Osoba o jednej twarzy i wielu zawodach. Żyje z niewolniczej pracy swojego pióra. Pisze dla radia (uzbierało się 25 słuchowisk),dla teatru (18 sztuk),dla prasy (ok. 100 recenzji m.in. w Gazecie Wyborczej, Teatrze Lalek, Teatrze, Dialogu i Nowych Książkach),dla wydawnictw (20 książek i kilkanaście tomów przekładów z języków - bułgarskiego, angielskiego i chorwackiego) i dla własnej przyjemności.
Swoje geny literackie i teatralne zawdzięcza rodzicom - Sławie i Henrykowi Bardijewskim.
Szczególnie lubi formę mniej lub bardziej poetyckiej groteski, a jej ulubionym odbiorcą jest widz/czytelnik niedorosły. W krótkich chwilach, kiedy nie pisze - wydaje to, co napisali inni jako redaktor wydawnictwa EZOP. Kiedy zaś nie pisze
i nie wydaje - spotyka się z Czytelnikami lub prowadzi warsztaty dramaturgiczne dla młodzieży.
Bywa też laureatką - m.in. konkursu na sztukę dla dzieci i młodzieży poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka (kilkakrotnie w latach 1994 - 2007),literackich konkursów IBBY „Książka Roku” (2001, 2004 i 2006) oraz Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych „Książka Wiosny” (2001) i „Książka Zimy” (2004).
Za swoje teatralne pasje została nagrodzona Srebrnym Medalem „Gloria Artis” (2010),a za pasje literackie - „Pegazikiem” (2011),przyznawanym przez organizatorów Poznańskich Targów Książki. Otrzymała też honorowe wyróżnienie Ministerstwa Kultury Republiki Bułgarii za wkład w rozwój bułgarskiej kultury (1998),a także nagrodę Polskiej Sekcji ASSITEJ dla krytyka zajmującego się problemami teatru dla dzieci i młodzieży (2002). W roku 2011 otrzymała nominację do szwedzkiej nagrody Astrid Lindgren Memorial Award.
Jej powieść „Dom ośmiu tajemnic”, uhonorowana tytułem „Książka Roku 2006” przez Polską Sekcję IBBY, w 2008 roku została wpisana na Honorową Listę światowej IBBY oraz na Listę Białych Kruków monachijskiej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży.
Jej sztuki, słuchowiska i książki były tłumaczone na języki unijne i nie unijne (m.in. angielski, bułgarski, chorwacki, czeski, fiński, serbski i niemiecki).http://www.lilianabardijewska.com/
Zbiór opowiadań „Czarownice są wśród nas” to 13 opowieści, napisanych przez 13 różnych autorów dla dzieci, aby przypomnieć im, że magia jest wokół nas na każdym kroku. Nie trzeba być czarownica aby spełnić czyjeś marzenia, czy pomóc bratu w okresie dojrzewania. Kolejne historie maja rożny poziom, niektóre są szalenie zabawne, w niektórych można odnaleźć nawiązania do Harrego Pottera. Książkę sprawdza się jako doskonały zbiór na dobranoc.
Jak to zwykle z antologiami bywa, jakość opowiadań i treść jest różnoraka. Zadziwiło mnie to, że najgorzej z zadaniem napisania historii o prawdziwym zwierzaku poradzili sobie znani i lubiani autorzy. Może dlatego, że ten rodzaj opowieści odbiegał od tego, o czym zazwyczaj piszą. Na szczęście większość opowiadań jest interesująca. Ukazuje emocje związane z posiadaniem domowego pupila. Pozwalają dziecku wczuć się w rolę opiekuna. Zrozumieć odpowiedzialność z nią związaną. A także żal, gdy zwierzę odchodzi. Polecam.