Flota światów

Okładka książki Flota światów Edward M. Lerner, Larry Niven
Okładka książki Flota światów
Edward M. LernerLarry Niven Wydawnictwo: Solaris Cykl: Ringworld - Flota Światów (tom 1) Seria: Klasyka Science Fiction fantasy, science fiction
Ringworld - Flota Światów (tom 1)
Klasyka Science Fiction
2007-10-16
Martyna Plisenko
embriony planeta

Okładka książki Pyłek w oku boga Larry Niven, Jerry Eugene Pournelle
Pyłek w oku boga Larry Niven, Jerry ...
Okładka książki Starborn and Godsons Steven Barnes, Larry Niven, Jerry Eugene Pournelle
Starborn and G... Steven Barnes, Larr...
Okładka książki Multiverse. Exploring Poul Andersons Worlds Karen Anderson, Stephen Baxter, Astrid Anderson Bear, Greg Bear, Gregory Benford, David Brin, Terry Brooks, C.J. Cherryh, Gardner Raymond Dozois, Bob Eggleton, Raymond E. Feist, Eric Flint, Nancy Kress, Larry Niven, Jerry Eugene Pournelle, Robert Silverberg, Harry Turtledove, Tad Williams
Multiverse. Ex... Karen Anderson, Ste...

Naprawdę przyjemny spin off od serii Pierścień Autora. O ile kolejne tomy Pierścienia stawały się wtórne, tak historia Laleczników na nową wciąga w to uniwersum. Możliwe, że to zasługa "współautorstwa" (ghostwriter?).

2080

Miło wrócić do Floty. Teraz przynajmniej wyjaśniły się wątki z Pierścienia, gdzie po omacku błądziłam odnośnie poczynań Nessusa, loterii i ucieczki Floty.

Na pochwałę zasługują postacie Erica i Kirsten. Eric początkowo mnie denerwował, taki generyczny lowelas, ale jak już mu się jego światopogląd załamał, stał się osobą ciekawą, poukładaną i, po prostu, dorosłą. Oklaski natomiast za Kirsten, która nie została sprowadzona do roli chętnego, głupiego ciała, jest natomiast mózgiem całej operacji, ewidentnie wie, co robić i jak zrobić by zabolało, i nawet fakt, że pod koniec sobie znajduje faceta - nie przeszkadza mi.

Ale najbardziej było mi miło czytać o moim ulubionym obcym, Nessusie. Tutaj jest tak beznadziejnie zakochany. a jednak przekłada swoje uczucie ponad los ludzi. Niemniej popełnia sporo grzechów, za które w Pierścieniu Teela go osądzi. Lalkarz jest tu uroczy - jakby dopiero co uwolniony spod władzy rodziców young adult, zapatrzony, zauroczony, z niewielkim dorobkiem życiowym i z nadzieją na przyszłość.

Chciałam jako zarzut powiedzieć, że fabuła jest powolna, ale. Ta powolność jest zarówno plusem, jak i minusem, także... na dwoje. Z chęcią przeczytam dalszy bieg tej historii.

nudny genderowy fast food - szkoda czasu i pieniędzy

nudny genderowy fast food - szkoda czasu i pieniędzy

Do prequela zasiadłem po przeczytaniu głównej sagi, kilka ciekawych wątków jednak brakuje mi tu napięcia czy uniwersum tak wspaniale zbudowanego w cyklu pierściania.

Wynudziła mnie.

Wynudziła mnie.

Dla mnie osobiście rewelacja. Pochłonąłem ją w jeden dzień.
Książka trochę przypomina mi "Zapomnij o Ziemi", ale zawiera więcej drobnych szczególików, które tworzą pełniejszy obraz świata Ludzi i Lalkarzy.
Polecam.

Dla mnie osobiście rewelacja. Pochłonąłem ją w jeden dzień.
Polecam.

• Science Fiction
  • 🚀 Fantastyka naukowa

Dodaj cytat z książki Flota światów