Dwadzieścia trzy znakomite opowiadania pisarzy związanych z działającą od dwudziestu lat grupą literacką "Klub Tfurcuf". Taka książka musi stać na półce każdego miłośnika fantastyki! Proza fantastyczna w najlepszym wydaniu - science fiction, fantasy i horror w jednym tomie! Spis opowiadań: Rafał A. Ziemkiewicz, "Jawnogrzesznica" Feliks W. Kres, "Miód dla Emiry" Michał Studniarek, "Gucio"...

Spis opowiadań:
Rafał A. Ziemkiewicz, "Jawnogrzesznica"
Feliks W. Kres, "Miód dla Emiry"
Michał Studniarek, "Gucio"
Jarosław J. Grzędowicz, "Rozkaz kochać!"
Mirosława Sędzikowska, "Dom wiedźmy ze wzgórza"
Janusz Romanowski, "Coda"
Artur C. Szrejter, "Sprawa Lokera"
Konrad T. Lewandowski, "Bajkowy problem"
Adam Z. Bański, "Książę i król"
Andrzej Pilipiuk, "Przeciw pierwszemu przykazaniu"
Joanna Kułakowska, "Czerwone pantofelki"
Tomasz Kołodziejczak, "Wstań i idź"
Iwona Żółtowska, "Hora ad poenam exigendam"
Jerzy "JeRzy" Rzymowski, "Assassin"
Wojciech Bąk, Tomasz Bochiński, "Wilki z Palenk"
Jacek Piekara, "Ponury Milczek"
Łukasz M. Wiśniewski, "Blask ich dusz"
Jarosław Zieliński, "Rycerz, kruk i krew na ostrzu miecza"
Krzysztof Kochański, "Łyżwiarz"
Sohei, "Metafizyka i deszcz",
Jacek L. Komuda, "Tak daleko do nieba"
Marcin Baryłka, "Strach"
Jacek Z. Drewnowski, "Robimy rewolucję"

Anna Koniec | 2015-08-27

Antologia - więc styl zróżnicowany, ale - bardzo wysoki poziom. Tytułowe opowiadanie na 9 gwiazdek, ale inne, przeczytane pierwszy raz właśnie w tym zbiorze - oceniam na "poza skalą".

"Wstań i idź" Kołodziejczaka to właściewie minipowieść I jest napisana wspaniale. Cytaty, urywki z gazet I encyklopedii dodają realizmu sytuacji etyczno-politycznej, w jakiej musi znaleźć się bohater. Sam bohater zaś jest dobry do szpiku kości, a przy tym - odbrązowiony I otoczony nienawiścią Innych, równie dobrych etycznie.

Wszystko to powoduje, że jest to minipowieść, którą trzeba przeczytać. Bo to ważne. Aha - nie wspominałam, że rzecz jest o aborcji I eutanazji, ale nawet nie będąc prawicowcem, można ją docenić. I warto.

Pablos | 2010-07-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2004 rok

Świetny przekrój przez pisarzy kojarzonych z "Klubem Tfórcuf", szczególnie zwalające z nóg opowiadania, których nigdy nie zapomnę to przede wszystkim "Wstań i idź" Tomasza Kołodziejczaka i "Ponury milczek" Jacka Piekary.

Krzysiek | 2015-05-29

Jedna z lepszych antologii jakie miałem w ręku. Kilka perełek wśród opowiadań (np. Ziemkiewicza), a pozostałe też trzymają poziom. Polecam.

Marcin Jackowiak | 2016-03-31
Przeczytana: 31 marca 2016