Assassin's Creed: Renesans

Okładka książki Assassin's Creed: Renesans Oliver Bowden
Okładka książki Assassin's Creed: Renesans
Oliver Bowden Wydawnictwo: Insignis Cykl: Assassin's Creed (tom 1) Seria: Assassin's Creed fantasy, science fiction
Assassin's Creed (tom 1)
Assassin's Creed
Assassin's Creed: Renaissance (2009)
Insignis
2010-11-10
2010-11-10
2009-11-26
Tomasz Brzozowski
assassin's creed ezio renesans skrytobójca auditore zemsta

Uwielbiam.

Uwielbiam.

Całkiem przyjemna książka przygodowa. Fabuła drugiej części gry Assassin's Creed przeniesiona na karty powieści.
Wierność wydarzeniom z gry jest czymś pozytywnym. Chociaż przez to, historia w książce, ma te same słabsze strony, co w grze. Przykładowo, początek i pierwsza połowa książki są dość powolne, ale sprawiający wrażenie spójnych. Za to końcowe wydarzenia są jakby bardziej chaotyczne i dodane bez pomysłu (tak samo w grze i książce).
Skoro to "Asasyn", to trup ściele się gęsto. No i trzeba też przymknąć oko na niesamowite, przesadzone umiejętności głównego bohatera.
Momentami, w trakcie czytania, przypominały mi się migawki z gry i myśli: "o pamiętam, jak sam stałem na tym dachu w grze".
Ogólnie fajne czytadło przygodowe. Szczególnie warto przeczytać jeśli jest się fanem gry, chcącym przypomnieć sobie przygody Ezio Auditore da Firenze bez sięgania po wersję cyfrową.

Zdawałem maturę na podstawie tej książki :D Uratowała mi skórę, bo jest w niej to co w grze.

Historia, która wciąga bardziej im dalej się w nią brnie

Historia, która wciąga bardziej im dalej się w nią brnie

Instagram: ksiazki_wloczykija
"Assassin's Creed: Renesans" to fascynująca podróż przez czas i przestrzeń, która zabiera nas, czytelników w serce renesansowej Italii, a zarazem w świat skomplikowanych konfliktów między Asasynami a Templariuszami. Oliver Bowden, potrafi mistrzowsko oddać atmosferę tej epoki i wplata ją w uniwersum gry Assassin's Creed.

Bowden wciąga nas od pierwszych stron, prezentując historię Ezio Auditore da Firenze, głównego bohatera książki. Ezio to postać, która rozwija się na naszych oczach, przechodząc od zwykłego młodzieńca do dojrzałego Asasyna. Śledzenie jego rozwoju jako bohatera i zabójcy jest naprawdę satysfakcjonujące.

Jednym z największych atutów tej książki jest sposób, w jaki Bowden balansuje między akcją a rozwojem postaci. Nie brakuje tu dynamicznych scen walki i pościgów dachami miast, ale równie ważne są momenty, w których poznajemy emocje i wewnętrzne konflikty Ezia. Dzięki temu mamy okazję lepiej zrozumieć motywacje głównego bohatera.

Opis świata renesansowej Italii jest zjawiskowy. Bowden przemyca wiele historycznych detali i miejsc, co sprawia, że czytelnik ma wrażenie, jakby sam przemierzał uliczki Florencji, Weneckie kanały czy toskańskie winnice. To nie tylko książka o wojnie Asasynów i Templariuszy, ale też o pięknie i kulturze epoki.

Książka nie unika też trudnych pytań moralnych. Czy Asasyni są zawsze po właściwej stronie? Czy cele, które usprawiedliwiają zabijanie, są zawsze sprawiedliwe? To tematy, które autor subtelnie porusza, pozostawiając czytelnika z czymś do przemyślenia.

To doskonała książka dla fanów serii i miłośników historii. Oliver Bowden tworzy przekonujący świat, fascynujących bohaterów i trzymającą w napięciu fabułę. To lektura, która skradnie wasze serca i umysły, podobnie jak Asasyni skradający się w cieniach renesansowej Italii.

Instagram: ksiazki_wloczykija

Bowden wciąga nas od...

ogólna fabuła całkiem interesująca, dużo się akcji i walk. koniec jest trochę naciągany i nudny ale i tak polecam. mi osobiście czytało się tą książkę (większość czasu) przyjemnie

Receznja
Assassin's Creed. Renesans
Tom 1
Oliver Bowden

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że trup kładzie się gęsto. Posiada elementy fantastyki. Postacie zarówno historyczne jak i fikcyjne.

Ezio Auditore da Firenze - takie imię nosi nasz główny bohater. Możecie go znać z gry.

Ogólnie spodobała mi się i jeśli będę miała okazję przeczytać dalsze części, to zrobię to bez wahania, ale - zazwyczaj jest jakieś ale. Ale autor jak dla mnie ma zbyt podejście do kobiet.
Chodzi mi o to, że nie spodobało mi się sposób podejścia do nich. Nie podobało mi się to i przez to czasami miałam odłożyć ją na bok. Takie lekceważenie, zabawa nimi.

Akcja trwa jeśli mnie pamięć nie myli trwa 27 lat. A zaczyna się od ojca, który chce aby jego synowie zajęli się jego bankiem, a zwłaszcza Ezio. Czy mu się udało? Mogę zdradzić jedynie, że w pewnym sensie ogarnął się i swoją swobodę lecz nie do końca.

Rodzinę Auditore spotyka nieszczęśliwy los i tylko dzięki temu, że nie ma w domu Ezia jest możliwość na ocalenie części jej członków.

I tak się to zaczyna....
Zemsta to dobry motywator...
Zemsta to czasami za mało....
Zemsta z zasadami trochę lepiej....
Ale zemsta z gronem zaufanych osób, które nie obawiają się wytknąć błędu to ma szansę

Assasyn taki tytuł zyskuję Ezio w swojej drodze Zemsty. Można nazwać go wojownikiem, mordercą, ale główną ideą jest walka ze złem.

Znajome? I tak i nie. Walczy lecz po drodze dzięki wujowi udaje się mu zachować człowieczeństwo i nie daję się swojej chęci do znęcania się nad worgami. Włochy i jej polityczne rozgrywki mają pierwsze skrzypce za tym podąża zemsta i chęć władzy. Jeśli nie akceptujesz opisów śmierci to nawet nie otwieraj książki.

Leonardo da Vinci oraz Niccolo Machiavelli również pojawiają się w tej książce. Leonardo jest leworęczny i stąd moja dodatkowa sympatia dla niego🤣🤣🤣.

Receznja
Assassin's Creed. Renesans
Tom 1
Oliver Bowden

Nie sądziłam, że ocena będzie tak wysoka, ale tak. Wciągająca historia asasyna Ezia, rozgrywająca się w XVI-wiecznej Italii. Wartka akcja, świetni bohaterowie, także tacy, którzy żyli w rzeczywistości.

Historia z dwóch części gier spleciona ładnie w całość

Historia z dwóch części gier spleciona ładnie w całość

Oliver Bowden, utalentowany pisarz, przenosi czytelników w fascynujący świat Assassin's Creed za sprawą swojej książki "Renesans". Autor doskonale oddaje atmosferę gry w formie powieści, zapewniając fanom serii wciągającą podróż przez historię, zemstę i spisek.

"Renesans" przedstawia historię Ezia Auditore, młodego szlachcica zdradzonego przez włoskie rody, który podąża ścieżką zemsty. Bowden doskonale konstruuje narrację, umiejętnie łącząc elementy akcji, intrygi i przygody. Czytelnicy mają okazję towarzyszyć Ezio w jego misji, poznając sztukę zabijania i korzystając z pomocy wybitnych postaci historycznych, takich jak Leonardo da Vinci czy Niccolo Machiavelli.

Mimo niewątpliwych zalet „Renesans” nie osiąga pełnego potencjału. Niektóre fragmenty mogą wydawać się powtarzalne, a tempo akcji czasem zwalnia, co może wpływać na doświadczenie czytelnicze. Ponadto, dla osób niezaznajomionych z grą, pewne wątki i odniesienia mogą być niezrozumiałe lub trudne do śledzenia.

Ocena 5/10 odzwierciedla mieszane uczucia wobec tej powieści. "Renesans" oferuje niezapomniane momenty, zwłaszcza dla fanów serii Assassin's Creed, którzy chcą zgłębić historię i emocje bohaterów. Jednakże, dla osób niezaznajomionych z grą, może brakować głębszego zrozumienia niektórych aspektów fabuły.

Pomimo pewnych ograniczeń, warto docenić wysiłek Olivera Bowdena w przekształceniu popularnej gry w formę powieści. "Renesans" nadal oferuje pełen akcji i intrygi świat, który jest w stanie zainteresować czytelników, nawet jeśli nie są oni fanami gier komputerowych.

• Assassin's Creed