Przepisy Czytelników: ABC polskiej kuchni

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7337-895-2
przepisy, kuchnia
Barbara

Kolejny tomik BPD to przegląd tradycyjnych smakowitości kuchni polskiej, które zdaniem czytelników najczęściej królują na polskich stołach. Książeczka obejmuje niemal wszystkie działy kulinarne od potraw z mąki, kasz i ryżu, poprzez dania z mleka, serów i jaj, po zupy, potrawy mięsne, sałatki oraz ciasta i desery. Z tego krótkiego zestawu przepisów okazuje się, że w polskiej kuchni, wbrew powszechnej opinii nie dominują już potrawy tłuste i ciężkie, lecz lekkostrawne i bogate w witaminy. Polecamy więc je wszystkim tym, którzy szczególnie dbają o racjonalne odżywianie się.

Brylant | 2015-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2015