Tezaurus Harry Potter I-VII

Seria: Harry Potter
Wydawnictwo: W. Cejrowski
Harry Potter, tezaurus, zbiór
Ginny

"Bardzo lubię książki o Harrym Potterze. Przeczytałem je wszystkie po dwa razy - najpierw wydania amerykańskie (bo ładniejsze od brytyjskich), potem polskie. A do tego jeszcze filmy - najpierw w kinie, a potem w domu. Czyli jestem na bieżąco. Ale... mimo to gubię się wśród mnogości nazw, postaci, wątków, miejsc i zdarzeń. Dlatego z wielką ochotą zostałem wydawcą Tezaurusa. Korzystam z niego przy lekturze. Pozwala mi przypomnieć sobie, kim był ten czy ów. Pozwala odszukać polski odpowiednik nazwy konkretnego zaklęcia znanego mi tylko po angielsku. Siedem grubych tomów to trochę zbyt wiele, by wszystko spamiętać. A poza tym z podobnych tezaurusów (słowników-leksykonów) korzystali wszyscy tłumacze, we wszystkich krajach, gdzie wydano te książki."

Wojciech Cejrowski

źródło opisu: W. Cejrowski Ltd., 2008

shadow | 2011-06-18
Przeczytana: 2009 rok

Świetny słowniczek pojęć. Pomaga się ogarnąć w tym wszystkim, a dodatkowo zawiera dodatkowe ciekawe informacje, których w książce nie znajdziemy.

Emily | 2013-06-26
Przeczytana: 2011 rok

Idealne! Jest tu wszystko, genialne uzupełnienie do sagi o Potterze. Dobrze jest mieć uporządkowane wszystkie nazwy, zaklęcia i imiona bohaterów :)

Rexus | 2011-08-12

Tezaurus dobry. Nie zauważyłem większych błędów, oprócz tego, że w Dziurawym Kotle barmanem jest Aberfoth, kiedy tam obsługuje Tom. I oczywiście, pod Świńskim Łbem nalewa Tom. Skąd oni się tam wzięli? Jest odwrotnie.
Ale ilustracje super.

| 2011-09-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Idealne dla każdego fana Harry'ego Pottera i nie tylko ;) Ciekawostki, informacje itp. Polecam!

Ejdżita49 | 2011-07-15
Przeczytana: 2008 rok

Przybliża świat Harry'ego Pottera, a także go poszerza. Napisana w formie enycyklopedycznej, ale i tak przeczytałam od deski do deski. Polecam wszystkim potteromaniakom:)

Filemona | 2011-12-03

Bardzo dobre czytadło dla fanów HP.

Regalia | 2015-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2015

Podoba mi się, że jest jednak książka, gdzie zebrano sporo na temat Pottera. Przynajmniej nie muszę kopać po wiki, co i jak. Wiedzieliście, że polskie tłumaczenia HP zawierają błędy? Ba! nawet Autorka się ich nie ustrzegła...
Wadą i zaletą jest to, że książka wydaje się zbyt krótka. Ha, ha, zbyt krótka. Po prostu uważam, że niektóre pojęcia potraktowano zbytnio po macoszemu, na rzecz pierdół.

Dominika Kowalska | 2015-02-11

Każdy fan Potter powinien to mieć ;)

AlexDragon | 2013-09-29

Nieocenione źródło wiedzy dla potteromaniaków. Pozwala szybko przypomnieć sobie np. kim jest dana postać, w których częściach występowała itp. Tylko dla tych, którzy przeczytali całą sagę - zawiera masę spoilerów.

Karpos | 2012-10-11

Na pewno zbiera wszystkie informacje zawarte w serii, jednakowoż zawiera mnóstwo błędów, np. "(...) Severus SnaKe (...)" :D