Ella i przyjaciele. Tom 1

Ella ja kaverit
978-83-10-11533-1
Elle, przyjaciele
Pistacia

Mam na imię Ella. Mamy fajną klasę i fajnego nauczyciela. A raczej mieliśmy, bo ostatnio pan chyba czuje się trochę zaszantażowany. A może wykończony? To pewnie dlatego, że najpierw był w podróży poślubnej, potem w teatrze, a w końcu jeszcze na szkolnej wycieczce. Podróżowanie najwyraźniej mu nie służy. Naszym zdaniem to bardzo dziwne, bo ja, Pate, Tuukka, Samppa, Hanna i Tiina świetnie się bawiliśmy.

Humor i tempo książek o Elli trafiają do każdego. Seria jest czytana na głos i po cichu przez uczniów podstawówki, w gimnazjum przygotowują z niej referaty, a nauczyciele chichoczą z niej po kryjomu, ukryci w pomieszczeniu na mapy.

UWAGA: Książki o Elli są niebezpieczne. Grożą wielokrotnymi wybuchami śmiechu.
WSKAZANIA: należy unikać lektury w miejscach publicznych

Gracie | 2013-03-03
Przeczytana: wrzesień 2010

Bardzo zabawne historyjki.

kargulenka | 2013-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2013

Dostałam w spadku po córce koleżanki, przeczytałam mojemu dziecku. Obie tarzałyśmy się ze śmiechu wabiąc z pokoju męża ponuraka, któremu o dziwo humorek też się poprawił.

Dunya | 2013-07-25
Przeczytana: 29 kwietnia 2012

Bardzo fajna książka dla młodszych i tych trochę starszych:)

beataj | 2011-03-14
Przeczytana: 14 marca 2011

Smakowite historyjki z życia wczesnoszkolnych dzieciaków, które - jak wszystkie dzieciaki w tym wieku - są rozkosznie potworne ;-). Książka śmieszna, choć miejscami żarty są czytelne bardziej dla dorosłego, niż dla dziecka. Krótkie, zgrabne rozdziały, w sam raz na wieczorne czytanie (nie ma szans na poprzestanie na jednym :D).

bromba | 2016-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Płakaliśmy ze śmiechu z Młodym przy czytaniu; co za celne obserwacje pierwszoklasistów-narratorów oraz pana Autora - ich wychowawcy, który je spisał. Niezły wyczyn!

Pamiętam, że niejednokrotnie publicznie ryknęłam przy niej śmiechem.
Żałowałam, gdy się skończyła.

Beata | 2012-01-18

Fantastyczne oderwanie od szarości dnia .POLECAM :)))

srebrnanatalia | 2015-05-21
Przeczytana: 2012 rok

I tak oto Mikołajek ma świetną konkurencję.

lingdoster | 2016-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2016