Kciuki, paluchy i łzy oraz inne cechy, które czynią nas ludźmi

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nowe Horyzonty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
Thumbs toes and tear
antropologia, ewolucja,
hunter

Spośród licznych cech i zachowań odróżniających nas od zwierząt sześć jest szczególnie wyraźnych: paluchy, przeciwstawne kciuki, specyficznie ukształtowane gardło oraz śmiech, płacz i pocałunki. Wszystkie one wskazują ten punkt na drodze ewolucji, w którym ludzie poszli w innym kierunku niż pozostałe istoty. Opierając się na dziełach antropologów, neurobiologów i twórców sztucznej...

Opierając się na dziełach antropologów, neurobiologów i twórców sztucznej inteligencji, Walker przedstawia ewolucję tych szczególnych ludzkich cech. Jego książka ukazuje jedyne w swoim rodzaju stworzenie, którego związki społeczne, zachowania seksualne i świadomość ukształtowane zostały przez takie elementy, jak wyprostowana postawa, umiejętność wykorzystywania narzędzi i złożony język

źródło opisu: www.edusklep.pl

źródło okładki: www.edusklep.pl