Esben i duch dziadka

Wydawnictwo: Media Rodzina
Så blev Farfar et spøgelse
978-83-7278-191-8
steffburton

Był sobie chłopiec, który miał na imię Esben i miał dziadka, którego nazywał Dziadkiem. Ale wszystko się zmieniło. To znaczy - nadal nazywał dziadka Dziadkiem, ale przyszedł czas, gdy go stracił, ponieważ Dziadek nagle zmarł nagle na ulicy. Mama Esbena twierdzi, że stał się aniołem, ojciec mówi, że dziadek obrócił się w proch. Jednak żadne z nich nie ma racji, po- nieważ pewnej nocy dziadek nagle pojawia się, siedząc na komodzie w pokoju Esbena i wpatruje się w ciemność... Książka przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych, w piękny i prosty sposób uczy, jak pogodzić się ze stratą najbliższej osoby.

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2006

źródło okładki: http://shop.mediarodzina.com.pl/catalogue/book/id/...»

fussy | 2013-09-08

Bardzo fajna ksiazka -oswaja maluchy z tematem smierci,szczegolnie jesli dotyka ukochanej babci lub dziadka .
Mimo smutnej tematyki momentami mozna sie posmiac jest napisana bardzo fajnie.
polecam

bromba | 2014-01-04
Przeczytana: 09 sierpnia 2006

ponadczasowa i ponadwyznaniowa ksiązka o odchodzeniu, tęsknocie za zmarłym bliskim i przeżywaniu żałoby.

Szkoda, że od dawna nie do dostania...

Monika Posiadała | 2015-02-23
Na półkach: Przeczytane, Dzieciakowe

O śmierci rozmawia się trudno. Jeszcze trudniej z Dzieckiem. Dziecko postrzega świat i wszystko co go dotyczy zupełnie inaczej niż my-dorośli. Na szczęście. Książka jest skierowana do Dzieci. Śmierć jest w niej więc "pięknie" prosta, bo Dzieci potrafią nie komplikować. Pani Autorka najwidoczniej nadal ma wiele z Dziecka. Też na szczęście! Polecam.

mmmisia | 2015-04-21
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane
Przeczytana: 21 kwietnia 2015

Wzruszająca książka o tym jak mały człowiek radzi sobie z utratą ukochanej osoby

itdaga | 2015-02-10
Na półkach: 2015, Przeczytane