Las cieni

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Mi się bardzo podobała. Ciekawy temat, rzadko spotykany, fabuła wciąga

Mi się bardzo podobała. Ciekawy temat, rzadko spotykany, fabuła wciąga

Dobry thriller i ciekawa historia,szybko się czyta.

Dobry thriller i ciekawa historia,szybko się czyta.

Czasem zdarza się tak, że dostajemy propozycję, której ciężko odmówić. Mimo wszelkich oporów, zgadzamy się i tym samym nakręcamy spiralę wydarzeń.
Właśnie takiego wyboru dokonuje nasz bohater, dzięki czemu możemy się przekonać, jakie konsekwencje poniesie. Powiedzmy sobie szczerze, mało jest balsamistów, którzy "dla zabicia czasu" piszą kryminały.
Ale chyba włąśnie o to chodzi w książkach by oderwać się od normalności od codzienności.
Bardzo szybko się czyta, ciekawie napisana. Klimatyczna sceneria.

Ale chyba włąśnie o to...

Fajny kryminał. Bardzo szybko się czytało. Polecam

Fajny kryminał. Bardzo szybko się czytało. Polecam

Jeśli zamysłem autora było trzymanie w napięciu, to wszystko się zgadza.

Jeśli zamysłem autora było trzymanie w napięciu, to wszystko się zgadza.

Zawiodłam się. Została mi opisana jako przerażająca. Cóż... albo mam zbyt mocne nerwy, albo osoba polecająca za słabe.
Do połowy akcja toczy się spokojnie, mniej więcej w środku książki coś zaczyna się dziać i zaraz... umiera. Jedyna poruszająca scena to zabicie świni. Język jest okropny, ale to już chyba wina tłumacza. Nie poleciłabym tej książki nikomu, szkoda dwóch dni, w tym momencie żałuję, że mam wewnętrzny przymus doczytania każdej książki do końca.

Książka trzymająca w napięciu od początku do końca!Polecam!

Książka trzymająca w napięciu od początku do końca!Polecam!

Dziwnie i niepokojąco wciągająca historia...

Dziwnie i niepokojąco wciągająca historia...

Intrygujący triller psychologiczny.
Jeśli ktoś tęskni za Simonem Beckettem - polecam, bardzo podobny klimat.

Intrygujący triller psychologiczny.
Jeśli ktoś tęskni za Simonem Beckettem - polecam, bardzo podobny klimat.

Zapowiadało się naprawdę obiecująco. David Miller - główny bohater pracuje jako balsamista, a po pracy pisze thrillery dla odstresowania. Jego żona ma sekret, którego ujawnienie grozi rozpadem ich małżeństwa. Do tego jest jeszcze tajemnicza kobieta, która ich prześladuje.
Później zaczyna się komplikowanie sprawy, kiedy Miller dostaje zaproszenie nie do odrzucenia: bogaty facet zachwycony jego poprzednią książką chce, aby napisał dla niego thriller na temat, który on zaproponuje. Za duże pieniądze. W jego chatce, gdzie Miller będzie miał wszystko to co potrzebne... To wcale nie wydaje się podejrzane, wcale a wcale :)

Bardzo lubię takie tło dla thrillerów - odcięta od świata chatka w ciemnym lesie, i przede wszystkim dużo, dużo śniegu. Ale nawet to nie pomogło, ponieważ w momencie, w którym akcja przenosi się do owej chatki, kilka stron zajęło mi rozgryzienie co i jak i dalsze czytanie było tylko żeby skończyć, bo porzucać książek w trakcie nie mam zwyczaju. A nuż końcówka okaże się spektakularna. Niestety, nie tym razem. Zmarnowany potencjał.

• 2011
  • Kryminały