John Lennon. Życie

2010-09-01
9788361432098
Jarosław Rybski
muzyka The Beatles John Lennon Yoko Ono lata 60. legenda biografia

Książka zdecydowanie dokładnie opisuje życie i twórczość Johnego Lennona. Pokazuje zakamarki jego dość mrocznej osobowości, jego zagubienie w życiu oraz decyzje, którymi nie do końca warto by się chwalić. Sam sposób napisania książki dość ciężki w moim odczuciu. O ile samo słownictwo, budowa zdań i użyty język są dość przyjemne to ilość porównań i wątków są dość przytłaczające przez co książka wydaje się nie mieć końca.

Najlepsza biografia jaką czytałem. Temat życia, kariery, osobowości i demonów Johna Lennona został w niej przedstawiony w genialny sposób. Polecam nawet (a może zwłaszcza) tym niezainteresowanym postacią tego ex-beatlesa.

Wspaniała, wyczerpująca biografia

Wspaniała, wyczerpująca biografia

Wspaniała książka - chciałabym mieć ją na własność.
Obszerna, bardzo szczegółowa i moim zdaniem obiektywna biografia.
Ogromny zbiór informacji, ciekawostek, wypowiedzi, komentarzy, wywiadów.
Kim był Lennon? – wiemy wszyscy.
Jakim był człowiekiem? – pewnie nie wszyscy.
I po to jest ta książka, za którą już teraz dziękuję Normanowi.
John Lennon – Genialny Artysta !!!
Wspaniały muzyk, pisarz, poeta, aktor, mąż, ojciec…
Wrażliwy, bardzo bezpośredni.
Idealista. Pacyfista.
Człowiek o trudnym charakterze i błyskotliwym poczuciu humoru.
Z dystansem do siebie i świata.
Przeczytałam nie tylko historię Lennona i jego życia prywatnego - także historię jego rodziny, historię muzyki i zespołu Beatles.
Jest w niej mnóstwo nieznanych mi dotąd, ciekawych epizodów z jego życia. Od dzieciństwa począwszy.
Czytałam ją z przerwami – nie dało się szybko połknąć wszystkich informacji.
Zweryfikowałam nieco swoje opinie o Lennonie. Większość na korzyść, niektóre nie.
Ale jemu jestem w stanie wybaczyć wszystko.
Uwielbiałam go – i uwielbiam nadal.

Wspaniała książka - chciałabym mieć ją na własność.
Obszerna, bardzo szczegółowa i moim zdaniem obiektywna biografia.
Ogromny zbiór informacji, ciekawostek, wypowiedzi, komentarzy, wywiadów.
Kim był Lennon? – wiemy wszyscy.
Jakim był człowiekiem? – pewnie nie wszyscy.
I po to jest ta książka, za którą już teraz dziękuję Normanowi.
John Lennon – Genialny Artysta...

Bardzo szczegółowa, obszerna, kompletna biografia Johna Lennona. Dobrze napisana. Ta książka to nie tylko historia Johna, czy zespołu The Beatles, ta książka to też kawał historii muzyki.
Dla wyznawców Lennona coś jak Biblia.

Dla wyznawców Lennona coś jak Biblia.

Dużo faktów często nieznanych, a dotyczących ponadczasowego, wspaniałego zespołu The Beatles. Co do samego Lennona, to jeśli o mnie chodzi, książka bardzo.. przydatna. Kiedyś miałam go tylko za zwykłego szurniętego buca, egocentryka i ćpuna-narwańca, ale po przeczytaniu o tym, jak to wszystko w jego życiu wyglądało (a szczególnie ostatnie 5 lat życia),kompletnie zmieniam o nim zdanie. Na lepsze.
(choć nie powiem, zdarzały się w książce fragmenty, które sprawiłyby, że zamiast "ŻYCIE" w dopisku pod tytułem, napisałabym tam "HOŁD").

Książka dla osob lubiacych szczegółowe opisy swoich ulubieńców. Chodz jest dosyc długa czyta sie ją z lekkościa. Otworzyła mi oczy na wiele spraw i sytuacji zwiazanych z głowym bohaterem jak i z cała otoczka kreowaną wokół niego :) polecam

Za dużo mam myśli i nie umiem ich obrać w słowa. John Lennon w pełnym wydaniu. Z tej książki można wywnioskować kim naprawdę był - egoista i idiota, ale również jealous guy, working class hearo, dreamer.

Zabierając się do biografii Johna nie wiedziałam o nim praktycznie nic.Teraz kiedy oddałam już książkę do biblioteki mogę z całą pewnością powiedzieć,że poznałam wiele ciekawostek z życia jednego z najsławniejszych muzyków świata.To zarówno pozycja dla nie znających Lennona jak i dla tych którzy niejedną jego biografię czytali.Wnikliwe zagłębianie się w losy Johna od 1940(a nawet jeszcze przed narodzinami gwiazdy)aż do śmierci w 1980r.przynosi nie lada wyzwanie.
Na pewno do niej wrócę i mogę to powiedzieć z pełnym przekonaniem,że zagości w mojej biblioteczce.

Rewelacyjne kompedium wiedzy na temat życia i twórczości najsłynniejszego Beatlesa. Co ważne: książka nie jest hołdem w czystej postaci, nie jest pisana z pozycji klęczącej; autor zamieszcza wiele kontrowersyjnych faktów z życia Lennona, co nieźle obrazuje jego dwoistą naturę. Świetna i bardzo wyczerpująca książka, nie tylko dla fanów. No i świetny przekład Piotra Metza

• Biografie
  • Biografia