Szalony Kowboj. Historia amerykańskiego farmera, który przestał jeść mięso

Tłumaczenie: Roman Rupowski
Wydawnictwo: Vega!POL
Mad Cowboy. Plain Truth from the Cattle Rancher Who Won't Eat Meat
popularnonaukowa

To książka napisana przez znaną w amerykańskim środowisku wegetariańskim postać, Howarda Lymana, byłego hodowcę bydła, który jest obecnie jednym z charyzmatycznych aktywistów wegetariańskich. Książka opisuje wiele nieznanych faktów skrzętnie skrywanych przed opinią publiczną przez amerykański przemysł mięsny.

źródło opisu: Wydawnictwo Vega!POL

źródło okładki: http://www.vegapol.com.pl/

Przeczytajcie Szalonego Kowboja, ale nie spodziewajcie się rozrywki. To lektura ciężkiego kalibru dla osób wrazliwych.

Kasia Znana | 2013-10-29

Realia amerykańskie są z pewnością inne od naszych polskich, jednakże, lektura tej książki daje do myślenia.
Autor, farmer i hodowca bydła od wielu pokoleń, już w pierwszym rozdziale książki nakreśla nam jak wygląda hodowla mięsa w USA. Zdrowotny incydent spowodował, że w jego życiu dokonała się transformacja, wtedy to przestał jeść mięso. Obecnie jest prezydentem Międzynarodowej Unii Wegetariańskiej.

Więcej na blogu: http://tiny.pl/qmvst

MattSilva | 2016-11-12