Lubimyczytać.pl to:

muzyka, rock, the doors
typ
papier
Kanarek
7.46 (750 ocen i 52 opinie)

Opis książki

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów The Doors.
Biografia lidera grupy Jima Morrisona: jego dzieciństwo, droga do sławy.

źródło opisu: In Rock, 2006

źródło okładki: http://www.vivarium.com.pl/k/64702/Nikt-nie-wyjdzi...»

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Patrycja | 2010-11-26
Przeczytana: 1992 rok

Jak to kiedyś powiedziała Pat Goldstein
Każdy fan Doorsów, bez względu na wiek, musi przeczytać tę książkę,pełną pikantnych szczegółów i gorzkich wspomnień.
Jest to jedyna w swoim rodzaju,wyczerpująca wyprawa w przedziwną krainę, którą zamieszkiwał Morrison.
Ja do swojej wracam co kilka lat od 92 roku i za każdym razem robi na mnie ogromne wrażenie.

no-one-knows | 2010-08-01
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2009

Opis 27 lat życia poety rocka - Jamesa Douglasa Morrisona.
Genialna biografia. Aż trudno uwierzyć że to wszystko działo się naprawdę. Jak to już ktoś powiedział: można ją otworzyć na dowolnym fragmencie i czytać w kółko te same historie. 480 stron podróży przez lata 60.

Sebastian | 2010-10-03
Przeczytana: sierpień 2010

Książka, którą nie powinien ominąć żaden fan The Doors i samego Jima. Pełna biografia, przedstawiająca jednego z największych poetów rocka. Przeczytaj by zrozumieć teksty Jima, by zrozumieć jego fascynację śmiercią i nieprzystosowanie do świata. Warto też dodać, że przedstawiona historia jest napisana z dużym polotem i jednocześnie lekkością. Czyta się wyśmienicie, a jednocześnie po lekturze inaczej zaczniesz patrzeć na Drzwi - ja tak miałem :-)

madziusia | 2011-09-21
Przeczytana: lipiec 2011

Bardzo dobra książka. Każdy fan zespołu The Doors powinien ją przeczytać. Pozostawia zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie na temat "Króla Jaszczurów". Zapewnia o niezwykłości postaci Jima Morrisona i jego twórczości.

Alexa | 2013-09-04

“Jeźdźcy burzy/mkniemy do domu naszych narodzin/rzuceni na ten świat/jak pies, któremu zabrano kość/jak aktor bez przydziału…”

„Nikt nie wyjdzie stąd żywy” Jerry’ego Hopkinsa i Danny’ego Sugermana jest najlepszą książką o zespole, jaką dotąd czytałam. Opowiada o Jimie Morrisonie i o historii zespołu The Doors. Jest pełna ciekawych i zabawnych anegdot, autorzy starają się dokładnie oddać jaką osobą był Jim Morrison, analizują jego zachowanie i sceniczny wizerunek.
Z książki wyłania się postać Mr. Mojo Risin’, piosenkarza rockowego, uzależnionego od alkoholu i narkotyków, uwikłanego w toksyczne związki z kobietami. Wizerunek ten nie byłby jednak pełny bez postaci Jamesa Douglasa Morrisona wrażliwego poety i zdolnego studenta, który był zafascynowany poezją Artura Rimbauda, psychologią tłumu i zachowaniami zbiorowości. Jim Morrison był każdą z tych osób. Był to człowiek o wyjątkowo złożonej osobowości, który żył nieustannie balansując na krawędzi. Od czasów dzieciństwa, gdy dla zgrywy l...

Olala | 2010-06-05
Przeczytana: 1997 rok

Ciekawie napisana biografia ale odniosłam wrażenie, że autor chyba zbytnio gloryfikuje dokonania Jima Morrisona.Nie mówię tu o jego twórczości, czy muzycznych eksperymentach.Mam na myśli raczej codzienne zachowania, życie prywatne.Każdy wyczyn Mr. Mojo Risin był usprawiedliwiany, a wiemy że jego życie nie było idealne.Zostało jednak w tej książce nieco wybielone.

JanSDMF | 2011-07-29

Piękna biografia jednego z moich największych idoli. Świetnie obrazuje skomplikowany charakter tego wielkiego człowieka, muzyka, ale przede wszystkim poety.

zosogirl | 2011-02-04

Lektura przedstawiająca fenomen Jima Morrisona. Pozwala nam wejść w głowę tego pana i zrozumieć wiele niezrozumiałości i zawiłości. Właśnie w takich kategoriach postrzegam tą książkę i to właśnie czyni ją taką niesamowitą.

| 2011-04-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

"Nikt nie wyjdzie stąd żywy" to historia Jima Morrisona, wokalisty legendarnego zespolu The Doors. Jerry Hopkins i Danny Sugerman odtwarzaja cale zycie i smierc czlowieka, ktory na trwale wpisal sie w historie rocka.
Polecam tą ksiązke wszystkim fanom rocka .. i nie tylko

depta | 2013-10-12
Przeczytana: 12 października 2013

"Powiedzmy po prostu, że próbowałem
dotrzeć do granic rzeczywistości.
Byłem ciekaw, chciałem zobaczyć, co się stanie.
To było to i nic więcej: po prostu ciekawość."
~ Jim Morrison, Los Angeles 1969

Morrison. Wybitny poeta, dobry muzyk, nieprzewidywalna osobowość. Z jednej strony elokwentny, kochający i ciepły, z drugiej okrutny i wulgarny.
Trudno opisać jego życie, ukazać go takim jakim był. Jerry'emu Hopkinsowi i Danny'emu Sugermanowi udało się to. Dostaliśmy solidną i szczerą biografię człowieka, który zapisał się na kartach historii jako guru młodzieży, przewodnik tysięcy.
Napisana przystępnym językiem, dzięki czemu łatwo się ją czyta. Nie przytłaczają daty i nazwiska, wszystko jest płynnym ciągiem.
Gdy zaczęłam przygodę z tą książką nigdy nie zagłębiałam się w twórczość Morrisona, lub The Doors, teraz jestem wielbicielką twórczości Jamesa Douglasa Morrisona oraz jego kumpli, Raya, Robby'ego i Johna.
Dla mnie była to miła przejażdżka, dla fanów będzie to zapewne niez...

Załóż konto za darmo!

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku