Porady seksualne dr. Tatiany dla wszystkich stworzeń dużych i małych

Tłumaczenie: Marcin Ryszkiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nauka u progu trzeciego tysiąclecia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: CiS
Dr. Tatiana's Sex Advice to All Creations
83-85458-92-1
biologia, sex, dr. Tatiana,
Marszka_1988

" Co wybrać- stały związek czy kontakty z przygodnymi partnerami? Czy warto być obojnakiem? A może lepiej transwestytą? Czy dwie płci to dobry pomysł?I czy faceci są w ogóle potrzebni? Przed takimi dylematami stają nie tylko ludzie.Seksualne problemy i obyczaje w świecie zwierząt objaśnia doktor Tatiana, która od kilku lat prowadzi w tygodniku "The Economist" rubrykę " Porady seksualne dla...

Przed takimi dylematami stają nie tylko ludzie.Seksualne problemy i obyczaje w świecie zwierząt objaśnia doktor Tatiana, która od kilku lat prowadzi w tygodniku "The Economist" rubrykę " Porady seksualne dla wszystkich stworzeń". Pod tym pseudonimem kryje się dr Olivia Judson- biolog ewolucyjny. (..) Jest autorką artykułów naukowych i popularyzatorskich, drukowanych w takich pismach jak:"Science" i "Nature","The Economist","The Times" i "The Guardian".
Książka została przetłumaczona na pięć języków, a telewizja BBC wyprodukowała na jej podstawie serial.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.ceneo.pl/35184

Dociekliwy_Kotek | 2014-09-26
Przeczytana: sierpień 2014

Książkę tę serdecznie polecam uwadze dwóch grup czytelników.
Pierwsza grupa to ci, którzy uważają, że mają jakieś problemy w życiu intymnym, nie rozumieją zachowań partnera lub pranerki i uskarżają się na jakość swojego związku. Czytelnicy stałej rubryki porad dr Tatiany proszą ją o wsparcie w kwestiach, które dla człowieka z jego, państwo wybaczą, nudnym i dość konwencjonalnym pożyciem i cyklem rozwojowym, są nieosiągalnymi wyżynami finezji i/lub egzotyki - czasem na pograniczu komedii, a czasem na pograniczu horroru. Na przykład modliszka z Lizbony podpisująca się wdzięcznym pseudonimem "Ta, dla której mężczyźni tracą głowy" upewnia się, czy na pewno nie ma nic niepokojącego w tym, że uwielbia odgryzać głowy swoich partnerów w trakcie stosunku, z kolei Nieszczęśliwy z pustkowia (samiec australijskiej czarnej wdowy) z rozpaczą pyta, dlaczego jego ukochana nie chce go pożreć w czasie randki, chociaż on nie marzy o niczym innym. I doktor Tatiana na wszystkie takie i podobne pytania...

żabot | 2013-05-10
Przeczytana: 2010 rok

Przezabawne a jednoczesnie mądre. Tylko dla odważnych i tych, którzy inicjację maja już za sobą ;-). pełen żartów przegląd strategii i zachowań seksualnych róznorodnych grup organizmów z punktu widzenia człowieka - seksualnego doradcy. Wada ksiażki? Zasadnicza! Dla osób, które nie przykładały sie do nauki biologii i nazwy grup niektórych organizmów będa obce, ksiazka moze być nie tylko nudna ale i mało strawna. Zdecydowanie brakuje jesli nie zdjęć to przynajmniej rycin zwierząt, o których mowa.

Andrzej | 2016-10-03
Konrad | 2016-08-18