Gar anonim, czyli z kim jeść

Wydawnictwo: Czytam Tam
przepisy, kuchnia, kulinaria
Donia

GAR ANONIM to niezwykła książka, składająca się z tekstów dotyczących kuchni oraz zabawnych wspomnień kulinarnych i przepisów. Napisana i zilustrowana przez znaną malarkę i pisarkę Hannę Bakułę, osobę wiecznie zajętą, która lubi i potrafi gotować. Robi to artystycznie i szybko, tak jak wszystko. Potrawy z tej książki można zrobić w pół godziny, gdy się ma wyobraźnię i przygotowane produkty. Hanna Bakuła ma na wizytówce napis: "osoba kontrowersyjna", ale przepisy są serio, z lekką nutką zabawy. Pochodzą z blogów autorki, które co tydzień zawierają receptę kulinarną. Własną, podsłuchaną na przyjęciu, prezent od przyjaciela kucharza, coś ze starych przepisów domowych czy uznanych książek kucharskich z całego świata, przetłumaczonych i przetworzonych autorsko na polskie potrzeby. Gruszka Idealna dla osób lubiących lekką kuchnię. Dla zabieganej pani domu, bizneswoman, ale i dla pana singla, który lubi gotować. W końcu najlepsi kucharze są rodzaju męskiego. Niezwykle przydatna w sytuacjach podbramkowych.

"Dla wielu z nas spotkania są okazją lub pretekstem do zjedzenia czegoś dobrego, dla innych zapowiedź jedzenia jest raczej traktowana jako perspektywa ciekawej rozmowy. Hannę Bakułę zapisałbym do tej drugiej grupy, ale i jeść ze smakiem, i całkiem nieźle pitrasić bezsprzecznie również potrafi. A i pisać, w tym też o jedzeniu - czytelnicy "Hań Bań" o tym wiedzą. I w ogóle do książek Bakuły da się odnieść stara i nieco zapomniana metafora łykania i pożerania tego, co napisane. Ze smakiem." - Jerzy Bralczyk

"Jedzenie to wielka frajda, ale przede wszystkim wielka sztuka. Jednak tylko nieliczni potrafią z niej uczynić sztukę życia. Dzięki książce Hanny Bakuły porcja kartofli z kefirem smakować może jak najdroższy kawior z szampanem. Autorka do gara wkłada inteligencję, talent, poczucie humoru i miłość do ludzi. Doprowadza do wrzenia, a potem częstuje nielicznych. Jak przeczytasz, to dołączysz do tego grona. Ja już niczego innego nie trawię." - Agata Młynarska

"Hanna Bakuła, wytrawna felietonistka, potrafi celnie przysolić. Gdy przychodzi do mnie z wizytą, soli każdą serwowaną jej potrawę, zanim jej spróbuje. Dziwię się, że nie zamieszkała w Wieliczce. Jako gospodyni podająca dania na pięknej porcelanie i prowansalskich obrusach - łagodnieje. Te zaskakująco praktyczne i ekonomiczne przepisy polecam wszystkim, którzy mają wyczucie dobrego smaku." - Agata Passent

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.czytamtam.pl/gfx/garanonim.jpg