U2 o U2

U2 by U2
978-83-60157-46-6
muzyka
aferka93

PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZA KAPELA ROCKOWA NA ZIEMI Jest rok 1975. Czterech nastolatków z Mount Temple School w Dublinie spotyka się w zatłoczonej kuchni, aby porozmawiać o stworzeniu zespołu. Czterdzieści lat później Bono, Edge, Adam Clayton i Larry Mullen Jr. są wciąż razem. Łączy ich głęboka przyjaźń, żarliwy idealizm i nieprzejednana wiara w to, że moc rock and rolla może zmienić świat. Podczas tej pełnej przygód podróży, która wyprowadziła ich z dublińskich klubów wprost na stadiony świata, sprzedali ponad 130 milionów albumów, zrewolucjonizowali swoje koncerty, prowadzili kampanie polityczne i tworzyli muzykę, która odzwierciedlała czasy, w których żyjemy. Opowiedziana z poczuciem humoru, wnikliwością i zdumiewającą szczerością ze strony zespołu i menadżera Paula McGuinnessa U2 o U2 bezprecedensowo pozwala zajrzeć w wewnętrzne życie członków najwspanialszej kapeli rockowej naszych czasów. Książka U2 o U2 jest owocem ponad 150 godzin wywiadów z Bono, Edge, Adamem Claytonem i Larrym Mullenem Jr. oraz ich menedżerem Paulem McGuinnessem, jakie autor Neil McCormick, krytyk muzyczny "Daily Telegraph", przeprowadził na przestrzeni dwóch lat. Zamieszczone w książce fotografie, dokumenty oraz wszelkie pamiątki są prywatną własnością członków zespołu U2.

adams101010 | 2014-08-14
Przeczytana: 2012 rok

U2... Po raz pierwszy usłyszałem w ogólniaku, to był "Pride (in the name...)". No i oczywiście mnie to powaliło. Pamiętam godzinne dyskusje, kto "jest lepszy": U2 czy Marillion? Ja inwestowałem w U2 i jak się okazało miałem rację.
Książka jest bardzo dobra. Opowiedziana własnymi słowami przez samych muzyków, czasem te same historie opowiadane przez różnych członków kapeli są różne. To fajnie, ja też często pamiętam coś zupełnie innego, niż inni, którzy w czymś tam uczestniczyli. Każdy zwraca uagę na inny drobiazg (albo i nie drobiazg) i potem ...jakbyśmy byli na różnych imprezach.
A książka jest napisana sprawnym językiem, co cenię. Czytam dużo książek mówiących o moich ulubionych wykonawcach i mam wrażenie, że większość z nich jest napisana bardzo pobieżnie i w złym stylu. A po dołożeniu do tego niechlujnej i pośpiesznej pracy tłumaczy-wyrobników - efekty są czasem smutne. Ale w tym przypadku jest ok.
Polecam.

Piotrek | 2011-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2011

Powiem tak. 600 stron o zespole wszechczasów? Mało to czy dużo ? Nie wiem. Ja przyznam że zagorzałym fanem U2 nie jestem, ale szanuje to co zrobili i co nadal robią. "Fan U2" w pełni tego słowa znaczeniu, przeczyta te 600 stron jednym tchem, ktoś tylko zainteresowany poznaniem ich historii, podejdzie pewnie parę razy do książki(tak jak ja). Na początku wciągająca i łatwo się z chłopakami identyfikować, później ciężej się czyta, a czasem robi się nudno. Dałem radę, jestem zadowolony z poświęconego czasu nad tą książką.

Jarek Tyrka | 2013-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Interesujacy wywiad na temat mojej ulubionej grupy . Swietna charakterystyka czlonkow zespolu
Bono - nawiedzony
Edge - cichy i solidny
Adam - odjechany samotnik
Larry - konkret

kroolu | 2016-01-15
Przeczytana: wrzesień 2010

Książka dosyć gruba, ale z pewnością warta spędzonego nad nią czasu. I to praktycznie dla każdego, bo każdy zna przynajmniej kilka utworów irlandzkiej grupy. Bono i reszta zręcznie przeprowadzają nas przez poszczególne etapy swojego dotychczasowego życia, w którym było wiele wzlotów, ale były też i upadki. Teraz pozostaje czekać, aby znowu usłyszeć ich na żywo w Polsce!

Hm...co tu dużo mówić, każdy fan powinien przeczytać. Książka pisana jest przystępnym językiem i co najważniejsze sami muzycy opowiadają o sobie i swoim genialnym zespole. Do tego wszystkiego prywatne zdjęcia chłopaków. Polecam.

scarbossa | 2012-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2012

To jest książka dla fanów, początek zapowiadał się źle i wyglądał jakby był tłumaczony w google translate, na szczęście potem było lepiej. Spojrzałam na U2 pod innym kątem i ten kąt pokazał bardzo ciekawych ludzi. Polecam

Dominika Pawelec | 2010-11-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Coś niesamowitego! Uwielbiam tą historię, nie tylko dlatego, że uwielbiam cały zespół... Kiedy się ją czyta, ma się wrażenie, że jeszcze tak niedawno U2 to byli gówniarze z Dublina, a dzisiaj są na szczycie.

Sting | 2010-10-01

Rewelacyjna! Pewnie trudno przebrnąć przez początek - chociaż fanatycy tacy jak ja nie mają z tym problemu. Niesamowicie wciąga.

Kinga | 2014-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2014

Książka jest bardzo dobra.
Napisana w formie wywiad-rzeka.
Mówiona słowami całego zespołu U2.
Można dostrzec, że w zespole są indywidualiści, każdy ma swój punkt widzenia. Jednak wszyscy się wspierają i to się liczy.
Mowa tutaj o wszystkim i o niczym :)

Pisana stylem lekkim, potocznym, szczerym.
Czytelnik ma wrażenie jakby to on był obecny przed Bono i pozostałymi i słuchał w skupieniu, co ma kapela do opowiedzenia.

Takie książki czyta się szybko i z przyjemnością, ponieważ nie czuć umykającego ci czasu.

Polecam zarówno wielkim zagorzałym fanom U2 jak i ciekawskim czytelnikom.

kirrka | 2013-04-07
Przeczytana: listopad 2013

Ha ha ha dosięgłam moją obowiązkową lekturę. Czytam i się nie mogę przestać śmiać z zabawnych historii z początków kariery. Polecam wszystkim (i nie tylko) miłośnikom tejże grupy :)