Nikt nie wyjdzie stąd żywy. Historia Jima Morrisona

muzyka, rock, the doors
typ
papier
Kanarek
7,48 (938 ocen i 63 opinie)

Opis książki

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów The Doors.
Biografia lidera grupy Jima Morrisona: jego dzieciństwo, droga do sławy.

źródło opisu: In Rock, 2006

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Patrycja | 2010-11-26
Przeczytana: 1992 rok

Jak to kiedyś powiedziała Pat Goldstein
Każdy fan Doorsów, bez względu na wiek, musi przeczytać tę książkę,pełną pikantnych szczegółów i gorzkich wspomnień.
Jest to jedyna w swoim rodzaju,wyczerpująca wyprawa w przedziwną krainę, którą zamieszkiwał Morrison.
Ja do swojej wracam co kilka lat od 92 roku i za każdym razem robi na mnie ogromne wrażenie.

no-one-knows | 2010-08-01
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2009

Opis 27 lat życia poety rocka - Jamesa Douglasa Morrisona.
Genialna biografia. Aż trudno uwierzyć że to wszystko działo się naprawdę. Jak to już ktoś powiedział: można ją otworzyć na dowolnym fragmencie i czytać w kółko te same historie. 480 stron podróży przez lata 60.

Sebastian | 2010-10-03
Przeczytana: sierpień 2010

Książka, którą nie powinien ominąć żaden fan The Doors i samego Jima. Pełna biografia, przedstawiająca jednego z największych poetów rocka. Przeczytaj by zrozumieć teksty Jima, by zrozumieć jego fascynację śmiercią i nieprzystosowanie do świata. Warto też dodać, że przedstawiona historia jest napisana z dużym polotem i jednocześnie lekkością. Czyta się wyśmienicie, a jednocześnie po lekturze inaczej zaczniesz patrzeć na Drzwi - ja tak miałem :-)

Alexa_Marie | 2013-09-04

“Jeźdźcy burzy/mkniemy do domu naszych narodzin/rzuceni na ten świat/jak pies, któremu zabrano kość/jak aktor bez przydziału…”

„Nikt nie wyjdzie stąd żywy” Jerry’ego Hopkinsa i Danny’ego Sugermana jest najlepszą książką o zespole, jaką dotąd czytałam. Opowiada o Jimie Morrisonie i o historii zespołu The Doors. Jest pełna ciekawych i zabawnych anegdot, autorzy starają się dokładnie oddać jaką osobą był Jim Morrison, analizują jego zachowanie i sceniczny wizerunek.
Z książki wyłania się postać Mr. Mojo Risin’, piosenkarza rockowego, uzależnionego od alkoholu i narkotyków, uwikłanego w toksyczne związki z kobietami. Wizerunek ten nie byłby jednak pełny bez postaci Jamesa Douglasa Morrisona wrażliwego poety i zdolnego studenta, który był zafascynowany poezją Artura Rimbauda, psychologią tłumu i zachowaniami zbiorowości. Jim Morrison był każdą z tych osób. Był to człowiek o wyjątkowo złożonej osobowości, który żył nieustannie balansując na krawędzi. Od czasów dzieciństwa, gdy dla...

madziusia | 2011-09-21
Przeczytana: lipiec 2011

Bardzo dobra książka. Każdy fan zespołu The Doors powinien ją przeczytać. Pozostawia zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie na temat "Króla Jaszczurów". Zapewnia o niezwykłości postaci Jima Morrisona i jego twórczości.

Bastet | 2014-05-20
Przeczytana: 17 stycznia 1994

Biografię Morrisona czytałam z trzy razy. Dawno temu jeszcze jako nastolatka, czy młoda kobieta. Naprawdę wciągająca rzecz. Najbardziej lubię okres "wykluwania" się Jima. Dzięki niemu zainteresowałam się poważniejszą literaturą i sięgnęłam po nowe rzeczy.
Im dalej się czyta, tym bardziej bez wytchnienia.
Jeśli chodzi o biografie Jima Morrisona, to najlepszą według mnie jaka powstała jest "Jim Morrison. Życie, śmierć, legenda" - Stephen Davis'a. Biografia wyczerpująca, nie emocjonalna. Dokładna i naprawdę świetnie napisana. "Nikt nie wyjdzie stąd żywy" jest dobre na początek, ale jest tu nieco za dużo efekciarstwa, które razi nieco, jak sięgnie się po książkę po latach.

Olala | 2010-06-05
Przeczytana: 1997 rok

Ciekawie napisana biografia ale odniosłam wrażenie, że autor chyba zbytnio gloryfikuje dokonania Jima Morrisona.Nie mówię tu o jego twórczości, czy muzycznych eksperymentach.Mam na myśli raczej codzienne zachowania, życie prywatne.Każdy wyczyn Mr. Mojo Risin był usprawiedliwiany, a wiemy że jego życie nie było idealne.Zostało jednak w tej książce nieco wybielone.

JanSDMF | 2011-07-29

Piękna biografia jednego z moich największych idoli. Świetnie obrazuje skomplikowany charakter tego wielkiego człowieka, muzyka, ale przede wszystkim poety.

Marzena | 2014-09-08
Przeczytana: 08 września 2014

Książka dobrze przedstawia historię znanego zespołu The Doors. Uważam ją za koniczną pozycję do przeczytania, będąc ich fanem. Po przeczytaniu jej jeszcze bardziej zafascynowałam się ich twórczością. Sądzę, że dobrze oddaje to jaki był Jim Morrison. Zwłaszcza, że zachęciła mnie do zapoznania się z jego twórczością poetycką.

zosogirl | 2011-02-04

Lektura przedstawiająca fenomen Jima Morrisona. Pozwala nam wejść w głowę tego pana i zrozumieć wiele niezrozumiałości i zawiłości. Właśnie w takich kategoriach postrzegam tą książkę i to właśnie czyni ją taką niesamowitą.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Patrick Süskind
    66. rocznica
    urodzin
    Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.
  • Henri Loevenbruck
    43. rocznica
    urodzin
    Nie ma takiej góry, na którą nie dałoby się wejść
  • Viktor E. Frankl
    110. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek nie powinien osądzać innych, jeśli sam całkowicie szczerze nie odpowie w głębi serca na pytanie, czy w podobnych okolicznościach nie postąpiłby tak samo.
  • Erica Jong
    73. rocznica
    urodzin
    Zawsze podziwiałam twórców. Po skończonej lekturze miałam zwyczaj całować ich podobizny na obwolutach. Uważałam wszystko, co wydano drukiem za relikwię... Szybko nauczyłam się, że książka, starannie udrapowana przed nosem może stanowić tarczę kuloodporną, azbestową ścianę, działać jak czapka-niewidk... pokaż więcej
  • Tennessee Williams
    104. rocznica
    urodzin
    Pogrzeby są ciche. Jeśli nie było się tam, przy łóżku, kiedy wyją i jęczą -'nie daj mnie'-to człowiek w ogóle nie podejrzewa, że była jakaś krwawa walka ze śmiercią.
  • Brian Bolland
    64. rocznica
  • Thomas Archibald Barron
    63. rocznica
    urodzin
    Jesteś wszystkim, co się na ciebie składa.
  • Joseph Campbell
    111. rocznica
    urodzin
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Jerzy Pertek
    95. rocznica
  • Michał Gałek
    37. rocznica
  • Raymond Chandler
    56. rocznica
    śmierci
    Baby łżą na każdy temat...po prostu, żeby nie wyjść z wprawy.
  • Diana Wynne Jones
    4. rocznica
    śmierci
    Jako młoda dziewczyna Sophie spaliłaby się ze wstydu za swoje zachowanie. Jako staruszka nie przejmowała się niczym, co zrobiła czy powiedziała. Co za ulga.
  • Stanisław Stampf’l
    35. rocznica
  • John Kennedy Toole
    46. rocznica
    śmierci
    Seks jest lekarstwem na wszystko, od płaskostopia po depresję psychiczną.
  • Walt Whitman
    123. rocznica
    śmierci
    Nie przemówię do ciebie, lecz będę myślał
    o tobie, gdy usiądę samotny lub samotny zbudzę się w nocy,
    Będę czekał, bo nie wątpię, że spotkam cię znowu,
    I zadbam o to, aby cię nie utracić

Znajdź nas na Facebooku