Oryginalny dziennik wampira. Count Dracula

The Vampire Diaries: The Chronicles of a Blood Sucker
978-83-7708-405-2
wampiry, dziennik, Dracula
Ola

Czyż warto prowadzić pamiętnik, gdy żyje się wiecznie? Pamiętniki, napisane własnymi słowami Hrabiego Drakuli, stanowią zapis najciekawszych wydarzeń z jego przeszłej i współczesnej egzystencji. Zgodził się na ich opublikowanie w odpowiedzi na gorączkę mediów odnośnie wszystkiego co wampirze i nieumarłe. Te nędzne wypociny są niczym marne ćmy, wirujące wokół mrocznej gwiazdy Wlada. Jeśli...

Czyż warto prowadzić pamiętnik, gdy żyje się wiecznie?
Pamiętniki, napisane własnymi słowami Hrabiego Drakuli, stanowią zapis najciekawszych wydarzeń z jego przeszłej i współczesnej egzystencji. Zgodził się na ich opublikowanie w odpowiedzi na gorączkę mediów odnośnie wszystkiego co wampirze i nieumarłe. Te nędzne wypociny są niczym marne ćmy, wirujące wokół mrocznej gwiazdy Wlada. Jeśli szukacie bardziej soczystej lektury, sięgnijcie po "Oryginalny dziennik wampira".

źródło opisu: Firma Księgarska J&K Olesiejuk, 2010

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl

WampirkaJustynka | 2015-03-29
Przeczytana: 28 marca 2015

Bardzo zabawna książka. Hrabia Drakula jest prześmieszny. I to jego seplenienie się. Szkoda, że to tylko postać fikcyjna. Polecam fanom wampirów i hrabiego Drakuli.

Annie_28 | 2013-09-06
Przeczytana: 26 kwietnia 2012

Zazwyczaj nie piszę recenzji z tego typu książek, jednak tym razem postanowiłam zrobić wyjątek. Powstało już wiele pozycji, które opisują początki wampiryzmu. Takie "podręczniki o wampirach" zazwyczaj nie wyróżniają się niczym szczególnym - zwykłe opisy i zdjęcia. Czym różni się "Oryginalny dziennik wampira" od reszty ??

Przede wszystkim urzekła mnie cała oprawa graficzna - od okładki począwszy po ilustracjach we wnętrzu skończywszy. Świetnym pomysłem okazało się być zafarbowanie brzegów stron na kolor czarny, przez co całość zyskała niezwykle mroczny efekt, idealnie oddając tematykę książki. Idealnym dopełnieniem okładki wydają się być także wzorki na oprawie, sprawiają one, że pozycja wydaje się nieco starsza niż jest w rzeczywistości.

Cały tom napisany jest w formie pamiętnika samego hrabiego Draculi. Zamieszcza on w nim nie tylko swoje przemyślenia, ale także wiele ciekawych informacji dotyczących wampirów, np. z czego można zrobić kołek, w które miejsce ludzkiego ciała...

Wiedźma | 2011-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2011

Ot, ciekawa (a to nawet mało powiedziane) oprawa graficzna, sympatyczna dla oka i zachęcająca do wgłębienia się w krwawą treść zapisków Drakuli. Otóż pan wampir jest istnym pedantem, wszystko układa jak należy i liczy, żeby już nie wspominać o nałogu krwi młodych dziewcząt oraz nienawiści do wszystkich, którzy przeszkadzają mu w osiągnięciu sukcesów. Zabawne jest wplątywanie niemieckich słówek między polskie i częste używanie "f, s" zamiast "w, z", co czyni efekt seplenienia. Dla relaksu można poczytać, choć te wszystkie bogate ilustracje z niebanalnymi opisami są o wiele ciekawsze!

Raven78 | 2011-08-06

Wzięłam się za tą książkę z entuzjazmem lecz na początku myślałam, że będzie to coś podobnego do dzieła Stokera. Gdzie tam. Zawartość jest tak zaskakująca, że początkowo myślała, że kupiłam coś innego. Jednak po głębszych oględzinach byłam mile zaskoczona. Po przeczytaniu dziennika muszę stwierdzić, że jest rewelacyjny.

Znajdują się w nim przeżycia hrabiego z jednego roku. Dowiadujemy się w tym czasie wielu ciekawych rzeczy o nim samym jak i o jego interesach. Na przykład to, że jest nałogowcem w piciu krwi i chce wcisnąć na rynek swoją najnowszą książkę.

Z początku można odnieść wrażenie, że to parodia, jednak raczej nią nie jest. Zapisy pochodzą z czasów teraźniejszych pomieszanych z przeszłymi. Wszystko wygląda jak autentyczny dziennik. Lekko pożółkłe kartki, masa zdjęć i pismo przypominające prawdziwe, a nie komputerowe. Dlatego trzeba przyznać gromkie gratulacje za oprawę graficzną bo jest świetna. Dziennik jest w twardej oprawie i zawiera tasiemkę do zaznaczania wybranych...

Kathy | 2011-03-11
Przeczytana: 10 marca 2011

Kiedy zobaczyłam tą książkę- wybuchłam śmiechem. Wydała mi się po prostu zabawną lekturką, dlatego ją kupiłam. I się nie zawiodłam, ale nic poza tym. Przeczytałam ją raz dwa, pośmiałam się, dowiedziałam, dlaczego wampiry nie lubią Stoker'a xDD. Ciekawe, polecam miłośnikom kłów ;)

Myosotis | 2013-04-01

Książkę dostałam na święta od przyjaciółki. Obrazki świetne, humor przyjemny, jednak:
Źle mi się czytało, gdyż czcionka jest niewygodna, pisane jest to bardzo dziwnie, co chyba miało być pozorowane na niemiecki akcent, mnóstwo niemieckich wstawek i za dużo nienaśmiewania się ze Zmierzchu. Nie żebym była jakąś fanką, ale 'helloł' szanujmy gusta innych.
Gwiazdka więcej za ilustracje.

Tanya | 2013-03-14
Przeczytana: 14 marca 2013

Czegoś mi tutaj brakowało. Pod względem graficznym, książka prezentuje się naprawdę ciekawie: liczne rysunki, zdjęcia, a nawet instrukcje potrafią zwrócić na siebie uwagę. Jednak jak dla mnie na tym koniec. Pismo po dłuższym czytaniu zaczyna męczyć, a i sama treść nie jest jakaś szczególnie porywająca jak dla mnie.

Ragana | 2013-05-02

Fajnie wydany, wesolutki gift dla Draculomaniaka. Jednak bez czytania oryginału nie zrozumie się wielu smaczków sytuacyjnych :)

Klaudia | 2011-01-05

Po pierwsze muszę powiedzieć, że gdyby nie święta raczej nie przeczytałabym tej książki. Oryginalny Dziennik Wampira wybrałam sobie jako prezent od siostry, bo nie miałam na nic innego pomysłu. Po dostaniu tej książki zaczęłam czytać i okazało się to bardzo barwnym i ciekawym pomysłem. Muszę powiedzieć, że Draculi Brama Stokera nie czytałam (niestety), ale mam zamiar to nadrobić.
Dużo się uśmiałam podczas lektury Dziennika, najbardziej śmieszyły mnie teksty o jego fobiach lub rożnych listach bądź teksty o Stokerze. Co tu dużo mówić, warto Dziennik przeczytać nawet gdy nie czytało normalnej książki ;)

Kulkowa | 2013-02-24
Przeczytana: 18 kwietnia 2012

Niby nie pozorna książeczka, mała, chuda, a jednak. Bohaterem jest Vladimir (Vlad) Dracula, który ma problem z nałogiem picia krwi. Likwiduje każdego kto stanie mu na drodze do sukcesu. Pan Wampir jest strasznym pedancikiem i narzeka na swoją ,,Mutter''. Największą jednak sensacją dla mnie w tej książce była instrukcja jak zrobić własną trumnę oraz przepis na Krwawą Mary.