Okładka książki Nikt nie wyjdzie stąd żywy. Historia Jima Morrisona

muzyka, rock, the doors
typ
papier
Kanarek
7,47 (876 ocen i 63 opinie)

Opis książki

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów The Doors.
Biografia lidera grupy Jima Morrisona: jego dzieciństwo, droga do sławy.

źródło opisu: In Rock, 2006

Opinie czytelników
Patrycja | 2010-11-26
Przeczytana: 1992 rok

Jak to kiedyś powiedziała Pat Goldstein
Każdy fan Doorsów, bez względu na wiek, musi przeczytać tę książkę,pełną pikantnych szczegółów i gorzkich wspomnień.
Jest to jedyna w swoim rodzaju,wyczerpująca wyprawa w przedziwną krainę, którą zamieszkiwał Morrison.
Ja do swojej wracam co kilka lat od 92 roku i za każdym razem robi na mnie ogromne wrażenie.

no-one-knows | 2010-08-01
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2009

Opis 27 lat życia poety rocka - Jamesa Douglasa Morrisona.
Genialna biografia. Aż trudno uwierzyć że to wszystko działo się naprawdę. Jak to już ktoś powiedział: można ją otworzyć na dowolnym fragmencie i czytać w kółko te same historie. 480 stron podróży przez lata 60.

Sebastian | 2010-10-03
Przeczytana: sierpień 2010

Książka, którą nie powinien ominąć żaden fan The Doors i samego Jima. Pełna biografia, przedstawiająca jednego z największych poetów rocka. Przeczytaj by zrozumieć teksty Jima, by zrozumieć jego fascynację śmiercią i nieprzystosowanie do świata. Warto też dodać, że przedstawiona historia jest napisana z dużym polotem i jednocześnie lekkością. Czyta się wyśmienicie, a jednocześnie po lekturze inaczej zaczniesz patrzeć na Drzwi - ja tak miałem :-)

Alexa_Marie | 2013-09-04

“Jeźdźcy burzy/mkniemy do domu naszych narodzin/rzuceni na ten świat/jak pies, któremu zabrano kość/jak aktor bez przydziału…”

„Nikt nie wyjdzie stąd żywy” Jerry’ego Hopkinsa i Danny’ego Sugermana jest najlepszą książką o zespole, jaką dotąd czytałam. Opowiada o Jimie Morrisonie i o historii zespołu The Doors. Jest pełna ciekawych i zabawnych anegdot, autorzy starają się dokładnie oddać jaką osobą był Jim Morrison, analizują jego zachowanie i sceniczny wizerunek.
Z książki wyłania się postać Mr. Mojo Risin’, piosenkarza rockowego, uzależnionego od alkoholu i narkotyków, uwikłanego w toksyczne związki z kobietami. Wizerunek ten nie byłby jednak pełny bez postaci Jamesa Douglasa Morrisona wrażliwego poety i zdolnego studenta, który był zafascynowany poezją Artura Rimbauda, psychologią tłumu i zachowaniami zbiorowości. Jim Morrison był każdą z tych osób. Był to człowiek o wyjątkowo złożonej osobowości, który żył nieustannie balansując na krawędzi. Od czasów dzieciństwa, gdy dla zgrywy l...

madziusia | 2011-09-21
Przeczytana: lipiec 2011

Bardzo dobra książka. Każdy fan zespołu The Doors powinien ją przeczytać. Pozostawia zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie na temat "Króla Jaszczurów". Zapewnia o niezwykłości postaci Jima Morrisona i jego twórczości.

Olala | 2010-06-05
Przeczytana: 1997 rok

Ciekawie napisana biografia ale odniosłam wrażenie, że autor chyba zbytnio gloryfikuje dokonania Jima Morrisona.Nie mówię tu o jego twórczości, czy muzycznych eksperymentach.Mam na myśli raczej codzienne zachowania, życie prywatne.Każdy wyczyn Mr. Mojo Risin był usprawiedliwiany, a wiemy że jego życie nie było idealne.Zostało jednak w tej książce nieco wybielone.

Bastet | 2014-05-20
Przeczytana: 17 stycznia 1994

Biografię Morrisona czytałam z trzy razy. Dawno temu jeszcze jako nastolatka, czy młoda kobieta. Naprawdę wciągająca rzecz. Najbardziej lubię okres "wykluwania" się Jima. Dzięki niemu zainteresowałam się poważniejszą literaturą i sięgnęłam po nowe rzeczy.
Im dalej się czyta, tym bardziej bez wytchnienia.
Jeśli chodzi o biografie Jima Morrisona, to najlepszą według mnie jaka powstała jest "Jim Morrison. Życie, śmierć, legenda" - Stephen Davis'a. Biografia wyczerpująca, nie emocjonalna. Dokładna i naprawdę świetnie napisana. "Nikt nie wyjdzie stąd żywy" jest dobre na początek, ale jest tu nieco za dużo efekciarstwa, które razi nieco, jak sięgnie się po książkę po latach.

zosogirl | 2011-02-04

Lektura przedstawiająca fenomen Jima Morrisona. Pozwala nam wejść w głowę tego pana i zrozumieć wiele niezrozumiałości i zawiłości. Właśnie w takich kategoriach postrzegam tą książkę i to właśnie czyni ją taką niesamowitą.

JanSDMF | 2011-07-29

Piękna biografia jednego z moich największych idoli. Świetnie obrazuje skomplikowany charakter tego wielkiego człowieka, muzyka, ale przede wszystkim poety.

Gosia | 2014-02-23

Od paru lat zaczęłam słuchać "The Doors", ale jednak nie za bardzo zgłębiałam się w historię zespołu i samego Jima Morrisona. Rok temu przeszukiwałam worki z książkami, które mój brat (z braku miejsca na półkach) wystawił do piwnicy. Właściwie szukałam książek, które mogłyby mi pomóc w nauce do matury, a natknęłam się właśnie na tę książkę. Zaintrygowana, zamiast uczyć się do tej przeklętej matury, zaczęłam ją czytać. Przyznam się szczerze, że nie miałam pojęcia o połowie rzeczy, które wyczytałam w tej książce. Choć nie czytałam jej od tamtego czasu, często wracają do mnie ulubione fragmenty. Może życie Jima nie było zbyt inspirujące, jednak przez swoje ekscentryczne zachowania na pewno pozostanie w mojej pamięci jeszcze przez długi czas.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto