Dzięki tobie Winn-Dixie

Because of Winn-Dixie
83-7236-121-5
Newbery Honor Book
Jaromil

Pewnego letniego dnia dziesięcioletnia Opal poszła do supermarketu po zakupy ... a wróciła z psem. Nie był to zwykły pies - brzydki i zaniedbany, ale potrafił się uśmiechać. To dzięki niemu Opal zbliżyła się do ojca, odważyła się zapytać o mamę, która ją opuściła, znalazła przyjaciół w nowym, obcym miejscu. Słodycz, szczypta melancholii i goryczy - jak w cudownym cukierku Littmusa (jednej z postaci powieśći) - oraz subtelny humor tworzą klimat książki. Powieść entuzjastycznie przyjęta przez dzieci i rodziców, przez krytykę uznana za znakomity utwór literacki. Przetłumaczona na wiele języków np. duński, hiszpański, niemiecki, japoński, tajski i hebraiski.

Ania | 2014-05-30

O tym jak pies o wielkim sercu może połączyć losy przypadkowych ludzi i uczynić ich życie lepszym.

Dunya | 2013-06-11
Przeczytana: 21 października 2009

Kocham tę książkę, pamiętam, że gdy pierwszy raz ją czytałam pociekły mi łzy i do dziś nie wiem dlaczego.

Ola | 2012-10-28
Na półkach: Przeczytane, 2012 Rok
Przeczytana: 28 października 2012

W jaki sposób trafiła w moje ręce ta książka? Nie mam pojęcia. Wdzięczna jestem jednak losowi że tak się stało. Lektura ma niezwykły urok a wręcz czar, magię. Jest tak ciepła i pozytywna że człowiekowi trochę jest żal że to tylko książka, że takich ludzi jak bohaterowie albo w ogóle nie ma albo jest ich bardzo mało. Ludzi, którzy są pozytywnie nastawieni przede wszystkim do innych.

Książkę polecam szczególnie młodszym czytelnikom chociaż dorośli też mogą znależć przyjemność z lektury.

sqiki | 2013-11-04
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 03 listopada 2013

Przeczytałam tę książkę po angielsku, dlatego jest możliwe, że niektórych rzeczy nie zrozumiałam. Na pewno jednak podobała mi się postać Winn-Dixie, bardzo zabawnego i uśmiechniętego pieska, który pragnął miłości. Nie do końca rozumiałam tatę-nazywanego tylko i wyłącznie pastorem i jego stosunek do córki, a jej do niego. Jednak całą historia bardzo mi się podobała i uważam, że jest taka pogodna :-)

Pamiętam jak dziś dzień, w którym dostałam tę książkę w prezencie, chodziłam jeszcze do podstawówki. Była pierwszą książką do jakiej zaglądnęłam i od niej pokochałam czytanie. Pierwsza lektura, przy której uroniłam łzy i śmiałam się. Przeczytana dwa razy i darzona przeze mnie wielkim sentymentem. :)

Idris | 2014-06-01
mayaluna | 2014-05-29