Miasto duchów

Tłumaczenie: Agnieszka Kabala
Cykl: Dolna Dzielnica (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
City of Ghosts
czarownica, magia, duchy
ola161

Monika | 2014-05-09
Przeczytana: 09 maja 2014

Po niecałym roku przerwy od serii "Downside" udało mi się dostać "Miasto duchów". Ok, przyznaję, całkiem o niej zapomniałam, trafiła w moje ręce przypadkowo, na szczęście.

Na początku było dosyć ciężko. O ile pamiętałam postacie, o tyle fabuła z poprzednich części była dla mnie zagadką. Mimo to strasznie się wkręciłam i czytanie skończyłam z wielkim bólem serca. Chociaż ucieszyło mnie to, że Chess wybrała JEGO, tego odpowiedniego :). Kibicowałam im od początku.

Wspaniała seria, oryginalna i ciekawa. Zachwyciła mnie od pierwszej części i to uczucie trwało do ostatniej. Polecam!

tygrysica | 2013-08-02
Przeczytana: 19 września 2011

„W Dolnej Dzielnicy zostają znalezione zmasakrowane zwłoki. Kościół Prawdy zleca śledztwo Chess Putnam, czarownicy-demaskatorce duchów, i zobowiązuje ją do milczenia surową magiczną przysięgą. Ale Chess niełatwo jest zachować tajemnicę: boss przestępczego podziemia naciska na nią i grozi czymś o wiele gorszym niż najstraszliwsza klątwa. Kłopoty zaczynają się piętrzyć. Tajemniczy zabójca szuka nowych ofiar. Zła magia wypełnia miasto duchów. A jedyny człowiek, który mógłby pomóc Chess, ma wszelkie powody, by życzyć jej śmierci…”
I tym sposobem wracamy do serii pani Kane Staci pod tytułem „Downside Ghosts” jednakże tym razem zajmiemy się trzecią częścią, a mianowicie pozycją o tytule „Miasto duchów”, gdzie trafiamy do miejsca chaosu…
Tym razem nasza bohaterka – Chess, stara się uporządkować świat, swój świat, ale najpierw musi podnieść się z tego „bagna” i wypić piwo, które sama sobie naważyła. Jakby nie dość miała problemów ze sobą, z uczuciami, z Terrible, z Lexem – to do...

zabielka | 2013-10-16

polecam

książek: 1925
ola161 | 2011-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2011

Trzecia część przygód Chess nie powala na kolana, ale autorka nadal wciąga mnie w wykreowany przez siebie świat.
Nasza bohaterka oprócz walki z wrogami Kościoła, będzie się starała uporządkować swoje życie osobiste. Co prawda w jej wykonaniu będzie to się równało z chaosem totalnym, ale będzie przy tym sporo akcji.
Fabuła nadal jest porywająca i wartka. Dzięki temu książkę szybko się czyta i nie nudzi się podczas czytania.
Dla mnie nadal minusem jest to, że autorka nie rozbudowuje swoich postaci ani nie wprowadza nowych. A jeśli już wprowadza to nie przywiązuje do nich większej wagi.
Jak dla mnie książka ta jest godna polecenia i warto sięgnąć po nią jak i poprzednie części.

książek: 2024
julietta70 | 2011-05-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Cudowna,kocham tą serie

Tenshi | 2015-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2015

Po dość długiej przerwie, w końcu zabrałam się za tom 3. Początek nie był za bardzo "wciągający", jednak przeczuwałam że niedługo akcja się rozwinie.
Śledztwo Chess z każdym rozdziałem robiło się coraz ciekawsze oraz tajemnicze. Jednak ostatni rozdział złapał mnie za serce. Po tym jak zakończył się tom 2, ciężko było przypuszczać jaki los czeka jej znajomość z Terriblem. Ten, który został okłamany przez Kościelną czarownicę, wkrótce staje się dla niej kimś ważniejszym.
Seria jest zachwycająca, dlatego polecam.

Branwen | 2012-06-21
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Ostatnia i najlepsza część trylogii. Czyta się ją błyskawicznie, wciąga tak, że nie możesz odłożyć książki w oczekiwaniu na następny zwrot akcji.

Monika | 2011-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2011

Nawet fajna. Chętnie przeczytam wszystkie części, chociaż w niektórych momentach trochę mnie przymulało.

aneksa | 2015-04-16
Na półkach: Recenzja, Posiadam, Przeczytane

Nie mogłam doczekać się tej książki. Jak skończyłam poprzednią część, od razu poszłam do księgarni po kontynuację. Którą po prostu pochłonęła. Fabułą bardzo wciągająca. Mamy niebezpieczeństwo i śmierć; zagadkę i smutek ale również romans i radość.
Już wcześniej mieliśmy okazję poznać lepiej postacie Lexa i Terrible’a. Lubię obydwu i to bardzo ale oni siebie nie koniecznie. W tej części staje się rzecz niesamowita – panowie ze sobą współpracują.
Autorka opisuje tutaj Wieczne Miasto i kilka innych ciekawych miejsc oraz dodaje kilka interesujących postaci.

Claudin Genowefa | 2012-02-19

Książka autorstwa Staci Kane, to już trzeci tom z cyklu "Downside" .
Jest to ostatnie spotkanie z Chess.
Tym razem kościelną czarownica nie będzie pracować jako demaskator lecz będzie współpracować z czarnym oddziałem.
Chess ma wiele rozterek,w sprawach sercowych ale na szczecie podejmuje decyzje myślę że dobrze wybrała.
Ten tom podobał mi się mniej od poprzednich,nie było tego czegoś że akcja mnie wciągnęła że nie dałam rady się oderwać,ale nadal jest to warta polecania.