Oszukać przeznaczenie

Wydawnictwo: G+J
Backseat Saints
ucieczka, poszukiwanie,
Ag2S

Rose Grandee to idealna teksańska żona. Pragnie być inna niż jej matka, która ją kiedyś porzuciła bez najmniejszych skrupułów, dlatego też zaciska zęby i z godnością damy znosi maltretowanie ze strony męża, ukrywając rozliczne sińce pod słodkimi, pastelowymi sweterkami. Rose jednak nie zawsze była tak uległa. Gdzieś zagrzebana w jej wnętrzu drzemie niezależna i zadziorna, łamiąca męskie serca...

Rose jednak nie zawsze była tak uległa. Gdzieś zagrzebana w jej wnętrzu drzemie niezależna i zadziorna, łamiąca męskie serca dziewczyna z Alabamy, wyjątkowo biegle władająca bronią palną. Budzi się do życia, gdy wróżba z kart tarota wieszczy zgubę przykładnej Ro Grandee: przystojny mąż pozbawi ją życia, o ile ona nie zabije go pierwsza.

Zdana jedynie na własną inteligencję, przedpotopowego kolta dziadunia oraz swojego psa, Grubą Gretel, Rose ucieka z domu przed mężczyzną, który nigdy nie pozwoliłby jej odejść, z zamiarem odnalezienia matki. W trakcie tej podróży odkrywa prawdę o sobie i swojej rodzinie, doświadczając wiele bólu, ale i zabawnych przygód.

źródło opisu: Nota Wydawcy

źródło okładki: Wydawca

kasandra_85 | 2011-06-14
Przeczytana: czerwiec 2011

WMagdalena | 2012-11-09

Wstrząsająca historia dziewczyny bitej przez własnego męża. Głowna bohaterka doznaje przemocy Fizycznej najpierw ze strony ojca potem partnera. Książka opisuje klasyczny przykład zachowania osoby w takiej sytuacji, najpierw ukrywanie siniaków, okłamywanie samej siebie i otoczenia że nic się nie dzieją aż do dojrzałej decyzji żeby przerwać tą matnię. Wspaniały opis relacji córki z rodzicami oraz opis jaki ma to wpływ na dorosłe życie kobiety.

justin45 | 2017-07-26
Przeczytana: 23 lipca 2017

Przemoc w rodzinie istnieje od zawsze. Od zawsze również, osoby które jej doświadczają, praktycznie nigdy się do tego nie przyznają, tylko z bólem i wstydem znoszą swoje cierpienie, uzależnione od swojego kata. Taka właśnie jest Rose, młoda kobieta, która wyszła za mąż, za kata. Znosi wszystko cierpliwie w swoich butach - czółenkach i pastelowych sweterkach. Słodki obrazek, zakrywający siniaki, złamania, upokorzenie. Kiedyś była inna. Pochodząca z Alabamy, twarda Ro czasami wychodzi na powierzchnię, jednakże nie kończy się to dla niej dobrze. Na swojej drodze spotyka tarocistkę, która stawia jej karty i uświadamia, że albo ona albo mąż i to dosłownie. Ro musi dokonać wyboru - zabić męża i się od niego uwolnić, czy też pozostać z nim dla tych ulotnych szczęśliwych chwil?? Książka nie jest łatwa w odbiorze. Studium psychologiczne ofiary, dla człowieka, który nigdy nie był w podobnej sytuacji wydaje się wręcz absurdalne. No bo jaki to problem wziąć walizkę, spakować się i odejść???...

jjon | 2011-07-04
Przeczytana: 24 czerwca 2011

'Oszukać przeznaczenie' to pierwsza książka Joshilyn Jackson, która do mnie trafiła. Do tej pory nie miałam przyjemności zapoznać się z twórczością tej amerykańskiej autorki. Pierwsze spotkanie było na tyle przyjemne, że z chęcią sięgnę po więcej, np. po 'Gdzie diabeł mówi dobranoc', 'Widmo' czy 'Bogów Alabamy'.

Tym bardziej cieszę się, że dostałam tę książkę od wydawnictwa G+J, bo gdybym najpierw ją zobaczyła, to chyba nie zdecydowałabym się na przeczytanie jej. Okładka kojarzy mi się z klasycznym romansidłem - jaskrawoczerwona sukienka z kwiatową aplikacją spacerującej po łące kobiety. Po lekturze już wiem, że okładka została bardzo trafnie dobrana. Podobnie jest z polskim tytułem powieści - spodziewam się, że znalezienia jakiegoś sensownego odpowiednika angielskiego tytułu (Backseat Saints) nie było proste.

Powieść 'Oszukać przeznaczenie' to studium przemocy domowej przejawiającej się na wszystkich możliwych płaszczyznach - seksualnej, fizycznej, psychicznej, werbalnej,...

Przeczytana: 13 sierpnia 2011

Bezpieczna przystań

„Oszukać przeznaczenie” Joshilyn Jackson
wyd. G+J
rok: 2011
str. 385
Ocena: 5/6

„Oszukać przeznaczenie” to kolejna pozycja książkowa, która od dłuższego czasu oczekiwała na swą kolej dzielnie utrzymując miejsce w mojej domowej biblioteczce. Założenie było takie, by ją wraz z dwunastoma innymi książkami, przeczytać podczas urlopowego lenistwa. Bo czyż może być coś lepszego niż dobra lektura, delikatna bryza od morza, mięciutki piasek pod stopami, lazurowa woda, zimne napoje i grono najlepszych przyjaciół? Nie, nie… zdecydowanie nic lepszego nie ma, ale… Stop, stop! Jaki mięciutki piasek? W ramach korekty wyobrażenia o idealnych wakacjach nadmienić muszę, iż od teraz w wyobraźni mej góruje wybrzeże kamieniste.

Jak to zwykle ze mną bywa, nie wszystkie moje plany zostały zrealizowane. Skutek? Ostatecznie podczas urlopu przeczytać udało mi się całe… trzy książki. Same egzemplarze recenzenckie (na urlop zabrałam pół na pół książek własnych i do recenzji, zakładając...

Dotta | 2012-12-09
Przeczytana: grudzień 2012

Na początku bardzo opornie się ją czytało. Już niemal miałam zrezygnować i odstawić ją na półkę. Ale nie poddałam się. I dobrze, bo wraz z kolejną przeczytaną kartką akcja się rozwijała... I stało się tak, że książka mnie wciągnęła i byłam ciekawa jej zakończenia. Rewelacyjna nie jest, ale historia maltretowanej kobiety ciekawa.

ewa | 2017-05-13

Podobno miał to być romans z HEA.Romans w zasadzie...

complicated_mystery | 2015-10-03
Przeczytana: sierpień 2015

Całkiem ciekawa, psychologiczna książka. Z jednej strony mogłoby się wydawać, że ot zwyczajny romans, w którym coś nie wyszło. No przynajmniej ja tak pomyślałam, mając ją pierwszy raz w ręce. Okazuje się, że jest to nieco głębsze. Spotykamy się z emocjonalnością kobiety prześladowanej fizycznie, która mimo wszystko nie potrafi się uwolnić od swojego oprawcy. Jakież to prawdziwe. Niestety, ale często w rzeczywistości zdarza się to nader często. Myślę, że warto przeczytać tę książkę choćby po to, żeby zrozumieć, co czuje osoba żyjąca w takim związku i jak trudno od niego uciec.

Grazia | 2018-07-14
Na półkach: 2018, Przeczytane