Misja Ramzesa Wielkiego

Okładka książki Misja Ramzesa Wielkiego Konrad T. Lewandowski
Okładka książki Misja Ramzesa Wielkiego
Konrad T. Lewandowski Wydawnictwo: ALFA Seria: Biblioteka Fantastyki fantasy, science fiction
Biblioteka Fantastyki
ALFA
2001-12-01
2001-12-01
Ramzes

Okładka książki RELAX nr 42 Artur Biernacki, Wojciech Cichoń, Alfonso Font, Gardner Fox, Frank Frazetta (ilustrator), Andrzej Graniak, Mikołaj Graniak, Artur Grzenda, Daniel Grzeszkiewicz, Sławomir Kiełbus, Joe Kubert, Konrad T. Lewandowski, Jarosław Musiał, Jacek Skrzydlewski, Karol Weber, Łukasz Zabdyr
RELAX nr 42 Artur Biernacki, Wo...
Okładka książki Relax nr 41 Wojciech Cichoń, Alfonso Font, Frank Frazetta (ilustrator), Andrzej Graniak, Artur Grzenda, Daniel Grzeszkiewicz, Sławomir Kiełbus, Konrad T. Lewandowski, Jarosław Musiał, Jacek Skrzydlewski, Karol Weber, Łukasz Zabdyr, Ernö Zöràd
Relax nr 41 Wojciech Cichoń, Al...
Okładka książki RELAX nr 40 Alfonso Font, Andrzej Graniak, Daniel Grzeszkiewicz, Sławomir Kiełbus, Joe Kubert, Zbigniew Larwa, Konrad T. Lewandowski, Jarosław Musiał, Andrzej Pilipiuk, Dariusz S. Rygiel, Jacek Skrzydlewski, Mirosław Sobiecki, Karol Weber, Łukasz Zabdyr, Ernö Zöràd
RELAX nr 40 Alfonso Font, Andrz...
Okładka książki RELAX nr 39 Wojciech Cichoń, Kacper Dudek, Alfonso Font, Michał Gałek, Andrzej Graniak, Artur Grzenda, Daniel Grzeszkiewicz, Hermann Huppen, Yves Huppen, Maciej Jasiński, Sławomir Kiełbus, Joe Kubert, Zbigniew Larwa, Konrad T. Lewandowski, Jarosław Musiał, Marcin Nowakowski, Andrzej Pilipiuk, Dariusz S. Rygiel, Jacek Skrzydlewski, Mirosław Sobiecki, Karol Weber, Krzysztof Wyrzykowski, Łukasz Zabdyr
RELAX nr 39 Wojciech Cichoń, Ka...

Bardzo dobra książka. Wracałem niej po kilkunastu latach z obawami, że nie sprosta wspomnieniom. Że będzie tak samo jak z Achają, która okazała e niestrawne. W Misji Ramzesa wielkiego rzeczywiście jest kilka scen wulgarnego seksu z takiej "incelowej" perspektywy, ale usprawiedliwia fabuła i nie psuje to całokształtu.
A całokształt to wspaniałe twarde SF z elementami Space opery oraz alternatywnej historii. Bardzo wartka akcja i ciekawe pomysły fabularne sprawiają, że książkę wręcz się połyka. Idealna na wakacje. Polecam!

A całokształt to wspaniałe twarde SF z elementami Space...

Niebanalna space opera. Konrad Lewandowski musiał swego czasu przeżywać fascynację starożytnym Egiptem. Stworzył dwie alternatywne wizje historii Egiptu: "Faraon wampirów" (przeróbka fantasy "Faraona" Bolesława Prusa) i właśnie "Misję 'Ramzesa Wielkiego'". I zrobił to genialnie. "Misja" jest zdawałoby się, zwykła space operą. Ot wielki i uzbrojony po żeby statek wykonuje misję w odległe zakamarki galaktyki by zbierać antymaterię, patrolować, badać i ewentualnie nawiązywać kontakty z obcymi. Seria zdarzeń, bitwy i praca na mostku. Jednak autor znajduje świetne preteksty by opowiedzieć alternatywną historię Egiptu, który uczynił zeń kosmiczną potęgę. Pierwszą okazję jest inscenizacja "Nowego Prometeusza" a druga lektura "Dzieje wojen asyryjskich". I to jest coś niesamowitego! Od epoki brązu do epoki zaawansowanej technologii. Świetne, chociaż oczywiście naiwne. Wszystko to okraszone mocnymi scenami erotycznymi (niektóre z nich powtarzają się w pętli a ma to uzasadnienie fabularne). No i kulminacja - spotkanie niezwykłej rasy! Czyta się ją wartko i z zainteresowaniem, zwłaszcza kiedy ktoś uwielbia historię starożytnego Egiptu i fantastykę naukową. No i propsy za kota :)

Bardzo fajna powieść, trochę Egiptu, mnóstwo ciekawych koncepcji tak technicznych jak i biologicznych oraz na temat relacji ludzi i kosmitów.
ciekawie opisane bitwy kosmiczne, zupełnie nie w stylu " statki stoją na przeciw siebie i Blam Blam Blam aż któryś nie padnie".

• Science Fiction
  • SF