Fredi, chomik w tarapatach

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Freddy, ein Hamster lebt gefahrlich
83-10-11172-X
chomik,

Fredi rzeczywiście nie jest zwyczajnym chomikiem syryjskim. Kiedy wieść o jego niezwykłych umiejętnościach rozchodzi się w internecie, szalony badacz pragnie przeprowadzić eksperymenty na jego mózgu. Rozpoczyna się trzymająca w napięciu walka o przechytrzenie groźnego przeciwnika, w której stawką jest życie Frediego!

Weronika Rudnicka | 2015-01-10
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Po raz pierwszy czytałam ją w dzieciństwie i całkiem się w niej zakochałam. Moje uczucia co do niej nie zmieniły się zbytnio po kolejnym przeczytaniu wiele lat później. Wciąż zachwycam się pomysłowością autora, niezwykle przyjemnym, uroczym językiem i wyraźnie nakreślonymi bohaterami. Akcja jest wartka, a historia zaskakująca i trzymająca w napięciu. Czego chcieć więcej od książeczki 8+?
Literatura dziecięca na najwyższym poziomie.

Aisling | 2014-12-05

Pamiętam, że za pierwszym razem zbytnio mi nie podeszła... Jednakże za kolejnym się do niej przekonałam i nawet mi się spodobała.

buschka | 2011-01-12

Reiche Dietlof napisał aż trzy książeczki, głoszące przygody małego chomika syryjskiego, o wdzięcznym imieniu Fredi. I wszystkie trzy było mi dane przeczytać. O pierwszej pisałam już jakiś czas temu - „Wielki mały… Chomik”. Druga w kolejności „Fredi: chomik w tarapatach” jest barwnym zapisem przygód naszego małego bohatera, które wręcz mrożą krew w żyłach (te przygody). Aaaa i oczywiście historię tę opowiada nam sam Fredi, bo jakbyście zapomnieli Fredi potrafi pisać i czytać. Zaś owa umiejętność – jak dowiadujemy się z drugiej części jego przygód – okazała się dość brzemienna w skutkach i mogła Frediego przenieść do chomiczego raju. Otóż, wieść o umiejętnościach Frediego roznosi się po okolicy i wkrótce przyjdzie się Frediemu zmierzyć z szalonym naukowcem, który już od dawna podejrzewał, że chomiki syryjskie potrafią komunikować się ze światem.

Tylko jak to udowodnić? Trzeba mieć takiego zdolnego chomika! A skąd go wziąć? No przecież sam pcha się nam w łapki, ogłaszając światu (na...

DJamena | 2013-01-29
Przeczytana: 2006 rok