Niccolo...

"POPRZYSIĄGŁEM ZEMSTĘ TYM,
KTÓRZY ZDRADZILI MOJĄ RODZINĘ.
JESTEM EZIO AUDITORE DA FIRENZE.
JESTEM ASASYNEM..."

W swojej misji Ezio skorzysta z pomocy światłych umysłów, takich jak Leonardo da Vinci czy Niccolo Machiavelli, świadom, że jego przeżycie zależy od nabytych umiejętności.

Dla swoich sprzymierzeńców stanie się siłą przemian, bojownikiem o wolność i sprawiedliwość. Dla wrogów będzie śmiertelnym zagrożeniem, siejącym postrach wśród tyranów, którzy ciemiężą lud Italii.

Tak rozpoczyna się epicka opowieść o władzy, zemście i spisku.

PRAWDA BĘDZIE SPISANA KRWIĄ

Na podstawie bestsellerowej gry firmy Ubisoft

źródło opisu: http://www.insignis.pl/book/index/14/Assassin-s-Creed--Renesans.html

źródło okładki: http://www.insignis.pl/book/index/14/Assassin-s-Creed--Renesans.html

vampireheart | 2015-09-20
Przeczytana: 19 września 2015

Grę "Assassin’s Creed" w mniejszym lub większym stopniu kojarzy chyba każdy. Zakapturzony asasyn podbija serca graczy na całym świecie od 2007 roku. W końcu Oliver Bowden zdecydował się przenieść grę na strony książki, zwiększając zasięg rzeszy fanów zakonu asasynów. Czy mu się udało?

Prawdę mówiąc, nie jestem ani trochę fanką gier. Nie lubię siedzieć przed konsolą i nigdy nie wciąga mnie ściskanie w dłoniach pada. Uwielbiam za to patrzeć, jak ktoś gra. W taki właśnie sposób urzekł mnie Ezio Auditore, główny bohater. Nie mogłam oderwać wzroku od ekranu, kiedy mój tata grał i pytał mnie o wskazówki, które on z kolei przeoczył. Zaznaczę też, że mój ojciec nie jest fanem gier przygodowych, ale i on nie potrafi oprzeć się urokom "Assassin’s Creed". Dlatego też widząc książkę o tym samym tytule, o razu zdjęłam ją z półki księgarni i pobiegłam do kasy. Wcześniej upewniłam się, która część rozpoczyna tę serię i padło na "Assassin's Creed: Renesans".

Nie jestem pewna, czy idea...

Madlena | 2011-07-03
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 27 czerwca 2011

Renesansowe Włochy.... Któż nie chciałby ich zobaczyć? Florencja, Wenecja, małe urokliwe miasteczka. Da Vinci, Machiavelli i wiele innych postaci tego okresu. Ma być czarująco, ma zapierać dech w piersiach i ma wciągać w ten barwny świat od pierwszych stron - tego oczekiwałabym od książki osadzonej w tym czasie i miejscu.

Niestety, nic podobnego! Dawno nie czytałam czegoś tak złego. Intuicja podpowiadała mi, ze książka napisana na fali sukcesu gry jest obliczona tylko na zyski finansowe i dobra być nie może. Przyjaciółka podpowiadała, że gra jest rewelacyjna i muszę to przeczytać. Więc dałam asasynowi szansę i przeczytałam. Efekt? Niesmak i poczucie straconego czasu.

Książka jest wyraźnie pisana na siłę. Akcja zbudowana została „punktowo”, czyli: główny bohater dostaje misję, wypełnia ją, spotyka kogoś, dostaje kolejną misję, wypełnia ją... I tak do znudzenia. Mogę sobie wyobrazić to w grze, gdzie taki rozwój wydarzeń jest całkiem naturalny, ale w powieści? Zero napięcia,...

Alex Ritter | 2015-07-03
Na półkach: Ebooki, Przeczytane

Książka nie dla mnie. Męczę ją od jakiegoś czasu i ledwo doszłam do połowy. Niby coś się w niej cały czas dzieje, a w moim odczuciu jest nudna. Jest napisana okropnym stylem, językiem. Co chwila Ezio zrobił to, Ezio zrobił tamto. Od czego są synonimy?
Przykład: "Mimo, że chybił celu, udało mu się musnąć czoło Ezia, na którym pozostała rozcięta skóra i krew. Ezio zrobił kilka chwiejnych kroków do tyłu, a z rąk ludzi Vieriego posypał się w jego kierunku grad kamieni. Kompani Ezia ledwo mieli czas.." - fragment pochodzi z pierwszego rozdziału, a pomyśleć ile po pobnych jest w powieści... W liceum polonistka się czepiała, gdy powtórzyło się ten sam wyraz w dwóch zdaniach podrząd, a za więcej takich przypadków ocena w dół. Czyli Bowdenowi należy się 1 jak nie mniej.

flameleaf | 2013-10-03
Przeczytana: 07 października 2013

Zanim sięgniesz po tę książkę drogi czytelniku, pięć razy się zastanów, bo nie warto.
477 stron zażenowania płaskimi, jednowymiarowymi postaciami, brakiem akcji, dziecinnym językiem i wszechogarniającą nudą. Czuj się ostrzeżony!

Gabrysia | 2014-01-27

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przyznam się szczerze że książkę odebrałam w dobry sposób.
Na początku był wielki zapał który potem odpadł ponieważ widziałam całą grę i wiedziałam co się stanie.
Mimo to kontynuowałam lekturę.

Ezio jest młodym szlachcicem. Kiedy na jego oczach zostaje powieszona jego rodzina - dwóch braci i ojciec - a matka po przeżyciach o których nie powinno się pisać , nic nie mówi a siostra jest zdruzgotana , poprzysięga zemstę na ludziach którzy zdradzili jego ojca.

Kilka godzin przed śmiercią , ojciec Ezio kazał mu pójść do domu , a tam w tajemnej komnacie i kuferku znalazł coś co pomogło mu w zemście.
Stał się Asasynem.

Ezio wiedział że musi się podszkolić dlatego wyruszył w drogę.
Spotkał wiele osób , niektóre były przyjaźnie nastawione inne za wszelką cenę chciały go zabić. Z czasem Ezio stał się wyszkolonym świetnie walczącym , sprytnym i bardziej inteligenty człowiekiem a co najważniejsze Asasynem.

Bardzo spodobało mi się zamieszczenie Leonardo Da Vinci czy też innym sławnym ludzi z...

Kotkad | 2016-07-10
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 10 lipca 2016

Nie znam się na grach, nie gram, nie interesuje się nimi, i nikt wokół mnie tego nie czyni. Tym bardziej mnie dziwi że dostała mi się w ręce książka na podstawie gry. Fajne były rozwiązania, opisy broni, walk. Może i był jakiś wątek główny, ale ogólnie nudą powiało. Świetna do snu, po jednym rozdziale już spałam. Dobrnęłam do końca pierwszego tomu i kolejne oddaje bez czytania. Starczy tego dobrego.

O czym książka? O assasynie EZIO AUDITORE DA FIRENZE, jego zemście na mordercach rodziny, o spisku i templariuszach. Fajnym pomysłem było wplecenie w wątek Leonarda da Vinci i jego pomysłów. Ciekawe czy w grze też występuje?

Nadiaa | 2014-03-15
Przeczytana: 14 marca 2014

Książkę można podzielić na trzy części.
1 Część jest nudna opisuję dokładnie każdy szczegół.Narracja woła o pomstę do nieba.
2 Część nawet mnie wciągneła już myślałam ,że jak to zwykle w książkach bywa po przebrnięciu kilkudziesięciu stron w końcu coś ruszy.A jednak...
3.Część była już przerazliwie nudna,kiczowata jak i jej zakończenie.Ile można opisywać każdy szczegół,każdy detal po kilka stron .
Kicz i nastawienie na kasę po sukcesie gry.Dobrze ,że pożyczyłam ją z biblioteki.Nie będę musiała za każdym razem gdy na nią patrzę przypominać sobie ile się namęczyłam i ile czasu straciłam żeby skończyć tą bajkę.
Nie sugerujcie się opisem z okładki.Nie ma on wiele wspólnego z książką.Akcji tyle co kot napłakał.I nie oczekujcie ,że oczyma wyobrażni zobaczycie głodnego zemsty assassyna...

książek: 1936
mamase | 2011-07-20

Okropna narracja, papierowe postaci, intryga jak rebus pierwszoklasistów. Czytałam to coś dwa tygodnie (sic!). Dla porównania "Kopułę" Kinga przeczytałam w ciągu trzech dni. Zgroza.

PeTe | 2013-08-16
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Książka z okładki i opisu wydawała się interesująca, jednak już pierwszy rozdział pozbawił mnie wszystkich złudzeń. Czytając ma się wrażenie jakby autor spisywał treść książki grając w grę i zapisując jej przebieg.
Płytkie dialogi, płytkie postaci i akcja na zasadzie zadanie - wykonanie zadania - kolejne zadanie sprawiają, że szybko pojawia się poczucie zmarnowanych pieniędzy i czasu...
Bardzo nie polecam.

Berryblue | 2011-07-08

Przyznam szczerze, że sięgając po książkę miałam świadomość, że będzie się w każdym szczególe pokrywać z grą. Mimo wszystko postanowiłam ją przeczytać, a raczej poczytać. Nie skończyłam jej, gdyż za każdym razem gdy trafiała w moje ręce miałam nieodpartą ochotę sama decydować o losach bohatera. Moja konsola była tego samego zdania.
Książka dobra, ale lepiej stworzyć grę na podstawie książki, niż książkę na podstawie gry.