Assassin's Creed: Renesans

Okładka książki Assassin's Creed: Renesans
Oliver Bowden Wydawnictwo: Insignis Cykl: Assassin's Creed (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Assassin's Creed (tom 1)
Assassin's Creed: Renaissance (2009)
Insignis
2010-11-10
2010-11-10
Data 1. wydania:
2009-11-26
Tomasz Brzozowski
assassin's creed ezio renesans skrytobójca auditore zemsta

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

🏆Dzisiaj trochę rysunkowo. Nigdy nie byłem fanem gier z serii Assassins Creed. Serię gier oczywiście poznałem, ale nie wczułem się w nią tak jak w inne gry, które lubię.

🌌Przyznam, że początkowo podobała mi się ta historia. Poznajemy losy młodego Ezio Auditore, który biega po dachach, wykonuje swoje pierwsze skoki wiary, żyje z dnia na dzień. Aż do czasu spisku, w wyniku którego jego rodzina zostaje skazana na śmierć.

🏙️Bardzo podobają mi się opisy kluczowych wydarzeń historycznych mających miejsce w XV wieku we Florencji, a dokładniej zamachu stanu zorganizowanego przez ród Pazzich. Przecierają się ścieżki Wawrzyńca Medyceusza, który był jedną z najważniejszych postaci politycznych w historii Florencji, Hieronima Riario będącym siostrzeńcem papieża Sekstusa VI, a także Leonarda Da Vinci czy Nicollo Machiavelliego.

🏺Fantastycznie czułem się w realiach Florencji, wiele miejsc i postaci mogłem zwizualizować na przykładzie serialu „Demony Da Vinci”. Mimo, iż książka posiadała niecałe pięćset stron, to opisuje ona wydarzenia dziejące się przez dwadzieścia lat z życia Ezio. Od lat młodości aż do dokończenia krwawej vendetty.

⚰️Książka w bardzo uproszczony sposób pokazuje determinację i upór w zrealizowaniu własnych celów na przykładzie eliminowania osób z listy - po trupach do celu. Zadanie wykonane.

☣️Całość napisana jest językiem prostym, przystępnym. Nie jest to pozycja, nad którą będziemy wzdychać jeśli chodzi o kunszt literacki autora. Osobiście uważam, że jest to prosta historia o zemście na tle ważnych wydarzeń historycznych, przy której można się dobrze bawić.

⚜️P.S. Na rysunku nie znajduje się Ezio biorący udział w wydarzeniach – a Connor Kenway. A sam rysunek znajdziecie u mnie na profilu!

IG: Book_Trophy

Jako fan serii gier chętnie po nią sięgnąłem ale trochę się rozczarowałem. Być może oczekiwałem bardziej rozszerzonej fabuły niż w grze? Tu mamy taką prostolinijność.
Aczkolwiek nie kończę póki co przygody z tą serią.

Aczkolwiek nie kończę póki co przygody z tą serią.

Ciekawa historia , pobudziła we mnie dużo wyobraźni . Momentami zbyt prosta i bez detalów

Książka jest dobrym rozszerzeniem historii Ezio. Dobrze ukazane postacie oraz klimat przełomu średniowiecza i renesansu we Włoszech. Ezio jest ukazany tak samo jak w grach z serii Assasin's Creed, których był głównym protagonistą.

Książką zdecydowanie zbyt mocno związana ze swym growym pierwowzorem. Stara się oddać elementy gameplay'u oraz mechanik gry (ukrywanie się w tłumie, "znajdźki", wykonywanie ulepszeń broni, itp.), zadań, fabuły przez co efekt literacki jest co najwyżej średni.

Pokaż mimo to video - opinia

Przeczytałem, ponieważ lubiłem onegdaj tą serię gier. Gdzieś właśnie do ostatniej części z przygodami Enzio. Natomiast co się tyczy tej pozycji, to niczego więcej się nie spodziewałem. Nie zapada w pamięć ani nie zachwyca czymkolwiek. Ujdzie.

Nie polecam książki jako wprowadzenia do uniwersum. Traktując ją jako dodatek do gry albo odświeżenie fabuły jest całkiem fajną opcją.

Największym wysiłkiem dotarłem do końca książki. Pełna akcji i szybka ale całkowicie wypalona z emocji i uczuć.Nie polecam

Generalnie to kalka drugiej części gry. Ale od tej książki zaczęła się miłość do serii, więc nie mam serca wystawić niższej noty.

Znam grę, znam film, znam historię.
Chyba spodziewałam się więcej, a dostałam sama nie wiem co.
Ale daję jeszcze serii szansę i kiedyś wezmę się za drugi tom.

Znam grę, znam film, znam historię.
Chyba spodziewałam się więcej, a dostałam sama nie wiem co.
Ale daję jeszcze serii szansę i kiedyś wezmę się za drugi tom.