Nikt nie wyjdzie stąd żywy. Historia Jima Morrisona

Wydawnictwo: InRock
No One Here Gets Out Alive
muzyka, rock, the doors
Kanarek

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów The Doors.
Biografia lidera grupy Jima Morrisona: jego dzieciństwo, droga do sławy.

źródło opisu: In Rock, 2006

źródło okładki: http://www.vivarium.com.pl/k/64702/Nikt-nie-wyjdzi...»

Patrycja | 2010-11-26
Przeczytana: 1992 rok

Jak to kiedyś powiedziała Pat Goldstein
Każdy fan Doorsów, bez względu na wiek, musi przeczytać tę książkę,pełną pikantnych szczegółów i gorzkich wspomnień.
Jest to jedyna w swoim rodzaju,wyczerpująca wyprawa w przedziwną krainę, którą zamieszkiwał Morrison.
Ja do swojej wracam co kilka lat od 92 roku i za każdym razem robi na mnie ogromne wrażenie.

no-one-knows | 2010-08-01
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2009

Opis 27 lat życia poety rocka - Jamesa Douglasa Morrisona.
Genialna biografia. Aż trudno uwierzyć że to wszystko działo się naprawdę. Jak to już ktoś powiedział: można ją otworzyć na dowolnym fragmencie i czytać w kółko te same historie. 480 stron podróży przez lata 60.

Sebastian | 2010-10-03
Przeczytana: sierpień 2010

Książka, którą nie powinien ominąć żaden fan The Doors i samego Jima. Pełna biografia, przedstawiająca jednego z największych poetów rocka. Przeczytaj by zrozumieć teksty Jima, by zrozumieć jego fascynację śmiercią i nieprzystosowanie do świata. Warto też dodać, że przedstawiona historia jest napisana z dużym polotem i jednocześnie lekkością. Czyta się wyśmienicie, a jednocześnie po lekturze inaczej zaczniesz patrzeć na Drzwi - ja tak miałem :-)

Alexa_Marie | 2013-09-04

“Jeźdźcy burzy/mkniemy do domu naszych narodzin/rzuceni na ten świat/jak pies, któremu zabrano kość/jak aktor bez przydziału…”

„Nikt nie wyjdzie stąd żywy” Jerry’ego Hopkinsa i Danny’ego Sugermana jest najlepszą książką o zespole, jaką dotąd czytałam. Opowiada o Jimie Morrisonie i o historii zespołu The Doors. Jest pełna ciekawych i zabawnych anegdot, autorzy starają się dokładnie oddać jaką osobą był Jim Morrison, analizują jego zachowanie i sceniczny wizerunek.
Z książki wyłania się postać Mr. Mojo Risin’, piosenkarza rockowego, uzależnionego od alkoholu i narkotyków, uwikłanego w toksyczne związki z kobietami. Wizerunek ten nie byłby jednak pełny bez postaci Jamesa Douglasa Morrisona wrażliwego poety i zdolnego studenta, który był zafascynowany poezją Artura Rimbauda, psychologią tłumu i zachowaniami zbiorowości. Jim Morrison był każdą z tych osób. Był to człowiek o wyjątkowo złożonej osobowości, który żył nieustannie balansując na krawędzi. Od czasów dzieciństwa, gdy dla...

Lilian | 2015-01-11

Jest to dla mnie jedna z najlepiej napisanych biografii jakie do tej pory czytałam. Oprócz suchych i powszechnie znanych faktów na temat Jim’a i zespołu jest tu wiele informacji o jego życiu prywatnym , jego odczuciach , o związku z Pamelą, uzależnieniu od alkoholu. Wszystko jest opisane w bardzo przystępny sposób – czyta się to jak książkę obyczajową a nie typowy życiorys.
Widzimy tu dwa oblicza Morrisona – wrażliwego i uczuciowego poety , oraz zimnego drania, jakim stał się pod wpływem używek.
Książka bezwzględnie warta przeczytania, nie tylko dla fanów The Doors ( ja do nich nie należę a mimo to książkę czytało mi się wspaniale)

madziusia | 2011-09-21
Przeczytana: lipiec 2011

Bardzo dobra książka. Każdy fan zespołu The Doors powinien ją przeczytać. Pozostawia zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie na temat "Króla Jaszczurów". Zapewnia o niezwykłości postaci Jima Morrisona i jego twórczości.

Bastet | 2014-05-20
Przeczytana: 17 stycznia 1994

Biografię Morrisona czytałam z trzy razy. Dawno temu jeszcze jako nastolatka, czy młoda kobieta. Naprawdę wciągająca rzecz. Najbardziej lubię okres "wykluwania" się Jima. Dzięki niemu zainteresowałam się poważniejszą literaturą i sięgnęłam po nowe rzeczy.
Im dalej się czyta, tym bardziej bez wytchnienia.
Jeśli chodzi o biografie Jima Morrisona, to najlepszą według mnie jaka powstała jest "Jim Morrison. Życie, śmierć, legenda" - Stephen Davis'a. Biografia wyczerpująca, nie emocjonalna. Dokładna i naprawdę świetnie napisana. "Nikt nie wyjdzie stąd żywy" jest dobre na początek, ale jest tu nieco za dużo efekciarstwa, które razi nieco, jak sięgnie się po książkę po latach.

Olala | 2010-06-05
Przeczytana: 1997 rok

Ciekawie napisana biografia ale odniosłam wrażenie, że autor chyba zbytnio gloryfikuje dokonania Jima Morrisona.Nie mówię tu o jego twórczości, czy muzycznych eksperymentach.Mam na myśli raczej codzienne zachowania, życie prywatne.Każdy wyczyn Mr. Mojo Risin był usprawiedliwiany, a wiemy że jego życie nie było idealne.Zostało jednak w tej książce nieco wybielone.

JanSDMF | 2011-07-29

Piękna biografia jednego z moich największych idoli. Świetnie obrazuje skomplikowany charakter tego wielkiego człowieka, muzyka, ale przede wszystkim poety.

Heatcliff | 2014-02-04
Przeczytana: 16 maja 2007

Świetna książka, jedna z najlepszych biografii poświęconych barwnemu życiu Jima Morrisona i grupie The Doors. Autorzy skupiają się głównie na Jimie Morrisonie, legendzie, amerykańskim poecie, nie tylko ekscentrykowi, którego zachowanie budziło sprzeciw władz, ale i niezwykłemu erudycie, którego idolami byli tacy twórcy jak Baudelaire, E.A.Poe czy najbardziej przez niego uwielbiany, A. Rimbaud.
Jedyny mały szkopuł tej książki to baaardzo stronnicze nastawienie autorów do Morrisona i gloryfikacja wszelkich jego ekscesów, jakby trudno było im przełknąć fakt, że był tylko człowiekiem, a nie bogiem rocka, za jakiego go uważali, co spowodowało, że potępiają postępowanie osób bliskich Morrisonowi i skrzywdzonych przez niego w większym lub mniejszym stopniu do tego stopnia, że przedstawiają taką wersję zdarzeń, w których to Jim jest ukazany jako ofiara.
Mimo wszystko książka obok innej pozycji "The Doors. Teksty i przekłady" jest pozycją obowiązkową dla każdego fana tego zespołu i...