Cień bliźniaka

2009-05-01
8361930019
komedia kryminalna

1984

Wydawało mi się, że to będzie takie letnio-wakacyjne czytadełko. Ale dość szybko skręciło w stronę komedii kryminalnej. I to całkiem przyjemnej komedii z wątkami kryminalnymi, ale i psychologicznymi. Trzy przyjaciółki, każda na innym etapie życia, ale to co ich łączy, to głębokie uczucie do siebie nawzajem. Dziewczyny dosłownie i w przenośni mogą za siebie oddać życie. Fajnie się czytało. To lekka, ale naprawdę przyjemna lektura .

Może od czasu do czasu bawić.

Może od czasu do czasu bawić.

Miał być humor, kobieca przyjaźń, może jakiś letni romansik? Na to liczyłam po przeczytaniu opisu. Do końca czekałam też na "zaskakujące zakończenie" wspominane w opiniach czytelników. Nie doczekałam się.

Humoru, jak dla mnie, jak na lekarstwo, a z nastawieniem dobrej zabawy sięgnęłam po tę książkę. Nie spodziewałam się wątków kryminalno-dramatycznych w takim, wydawałoby się, czytadełku. Zakończenie mnie zaskoczyło i spowodowało, że przez dłuższy czas nie mogłam o bohaterach tej książki zapomnieć...

Książkę "połknęłam" w trzy dni. Mniej więcej w połowie zaczęła mi się trochę nudzić, ale zakończenie wynagrodziło mi to - było zaskakujące.

Lekka i przyjemna. Można w niej znaleźć trochę akcji, dobrego humoru...polecam

Lekka i przyjemna. Można w niej znaleźć trochę akcji, dobrego humoru...polecam

Zaskakujące zakończenie, dobra książka.

Zaskakujące zakończenie, dobra książka.

Tak siedzę i się zastanawiam do jakiej kategorii ja mam zaliczyć tą książkę? Nie jest to książka obyczajowa, ani kryminał, "literatura kobieca"? chyba też nie bardzo, gdyby powstała kategoria "książki dziwne" chyba właśnie tam bym ją wpisała

Mamy tutaj historię trzech przyjaciółek, opisywaną w sposób potrójnej narracji, wymieszanej ze sobą w taki sposób, ze co rozdział na początku ciężko się połapać która akurat jest narratorką

Jedna z przyjaciółek-Elżbieta, wyszła właśnie za mąż i wyjeżdża w podróż poślubną, tam spotyka ją niesamowita przygoda, w którą później zostaną wplątane jej przyjaciółki

Nie spodziewajcie się, ze historia Was porwie, owszem w pewnym momencie książka robi się nawet dość interesująca, ale autorka chyba sama własnie nie do końca zdaje sobie sprawę z tego co chce tą książką osiągnąć, bo skacze o wątkach jak pchła po Azorze, plącze wydarzenia tak, ze czytelnik siedzi z zawrotem głowy i zastanawia się "ale oso chodzi?"

No i końcówka.... zaskakująca podobno, dla mnie dość schizofreniczna, dobitnie podkreślająca nieudolność pisarki w kompozycji całości tej książki, miała zaskoczyć, zaintrygować, wzbudzić dreszcz? We mnie wzbudziła poczucie, ze ja tej książki kompletnie nie zrozumiałam i wiecie co? Nawet nie jestem ciekawa dlaczego i nie mam ochoty się zastanawiać nad sensem zakończenia. Daję i tak wysoką ocenę, tylko za to, ze książkę dość łatwo i szybko się czyta

Książka bardzo mi się podobała. Czytało się lekko. Był humor, akcja, tylko ostatnie strony trochę mnie zdziwiły, aż się prosi o coś więcej.

• Przeczytane 2013
  • Obyczajowe
  • 2010

Dodaj cytat z książki Cień bliźniaka