Cień bliźniaka

Wydawnictwo: Bliskie
83-61930-01-9
komedia kryminalna
Ida

Joanna: Czasami ludzi prześladuje pech! Mój polega na tym, że szukając drugiej połówki ciągle trafiałam na: niedojrzałe, przejrzałe, nadgryzione lub zjedzone prawie doszczętnie. Mam ich już całą kolekcję! Nie mogę się jednak powstrzymać przed dalszym szukaniem. Dzięki tej przypadłości - wyjątkowo poszukując przyjaciółki, a nie partnera - natknęłam się na Piotra. Czy okaże się, że to właśnie on jest tą jedyną dopasowaną do mnie połówką? Tamara: Pech Aśki jest niczym wobec mojego! Przy niej kręcą się zwykle niewłaściwi faceci, ale przynajmniej się kręcą. Wokół mnie panuje pustka. Jak usiłuję ją zapełnić? A jak myślicie? Umilam sobie czas alkoholem sączonym w gronie przyjaciół lub eklerkami zjadanymi w samotności. A, i jeszcze podobno tańczę na stole. Te wyjątkowe umiejętności i moja mama, oczywiście, sprawiły, że pojawił się w mojej okolicy mężczyzna. Wygląda, hm, apetycznie, ale czy będzie "smaczny"? Elżbieta: Dziewczyny nie zdawały sobie sprawy, czym jest prawdziwy pech! Po tym co przydarzyło się mnie zweryfikują swoje poglądy. Ja na ich temat nie muszę - obydwie są wspaniałe! One i mój ukochany mąż. Oby tylko udało nam się wszystko poukładać od nowa. Życzcie nam dużo szczęścia!

sylwiap | 2014-03-25
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Lekka i przyjemna. Można w niej znaleźć trochę akcji, dobrego humoru...polecam

Jagoda30 | 2013-10-27
Przeczytana: 27 października 2013

Tak siedzę i się zastanawiam do jakiej kategorii ja mam zaliczyć tą książkę? Nie jest to książka obyczajowa, ani kryminał, "literatura kobieca"? chyba też nie bardzo, gdyby powstała kategoria "książki dziwne" chyba właśnie tam bym ją wpisała

Mamy tutaj historię trzech przyjaciółek, opisywaną w sposób potrójnej narracji, wymieszanej ze sobą w taki sposób, ze co rozdział na początku ciężko się połapać która akurat jest narratorką

Jedna z przyjaciółek-Elżbieta, wyszła właśnie za mąż i wyjeżdża w podróż poślubną, tam spotyka ją niesamowita przygoda, w którą później zostaną wplątane jej przyjaciółki

Nie spodziewajcie się, ze historia Was porwie, owszem w pewnym momencie książka robi się nawet dość interesująca, ale autorka chyba sama własnie nie do końca zdaje sobie sprawę z tego co chce tą książką osiągnąć, bo skacze o wątkach jak pchła po Azorze, plącze wydarzenia tak, ze czytelnik siedzi z zawrotem głowy i zastanawia się "ale oso chodzi?"

No i końcówka.... zaskakująca podobno,...

Gosia | 2012-08-12

Książka, która szczerze mówiąc nie zapowiadała się na taką dobrą. Początkowo wydaje się, że jest to prostu opowiadanie o codziennym życiu kilku przyjaciółek. Później okazuje się, że głównym wątkiem jest podróż poślubna świeżo poślubionej pary, w której życie wkrada się nagle ktoś trzeci, który wprowadza niebezpieczeństwo. Książka kończy się bardzo ciekawie, pozostawia po sobie posmak adrenaliny. Polecam!

Margolcia | 2015-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Książkę "połknęłam" w trzy dni. Mniej więcej w połowie zaczęła mi się trochę nudzić, ale zakończenie wynagrodziło mi to - było zaskakujące.

Paula | 2013-05-17
Przeczytana: 16 maja 2013

Rebeka | 2016-04-16

Humoru, jak dla mnie, jak na lekarstwo, a z nastawieniem dobrej zabawy sięgnęłam po tę książkę. Nie spodziewałam się wątków kryminalno-dramatycznych w takim, wydawałoby się, czytadełku. Zakończenie mnie zaskoczyło i spowodowało, że przez dłuższy czas nie mogłam o bohaterach tej książki zapomnieć...

Julia | 2011-12-25

Fajna i z dobrym humorem ! Czytało się ją bardzo przyjemnie. Lubie takie historyjki o przyjaciołach. Przy dwóch ostatnich zdaniach przeszły mnie ciarki i chyba uświadomiły, że albo coś przeoczyłam albo źle zrozumiałam książkę. Mimo to, było warto.

olah211 | 2013-08-19
Przeczytana: lipiec 2013

Książka bardzo mi się podobała. Czytało się lekko. Był humor, akcja, tylko ostatnie strony trochę mnie zdziwiły, aż się prosi o coś więcej.

Cathea | 2015-07-24

gluckinaugen | 2013-12-12

Zaskakujące zakończenie, dobra książka.