Pokonać lęki i fobie. Jak radzić sobie z niepokojem i napadami paniki?

Tłumaczenie: Lidia Lewicka
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Embracing the Fear. Learning to Manage Anxiety and Panic Attacks
978-83-7489-080-9
panika, napady paniki, fobia, fobie
Olka

Pierwsze polskie wydanie wydanie tej ksiażki ukazało sie pod tytułem "Oswoić lęk" Każdy z nas odczuwa czasem lęk. Jednak co zrobić, gdy owe uczucie wymyka się nam spod kontroli, ogranicza nasze możliwości i satysfakcję z codziennego życia? "Pokonać lęki i fobie" skierowana jest do osób, które poszukują sposobów radzenia sobie z nadmiernymi lękami i atakami paniki. Obok podstawowych informacji...

"Pokonać lęki i fobie" skierowana jest do osób, które poszukują sposobów radzenia sobie z nadmiernymi lękami i atakami paniki. Obok podstawowych informacji na temat przyczyn zaburzeń lękowych, autorzy zamieścili także opis kilku z nich. Książka zawiera wypowiedzi tych, którzy kiedyś zmagali się z lękiem oraz opisy ćwiczeń umożliwiających opanowanie paniki, pomagających zmienić sposób myślenia i zachowania. Dzięki praktycznym wskazówkom czytelnik uczy się akceptować odczuwane emocje i odbudowywać poczucie własnej wartości. Autorzy zachęcają go do pracy nad sobą i pokazują, jak wykorzystywać nowo nabyte umiejętności w rozmaitych sytuacjach społecznych.

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2007

źródło okładki: www.gwp.pl/4077,pokonac-leki-i-fobie-jak-radzic-so...»

Grzegorz | 2012-08-09
Na półkach: Psychologia, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Dobry, przystępny język. Układ pozwala w kolejności: zrozumieć a potem próbować samodzielnie radzić sobie. Napisana faktycznie przez ludzi, którzy rozumieją problem z własnego doświadczenia. Istotne zastrzeżenie o tylko poradnikowej roli książki, nie terapeutycznej.

PannaAnna | 2012-11-12
Przeczytana: 11 listopada 2012

Poradnik ,w stylu amerykańskim, ten charakterystyczny łopatologiczny sposòb pisania rozpoznam wszędzie. Dla mnie trudny do przetrwania i nie ziewania.

Ogólnie to zasady CBT przełożone na język laika...bo czymże jest dialog wewnętrzny jak nie pracą z myślami automatycznymi.
Dla nieprofesjonalistów jak najbardziej, dla osób zawodowo związanych z psychoterapią ...raczej nic okrywczego.

sharifa | 2014-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2014

Jeżeli wiesz już, że aby pokonać swoje lęki, musisz je najpierw zaakceptować, ta książka niewiele wniesie do twojego życia. Brakowało mi praktycznych ćwiczeń, a przeszkadzało skupienie na agorafobii. Nie polecam.

Mateusz | 2011-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2011

Nie jest to zła pozycja, aczkolwiek do ideału sporo tu brakuje, język wydaje się nieco akademicki, przemyślenia czasami mało konkretne.

Mimo wszystko polecam osobom, którym przyszło w życiu żyć z tymi, którzy cierpią...a może i komuś osobiście ta lektura przyniesie dużo korzyści:)

ordoabchao | 2016-07-31

Gniot napisany dla tępych amerykanów.Książka nic ciekawego nie wnosi a szkoda bo mogłaby pomóc wielu osobom.

Rafał | 2015-09-15

Bardzo przydatny poradnik, dla osób borykających się z "dysfunkcją" leków i fobii!! Pozwala zrozumieć istotę problemu i zawiera wiele ciekawych, a przede wszystkim skutecznych wskazówek jak radzić sobie ze swoimi myślami!

POLECAM!!!

Aga | 2013-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Bardzo dobry poradnik dla osub zmagajcych sie z zaburzeniami lkowymi.Pomaga zrozumie na czym polega choroba i wywiczyc techniki pomocne podczas napadu paniki.Polecam!

youstyna | 2016-04-29
Natalia | 2015-10-17