Agent dołu

Cykl: Agent dołu (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
diabeł, humoreska, satyra, Meff, Fawson
Borys

Meff Fawson był normalnym, lubiącym się zabawić facetem. Pracownikiem dobrze notowanego na giełdzie konsorcjum, specjalistą od opakowań. Do dnia, kiedy dowiedział się, że jest ostatnim przedstawicielem diabelskiego rodu i że jego matka, Abigail, była w prostej linii potomkinią jednej ze spalonych w Salem czarownic. Chcąc wypełnić historyczną misję, odszukuje innych "uśpionych" agentów Dołu: Drakulę, barona Frankensteina, ostatniego żyjącego wilkołaka, powiązaną z ruchami kontrkulturowymi topielicę i pokracznego gnoma o imieniu Mister Priap. I razem z nimi przygotowuje ludzkości Rozwiązanie Ostateczne.

Ania | 2014-10-09
Przeczytana: 09 października 2014

"Sześć razy sześć = sześćdziesiąt sześć" :)
Polska fantastyka na bardzo dobrym poziomie.
Groteskowy humor, śmietanka towarzyska: Frankenstein, Wilkołak, Drakula i inni, pod dowództwem Meffa Fawsona, w diabelskiej misji.
Początkowo nie mogłam się wczytać. Miałam poczucie, że jestem obok całej historii, ale z czasem dałam się wciągnąć.
Książka ma słabsze momenty, zbyt długie opisy trochę mnie nudziły, ale to nadal piekielnie dobra rozrywka.

Zuela | 2013-04-12

Jak to jest kiedy człowiek się dowiaduje,że jest wysłannikiem piekła i powinien zniszczyć niebo mając za pomocników niewydarzonych piekielnych pomocników?Jeden wielki ból brzucha ze śmiechu!!!!

Beremis | 2014-02-26
Na półkach: Przeczytane, EBooki
Przeczytana: 25 lutego 2014

Jest zabawnie, jest ironicznie, jest dobrze.I taka wizja dobra i zła, działająca gdzieś na rubieżach historii, wydaje się całkiem kusząca. Ludzkość, która wydarła się i aniołom i diabłom, przerosła zwłaszcza tych drugich - ciekawa wizja.
W kilku miejscach za dobrze, przedobrzono, zdarzyło mi się kilka stron przeskoczyć, bo nie mogłem strawić opisu, np. historia państewka Trapez, gdzie bohater znajduje ostatniego żyjącego wilkołaka.

100% przedniej zabawy. Nie chcę tu oceniać walorów literackich. Nie znam się na tym, ale książka niezmiennie od lat zapewnia naprawdę świetną zabawę i za to Panu Marcinowi dziękuję :).

Agnieszka Stańska | 2012-08-04

To była moja pierwsza książka tego autora. Bawiłam się świetnie i zapamiętałam z niej tylko tyle, ze anioły "tam" nic nie mają :))))

vievioor | 2015-01-24

Świetne, dowcipne, niebanalne - Marcin Wolski w najlepszej formie.

MinnieFlav | 2012-11-26
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane

Styl jest zabawny:)

Tarmyna | 2013-03-20
Przeczytana: 09 marca 2013
Kuba | 2016-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Od pierwszych stron "Agenta dołu" można wyczuć zamysł Marcina Wolskiego do stworzenia książki napisanej pół żartem pół serio. Sytuacje są przerysowane, nieprawdopodobne i nierzadko groteskowe. Taki był zapewne zamysł autora i świetnie mu się to udało. Innymi słowy: przed lekturą czytelnik musi uzmysłowić sobie, że na stronach dzieła jest zawarta ogromna dawka ironii i satyry.
Historia Meffa Fawsona to świetna porcja fantastyki dla każdego fana gatunku. Akcja jest rozwijana w zadziwiająco szybkim tempie, główny bohater jest bardzo niejednoznaczny, a główny wątek powieści niemożliwie wciąga. Mimo przydługawych i troszkę nużących opisów mogę stwierdzić, że czas spędzony z Jego Dolnością i Inferrnencją Fawsonem nie był czasem straconym.