Bitwa pod Saratogą 1777. Punkt zwrotny w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych

Tłumaczenie: Natalia Łajszczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielkie Bitwy Historii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amercom
Saratoga 1777. Turning point of a revolution
978-83-261-0326-1
historia
piotrex

W styczniu 1777 roku naczelny dowódca wojsk brytyjskich w Ameryce Północnej, generał William Howe, napisał do sekretarza stanu do spraw kolonii amerykańskich, lorda George'a Germaina, list. Zawarł w nim poprawki do ułożonego wcześniej planu zbliżającej się kampanii. Poprzedni plan zakładał przeprowadzenie uderzenia w kierunku Bostonu i Albany. Gdyby ta operacja się powiodła, jesienią planowano zaatakować Filadelfię, a zimą Karolinę Południową i Georgię. Jednak w ostatnim czasie poniesiono liczne straty; nie było pewne, czy 15 tysięcy żołnierzy i 10 okrętów liniowych, których potrzebowano, dotrze w ogóle do Ameryki, a jeśli tak, to czy będą na czas. Dlatego Howe postanowił skupić się jedynie na Filadelfii, licząc, że uda mu się zniszczyć Armię Kontynentalną, uwięzić członków Kongresu i tak zakończyć wojnę.
Do książki dołączona jest płyta DVD z filmem "Zawód dowódca: Bitwa pod Saratogą"

luk3Z | 2016-12-12

Przyjemnie i szybko się czyta jeśli ktoś lubi historię tak jak ja :)
Mapy i wszelakie rysunki opisujące przebieg bitwew/taktyk zdecydowanie na plus.

palooh | 2014-04-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014, Osprey