Misja Ramzesa Wielkiego

Konrad T. Lewandowski Wydawnictwo: ALFA Seria: Biblioteka Fantastyki fantastyka, fantasy, science fiction
ALFA
Ramzes
fantastyka, fantasy, science fiction
Biblioteka Fantastyki
Ramzes

Niebanalna space opera. Konrad Lewandowski musiał swego czasu przeżywać fascynację starożytnym Egiptem. Stworzył dwie alternatywne wizje historii Egiptu: "Faraon wampirów" (przeróbka fantasy "Faraona" Bolesława Prusa) i właśnie "Misję 'Ramzesa Wielkiego'". I zrobił to genialnie. "Misja" jest zdawałoby się, zwykła space operą. Ot wielki i uzbrojony po żeby statek wykonuje...

Bardzo fajna powieść, trochę Egiptu, mnóstwo ciekawych koncepcji tak technicznych jak i biologicznych oraz na temat relacji ludzi i kosmitów.
ciekawie opisane bitwy kosmiczne, zupełnie nie w stylu " statki stoją na przeciw siebie i Blam Blam Blam aż któryś nie padnie".

• Science Fiction
  • Chcę w prezencie