Toksyczni mężczyźni

978-83-7510-833-0
poradnik psychologiczny
poradniki
jagarkar

10 sposobów na rozpoznanie, radzenie sobie i wyleczenie się z mężczyzn, którzy zatruwali Twoje życie Toksyczne związki mogą się przytrafić każdej kobiecie bez względu na wiek, wykształcenie, stan posiadania czy pozycję społeczną. W tej książce bestsellerowa autorka, ekspert w zakresie mowy ciała i komunikacji, dr Lillian Glass pokazuje, jak rozpoznać, skutecznie sobie poradzić i wyleczyć się...

Toksyczne związki mogą się przytrafić każdej kobiecie bez względu na wiek, wykształcenie, stan posiadania czy pozycję społeczną. W tej książce bestsellerowa autorka, ekspert w zakresie mowy ciała i komunikacji, dr Lillian Glass pokazuje, jak rozpoznać, skutecznie sobie poradzić i wyleczyć się z mężczyzny, który cię unieszczęśliwia. Wyodrębnia i szczegółowo opisuje jedenaście toksycznych typów, oferując zarazem proste, lecz rewelacyjne metody radzenia sobie z nimi. Jej doskonałe strategie, oparte na solidnych podstawach psychologicznych, pomogą ci się wyrwać z pułapki nieudanego, destrukcyjnego związku i otworzyć się na odkrycie wspaniałego, nietoksycznego partnera, który będzie cię wspierał i kochał tak, jak na to zasługujesz.

Celem tej książki nie jest pognębienie mężczyzn, dr Glass chce ci dać siłę, abyś nigdy więcej nie stała się ofiarą cierpiącą w milczeniu: masz wybór.

Bądź realistką, ale miej zasady!

Żaden mężczyzna nie jest doskonały. Lecz nawet jeśli ma wady, nie musi to oznaczać, że jest toksyczny. Pamiętaj, że to, co dla jednej kobiety jest nie do zniesienia, inna może z łatwością tolerować. Chodzi o to, by mieć otwarty umysł i nie zamykać się na możliwości, które niesie życie.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...(?)

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...»

Karalajn | 2014-11-16
Przeczytana: 04 listopada 2014

Każda kobieta na swojej drodze może spotkać toksycznego mężczyznę. Toksycznym mężczyzną może być dla nas każdy – ojciec, brat, mąż, partner, szef czy nawet kolega z pracy lub znajomy. W książce “Toksyczni mężczyźni” Lillian Glass w jasny i klarowny sposób uświadamia nas kto i dlaczego jest dla nas toksyczny.

W książce tej nie dość, że poznamy definicję toksycznego mężczyzny to jeszcze możemy odpowiedzieć na pytania (test) które pozwolą nam rozpoznać w jaki sposób mężczyzna zachowuje się w stosunku do nas. Autorka przekazuje nam informację na temat zachowań egoistycznych, niekomunikatywnych, krytykujących i oceniających, nacechowanych złością, nieuczciwych, manipulacyjnych, sadystycznych czy kontrolujących. Dodatkowo poznajemy charakterystykę głównych typów toksycznych mężczyzn, oraz sposób ich mówienia i mowę ciała.

Lillian Glass w swojej książce ukazuje nam również fakt, że nie każda kobieta jest uczulona na pewien typ mężczyzny. To co nie przeszkadza innym kobietom – nas może...

Izoldka | 2016-12-08
Przeczytana: 07 grudnia 2016

Moim zdaniem jest to bardzo dobry i przydatny poradnik, który przede wszystkim, choć nie bezpośrednio, pomaga odbudować kobiecie poczucie własnej wartości, podkopane lub wręcz zmiażdżone przez toksycznego mężczyznę. Autorka opisuje najczęściej spotykane typy toksycznych mężczyzn, prezentuje ich cechy charakterystyczne, mimikę, gestykulację, postawę ciała i sposób zachowania. Pomimo tych dość ogólnych opisów, nie jest trudno zidentyfikować toksycznego faceta, szczególnie gdy, z pomocą autorki, rozpoznamy te cechy mężczyzny, które są dla nas nie do zaakceptowania. Na sam koniec, autorka prezentuje techniki radzenia sobie z tego typu facetami, a także, jak się wylizać z ran, gdy już podejmiemy decyzję o definitywnym rozstaniu. Bardzo polecam :-)

Ania | 2013-07-26
Na półkach: Posiadam

Podczas czytania tej książki czułam przepełniającą mnie niechęć do mężczyzn, zrozumiałam jak wielką krzywdę praktycznie każdy z nich mi wyrządził. To było straszne, może faktycznie miałam trudne dzieciństwo i okres dojrzewania, a może zwyczajnie ta książka zrobiła mi sieczkę z mózgu? Jeśli ślepo wierzysz w to co piszą w poradnikach i łatwo jest Cię zmanipulować - nie polecam. Jeśli podchodzisz do życia z dystansem lub jesteś facetem, który chce się dowiedzieć jak krzywdzić kobiety - cóż Twój wybór. Mnie książka nastawiła negatywnie do mężczyzn (aczkolwiek tylko na krótki okres czasu) i jakoś nie chce mi się jej czytać po raz kolejny.

BoAn Jan | 2013-12-03
Wiktoria Madej | 2017-06-07
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Interesujaca ksiazka, ktora opisuje jak kobiety daja nabierac sie na sztuczki toksycznych mezczyzn, ktorzy z premedytacja owijaja swoje ofiary wokol palca. Autorka podaje przydatne wskazowki jak takiego mezczyzne rozpoznac, uwolnic sie od niego, wybaczyc i zapomniec. Dobry, godny polecenia poradnik dla kazdej Pani, bo kazda z nas moze niestety pasc ofiara toksycznego faceta.

Agata_Gie | 2017-06-03
Przeczytana: 02 lutego 2017

Jeśli którejś kobiecie wydaje się, że spotyka się z toksycznym mężczyzną, to ta książka jest dla niej idealna. Prosty, psychologiczny język.

janka | 2017-10-15
Adrianna | 2017-09-06