Okładka książki Dom ośmiu tajemnic

Marginesy
typ
papier
Ag2S
6,25 (28 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Bohaterami tej opowieści są zarówno stara kamienica - tytułowy "Dom ośmiu tajemnic" - jak i rodzina Marcina, która się do niej wprowadza. To historia niezwykłej przyjaźni, która skłoni kamienicę do zdradzenia chłopcu swych tajemnic: czasu, przemijania, narodzin... Stary dom pokaże Marcinowi siebie sprzed wielu lat i swoich dawnych mieszkańców (a nawet szkołę duchów). To nie tyle szkolna lektura, co Prawdziwa Lektura.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
diamant | 2014-07-24
Przeczytana: 08 lipca 2014

"Świetny tytuł!" - pierwsza moja reakcja.
Myślałam, że książka zawiera dreszczyk straszniejszych scen itp.
Ogólnie książka nie jest zła.

Marcin odkrywa tajemnice Domu Numer 8. Ale większość z nich to tylko zmyślone "bajki", które nigdy nie mogły zdarzyć się w rzeczywistości...

To była chyba jednak pomyłka, że skorzystałam z półki dla dzieci... ale dałam radę i przeczytałam w jeden dzień... ;-)

Gabryśka | 2014-10-25

Myślałam, że ta książka będzie ciekawsza. Tytuł zachęcił mnie do przeczytania, ale już na pierwszej stronie zaczynała mi się nudzić. Polecam czytelnikom w wieku 6-10 lat.

beata88 | 2014-02-13

Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica