Miasto duchów

Okładka książki Miasto duchów Stacia Kane
Okładka książki Miasto duchów
Stacia Kane Wydawnictwo: Amber Cykl: Dolna Dzielnica (tom 3) fantasy, science fiction
Dolna Dzielnica (tom 3)
czarownica magia duchy

Fakt.
Było najlepiej.
Chess dostała po nosie.
Nawet w pewnym momencie było mi jej szkoda.
Terrible pokazał co potrafi.
Nie lubię Chess bo przez niego Terrible zachowywał się głupio.
Fajna fabuła.
Najlepsza z tych które przeczytałam.
Zainteresowała mnie.
Jednak nie wiem czy na tyle, aby kontynuować czytanie. Zobaczymy.

Fakt.
Było najlepiej.
Chess dostała po nosie.
Nawet w pewnym momencie było mi jej szkoda.
Terrible pokazał co potrafi.
Nie lubię Chess bo przez niego Terrible zachowywał się głupio.
Fajna fabuła.
Najlepsza z tych które przeczytałam.
Zainteresowała mnie.
Jednak nie wiem czy na tyle, aby kontynuować czytanie. Zobaczymy.

Ostatnia odsłona przygód Chess Putnam.Aż szkoda,że nie ma tego więcej.Kolejne przygody,kolejne zagrożenia.kolejne morderstwa i próby śledztwa.Opętanie,uroki,zbuntowane duchy,magiczne przysięgi,tajemniczy bohaterowie itp,a wszystko okraszone solidną dawką romansu...Może chwilami nie najszczęśliwszego,bo tak Chess jak i Terrible są poranieni,jedno nie ufa drugiemu,są nieufni i podejrzliwi,ale jednak czuć chemię między nimi...To chyba była najbardziej wzruszająca część.Aż się poryczałam w pewnym momencie...Tym razem Chess prócz kolejnego zadania na rzecz Kościoła postanawia uporządkować życie osobiste.Szkoda tylko,że nie przekłada się to na odstawienie albo chociaż ograniczenie zażywania narkotyków...Miałam nawet wrażenie,że jej nałóg się pogłębia.Chess nie kontrolowała swojego uzależnienia,brała wciąż więcej.Fakt,że poniekąd ten nałóg uratował jej życie,ale to dla mnie żadna wymówka.Fabuła nadal wciąga,jest wartka i zaskakująca.Co prawda pewnych rzeczy można się było spodziewać,ale i tak czułam się zaskoczona rozwojem akcji.Zakończenie może nie satysfakcjonuje,ale mnie zadowala.Co prawda brak klasycznego HEA,ale i tak nie jest źle...Co prawda początkowo miałam trudności z zabraniem się za ten cykl,ale poświęconego mu czasu nie uważam za zmarnowany.Było ciekawie,chwilami zaskakująco,magicznie ,romantycznie a czasami gorąco...

Ok, bardziej zjadliwe toto, niż oczekiwałam. Bohaterka niesympatyczna, ale konsekwentnie wykreowana: ćpunka z historią przemocy na karku. Świat ma potencjał, jeśli autorka pójdzie z nim w mroczniejszą, okrutniejszą stronę to... może coś z tego wyjść. Ale może też za bardzo zabrnąć w romans - bo jej to grozi... W każdym razie w porównaniu z całą masa chłamu który czytam w poszukiwaniu materiałów do pracy naukowej (i nie oszukujmy się, w poszukiwaniu perełek przy okazji też) - da się to przegryźć.

Nie mogłam doczekać się tej książki. Jak skończyłam poprzednią część, od razu poszłam do księgarni po kontynuację. Którą po prostu pochłonęła. Fabułą bardzo wciągająca. Mamy niebezpieczeństwo i śmierć; zagadkę i smutek ale również romans i radość.
Już wcześniej mieliśmy okazję poznać lepiej postacie Lexa i Terrible’a. Lubię obydwu i to bardzo ale oni siebie nie koniecznie. W tej części staje się rzecz niesamowita – panowie ze sobą współpracują.
Autorka opisuje tutaj Wieczne Miasto i kilka innych ciekawych miejsc oraz dodaje kilka interesujących postaci.

Po dość długiej przerwie, w końcu zabrałam się za tom 3. Początek nie był za bardzo "wciągający", jednak przeczuwałam że niedługo akcja się rozwinie.
Śledztwo Chess z każdym rozdziałem robiło się coraz ciekawsze oraz tajemnicze. Jednak ostatni rozdział złapał mnie za serce. Po tym jak zakończył się tom 2, ciężko było przypuszczać jaki los czeka jej znajomość z Terriblem. Ten, który został okłamany przez Kościelną czarownicę, wkrótce staje się dla niej kimś ważniejszym.
Seria jest zachwycająca, dlatego polecam.

Ostatnia a za razem najlepsza część serii Dolnej Dzielnicy. Przenosi nas w świat głównej bohaterki, która jest demaskatorką w Kościele Prawdy, a duchy i zaklęcia to dla niej codzienność. Podtrzymuje w napięciu i niepewności aż do samego końca. Cudowna książka dla młodzieży, która chce pożyć fantastyką i oderwać się na moment od rzeczywistości u boku Chess Putnam.

Chociaż "Dolna Dzielnica" jest bardzo dobrą serią, ta część zdecydowanie nie zachwyca. Przede wszystkim, zawodzi fabuła. Schemat z poprzednich części zaczyna już nudzić, pomysł autorki nie zostaje zbyt dobrze wykorzystany, za to depresja Chess dominuje absolutnie wszystko. Wątki z poprzednich części zostają rozwiązane w sposób przewidywalny. Brutalność zastąpiła przemyślaną intrygę.

Nawet relacje między bohaterami, budzące dotąd tyle emocji, są jakby słabsze, niewyobrażalnie rozwleczone. Całość straciła przez to mnóstwo dynamiki. Spotkanie z tymi postaciami po raz kolejny cieszy, ale entuzjazm umiera w trakcie czytania.

więcej: http://mdunkel.blogspot.com/2014/11/szokujace-wyznanie-przeczytaam.html

Książka jest ładnie napisana, fabuła sama w sobie ciekawa, lecz całokształt książki szczerze mówiąc mnie nie powalił

Bardzo dobra książka. Jeśli ktoś lubi czytać tego typu literaturę na pewno się nie zawiedzie. Osobiście jestem pod dużym wrażeniem :-)

1997

Powiem krótko ta seria jest chol-fantastycznie-bumbastyczna-ernie dle dużych dziewczynek kochających fantastykę i tylko mam pytanie czemu to chol-podle-erne wydawnictwo nie kontynuowało tej serii bo jest naprawdę mega dobra polecam

• Urban fantasy
  • 2011