Gdzie Jest Głowa Emily Kaye?

Wydawnictwo: Nowy Świat
978-83-7386-401-6
morderstwo
Ag2S

Manula Kalicka kontynuuje dobre tradycje dawnych pitawali i oto daje nam nieco pastiszowe Zbrodnie w sferach wyższych. Tytułowa opowieść nawiązuje do mrożącej krew w żyłach opowieści o morderczych poczynaniach złotego młodziana Patricka Mahona, żyjącego w Anglii na początku ubiegłego stulecia. Mahon rozkawałkował ciało swej kochanki Emily Kaye, po czym je ugotował lub usmażył. Policja długo nie mogła znaleźć głowy Emily. Gdzie została ukryta?

źródło opisu: http://www.nowy-swiat.pl/ns/?p=1091

źródło okładki: http://www.nowy-swiat.pl/ns/?p=1091

DreAms44 | 2016-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

"Gdzie jest głowa Emily Kaye?" to zbiór krótkich opowiadań o morderstwach w sferach wyższych. Jest ich 12. Króciutkie, bo mające po 10-20 stron każda, napisane prostym, zrozumiałym językiem. Niezbyt ciekawe; brak rozbudowanej fabuły, nieprzewidywalnych zwrotów akcji czy tej charakterystycznej nutki niepokoju, zaintrygowania dla książek tego gatunku. Jak dla mnie o wiele za krótkie, przez co żadna z historii nie wykorzystała swojego potencjału. Pomimo, że książka mnie zbytnio nie wciągnęła, czytało się ją szybko, bez zbędnych przerw.
Niezobowiązująca lektura na jeden wieczór.

Anita | 2012-04-25
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: luty 2012

Z panią Manulą Kalicką spotkałam się po raz pierwszy. Wybrałam tą książkę przede wszystkim ze względu na tytuł i prawdę mówiąc wiedziałam, że mi się spodoba, aczkolwiek nie podejrzewałam, że autorka tak mnie zaskoczy ową książką.

Tytułowa historia: Patrick Mahon rozkawałkował ciało swojej kochanki Emily Kaye jednak nikt nie wie, gdzie można znaleźć jej głowę. Jakby tego było mało to owy mężczyzna dodatkowo ugotował ciało Emily.

Mamy tutaj całe mnóstwo historii związanych z różnego typu i przyczyn morderstw, które są dosyć ciekawe i dziwne co tylko zachęca czytelnika do dalszego czytania. Poza tym mamy tutaj do czynienia również z truciznami, powieszeniem i różnego rodzaju kary za popełnione zbrodnie.

Manula Kalicka stworzyła książkę składającą się z kilku krótkich, aczkolwiek konkretnych opowieści dotyczących morderstw, trucizn i innymi tego typu rzeczami. Jest to zaskakująca, aczkolwiek krótka i przyjemna lektura.

Książkę przeczytałam i jak mówiłam na...

Diaboliq | 2013-10-05

Fantastyczna książka, która dostałaby ode mnie jeszcze jedną gwiazdkę gdyby tych opowiadań było odrobinę więcej :)

Jadźka | 2012-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2012

"[...]Przy okazji zauważono, że furtka była podparta kością udową. Taki miły element wystroju ogródka."*

Zbrodnie popełniano już bardzo dawno. Jedne zostały popełnione z premedytacją, inne zaś przypadkiem. Jedne wyglądały krwawo, jeszcze inne z pozoru łagodnie. Jednak wszystkie dokonane dotąd morderstwa budzą w głowie wiele pytań, na które ciężko znaleźć racjonalne odpowiedzi. Zwłaszcza na jedno, kluczowe: dlaczego? Zbrodnię nigdy nie jest łatwo wyjaśnić…

„Gdzie jest głowa Emily Kaye?” to zbiór krótkich opowiadań o dokonanych morderstwach w latach XIX oraz XX wieku. Autorka przedstawia historie zabójców, ich motywy oraz sposób działania. W ten sposób mamy możliwość poznania odpowiedzi na pytania, które dręczą słuchaczy po każdej popełnionej zbrodni. Gdzie jest głowa Emily Kaye? Czym okazał się eliksir miłości? Kto zabił lorda Errola? I dlaczego ktoś mówił: Christie - nic z tego? Aby się dowiedzieć, wystarczy przeczytać opowiadania Manuli Kalickiej.

Wszystkie opowiadania...

Sylwia M | 2014-02-09

Książka przyjemna i lekka mimo, że tematem są morderstwa. Przyjemnie się czyta i czasem można się nawet uśmiechnąć nad losem 'profesjonalnych' morderców.

aave | 2011-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2011

dość ciekawa i wciągająca książkach o zbrodniach wśród szlachty i ludzi zamożnych.

unaperuna | 2015-02-09

brak głębszej perspektywy, ale jest nieźle

Embema | 2016-08-24
Przeczytana: 25 sierpnia 2016