Okruszek z Zaczarowanego Lasu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książka z Rumakiem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
dla dzieci, dla najmłodszych
Mateusz_Baca

To bajka o samotnym Czarodzieju, o mądrym Okruszku i nieustraszonym, choć strachliwym Szczurku. A jak to się zaczęło? Samotny Czarodziej wyczarował sobie z nudów kompana do zabawy – mądrego Okruszka. Okruszek okazał się jednak zbyt mądry (umiał nawet oswajać smoki) i Czarodziej wypędził go ze swojego zamku do Zaczarowanego Lasu. Tam Okruszek wybudował sobie malutką chatkę na pniu ściętego drzewa i zaprzyjaźnił się ze Starą Myszką. Aż pewnego dnia do jego drzwi zapukał nieśmiały Szczurek, aby podzielić się z nim straszliwą tajemnicą – Zaczarowany Las znika! Trzeba więc wyruszyć na ratunek ginącej krainie.

źródło opisu: Agencja Edytorska Ezop, 2005

źródło okładki: http://ezop.com.pl/produkty-dla-dzieci,produkt,okr...»

bibi | 2015-10-22
Przeczytana: październik 2015

Ta książka to historia drogi Okruszka, przygód, walk na słowa, dialogów, spotkań. Można ją czytać w całości lub rozdziałami, które dyskretnie wprowadzają w to, co będzie się za chwilę działo. Cała plejada bajkowych i baśniowych postaci napotykanych na drodze i zwierząt, szereg wątków, splatania akcji i nawiązań do bajek i baśni, wesołe, ale i dramatyczne przygody. A wśród nich maleńki nieustraszony Okruszek.

jagarkar | 2013-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Przede wszystkim zachwyca forma: autor stosuje liczne retrospekcje, wtrącenia, zwraca się bezpośrednio do czytelnika, a przy tym ani trochę nie zanudza, snując fascynującą opowieść. Brawo!

TrollBobic | 2011-05-20
Przeczytana: 20 maja 2011

to nie moja historia: jest ładnie, przyjemnie i śmiesznie. i tylko zabrakło odrobiny czegoś wstrząsającego, ciemnego czy smutnego. tak dla równowagi.

ilustracje są świetne!

wypisy:
"(...)wszystkie zdrowe smoki żywią się trawą i ziołami"

"O tym, jak trudno jest wyjść ze swojego Zaczarowanego Lasu" (tytuł jednego z rozdziałów)

"W pewnej odległości od nich przemykała między drzewami Mrówka"

^^

pinguue | 2016-01-19