Small Miracles
Odcień-purpury

Mroczna wizja przyszłości, w której nanotechnologia stworzona by pomagać ludzkości, obraca się przeciwko niej. W drugiej dekadzie XXI wieku powstają wyposażone w nanity pierwszej pomocy kombinezony, które leczą rany i zatrzymują pociski. Wojsko i policja są zachwycone. Jednak nowa technologia niepostrzeżenie przeobraża funkcjonariuszy w zupełnie nowe, obce ludziom istoty! Następcy to pełna...

Następcy to pełna akcji, porywająca historia. Rozpoczyna się wybuchem, a potem napięcie rośnie, aż do fenomenalnego zakończenia! Powieść Lernera przeraża tym bardziej, że zawarte w niej prognozy są bardzo prawdopodobne…

radosiewka | 2011-03-23
Przeczytana: 07 marca 2011

Książka „Następcy” Edwarda M. Lernera to próba zainteresowania czytelnika nanotechnologią i wytłumaczenia jej podstawowych założeń w jak najbardziej przystępny sposób, nie zapominając przy tym o dostarczeniu dużej dawki rozrywki.

Czym właściwie jest nanotechnologia? To dziedzina nauki zajmująca się niezwykle małymi obiektami, operująca na poziomie pojedynczych atomów. I choć na razie jest to stosunkowo świeża dyscyplina nauki, w „Następcach” dokonano przełomowych odkryć na tym polu.

Brent Cleary, zajmuje się namawianiem potencjalnych klientów do zakupu najnowszego kombinezonu ochronno-bojowego. Niestety, jak na razie produkt ten nie budzi zainteresowania wojska, bohater jeździ, więc na patrole policyjne i przekonuje do testowania nanokombinezonu również inne grupy. Całe jego życie zmienia się w momencie, gdy praktycznie cudem przeżywa wybuch i pożar wywołany przez złodziei ropy.

Krótki wstęp przybliża nam postać głównego bohatera, po czym przenosimy się w czasie o kilka miesięcy...

Adam | 2012-01-05
Przeczytana: 02 marca 2016

Materiał na niezły film.

Marcin Polański | 2011-03-27
Przeczytana: 27 marca 2011

Pruszyński i ska wydał książkę w serii "Prawdopodobnie najlepsze książki na świecie", co wydaje się w przypadku Następców mocno przesadzoną rekomendacją. Jednocześnie należy zaznaczyć, że powieść sama w sobie to przyzwoite i wciągające czytadło SF. Zapewne miłośnicy wątków spod znaku science przez duże S będą usatysfakcjonowani, gdyż autor nie szczędzi technicznego żargonu i opisów zaawansowanej technologii.

Kamil Olędzki | 2010-12-18
Na półkach: Przeczytane, Gnioty
Przeczytana: 18 grudnia 2010

Dno, dno i dno. Autor zupełnie nie buduje napięcia. Akcja rozpoczyna się dopiero w 3/4 powieści . Przez pierwszych dwieście stron strasznie ciężko jest się przebrnąć. Czyta się prawie jak niektóre lektury, aby tylko dalej z nadzieją, że później będzie coś co nas wciągnie. Miałem nadzieję na coś ciekawszego a wyszła tylko taka zmodyfikowana "Infekcja" + nanotechnologia. Straszny gniot, nie polecam nikomu.

Bartek Rataj | 2014-01-10
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 10 stycznia 2014

Pierwsza książka tego autora z jaką miałem doczynienia. Nie oczekiwałem zbyt wiele, ale sam początek książki wydawał się w miare interesujący. Jednak fabuła na dłuższą mete okazała się typową sztampową amerykańską historyjką, choć z otwartym na kontynuację zakończeniem. Po ewentualny ciąg dalszy sięgne z czystej ciekawości, może wyniknie z tego coś ciekawego.

Genix | 2016-07-05

Całokształt bardzo dobry, jednak momentami trochę spowalniała akcja; polecam.

| 2011-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2011

Grzegorz Wilczynski | 2010-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2010

tragedia, amerykański patos,

Mamerkus | 2012-10-26
Przeczytana: 31 maja 2011

Okładka jest wybitnie fatalna. Do tego beznadziejna wręcz nazwa serii, na co zwrócił uwagę Astral; toż to już nie tylko strzał w stopę ale wręcz rozerwanie na strzępy:). I to wyszło z tak zasłużonego dla fantastyki w Polsce wydawnictwa jak Prószyński... Niepojęte.
Odnośnie powieści. Podczas lektury odnosiłem wrażenie, że Lerner wziął szablon technothrillera i wstawił jedynie suche fakty naukowe. Podstawa naukowa historii jest interesująca, jednakże całość psuje wydumana i szablonowa do bólu intryga powieści. Wychodzą takie trochę popłuczyny po Crichtonie z najlepszych lat (Kula, Jurassic Park). Co z tego, że Lerner odrobił zadanie domowe i przygotował się merytorycznie, za co pochwały, skoro historia jest wydumana i infantylna. W pewnym momencie robi się z tego jakaś Szklana pułapka.
I w sumie nie wiem, czy zasługa w tym "talentu" Lernera, czy kiepskiego tłumaczenia ze strony Pauliny Braiter (swoją drogą miałem ją do tej pory za niezłą tłumaczkę).

Malage1993 | 2011-12-30
Przeczytana: 28 grudnia 2011

Interesująca, dość absorbująca lektura, dostarczająca dużo naukowej wiedzy, spójna i konkretna, bez zbędnego wodolejstwa i miliarda niepotrzebnych wątków pobocznych. Akcja może i nie nabiera zawrotnego tempa, jednakże książka potrafi utrzymać w napięciu, a profile psychologiczne bohaterów są dość realistyczne i świetnie przemyślane. Polecam fanom delikatnego SF.