Pampersy, kamera i on: rok z dziennika kobiety sukcesu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "My dwudziestolatki, trzydziestolatki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Homining instinct
ZuzAnka

Carrie Adams wszystko zorganizowała i zaplanowała. Kariera, dzieci, mąż. Potrafi pogodzić wszystkie obowiązki. Na pewno. Przecież dzisiaj wszystkie kobiety świetnie sobie radzą z pracą i domem. No, może prawie wszystkie. I może nie tak świetnie...

denudatio_pulpae | 2015-09-01
Przeczytana: 2010 rok

Jakaż to siła mnie skłoniła do sięgnięcia po tę książkę? Chociaż to jeszcze nic, bardziej zastanawiające jest jakaż to perwersyjna masochistyczna skłonność zmusiła mnie, żeby ją skończyć?

Naprawdę ciężko o drugą tak beznadziejną główną bohaterkę, która działałaby mi na nerwy równie intensywnie co Carrie Adams.
„Wydaje im się, że kobiety pragną mężczyzn o wielkich penisach, podczas kiedy naprawdę pragniemy mężczyzn, którzy kochają dzieci.” – to był właśnie TEN moment, kiedy uświadomiłam sobie, że z główną bohaterką nie łączy mnie NIC, poza płcią rzecz jasna.

Ta książka to stek bzdurnych stereotypów, że jedyne czego tak naprawdę pragną kobiety to posiadać dzieci, a mąż jest tylko dodatkiem niezbędnym do poczęcia. Kiedy już na świecie pojawi się DZIECKO baba dostaje na głowę, facet zostaje odwalony na boczny tor, a ona zmienia się w… no właśnie, w co? Chcesz się przekonać – zajrzyj do tej książki, chociaż osobiście Ci to odradzam!

Główna bohaterka to chodząca antyreklama...

Cuddless | 2011-05-04

Trochę lepsza niż ostatnia z tej serii, którą czytałam, ale nadal nie rozumiem czemu ktoś chciałby napisać książkę o kobiecie, która jest - co tu dużo mówić - głupia. Domyślam się, że zamysłem autorki było łamanie stereotypów, stworzenie kobiety wyzwolonej, ukazanie wewnętrznej przemiany i stawania się silniejszą... ale niestety się nie udało. Książka opowiada żałosną historię kobiety, która traktowana jest przez męża jak śmieć, ale za bardzo się boi cokolwiek zmienić. Ostatecznie, w ramach heroicznego aktu, wybacza mu zdradę i zaczyna dyktować warunki. Głębokie.
Nie rozumiem też po co autorka opisywała nianię jako największego potwora, skoro na końcu owa niania i jej pracodawczyni niemal wyjadają sobie z dziubków? Gdzie sens, gdzie logika...
Można przeczytać. Ale po co?

Agniolek | 2016-03-31
Przeczytana: luty 2016

Myślę że muszę skończyć z zasadą, że jeżeli coś zaczynam czytać to muszę to skończyć, bo a nuż będzie ciekawiej. Niestety ta książka utwierdziła mnie w przekonaniu, że nie ma co brnąć w coś, co mnie nie interesuje a wręcz z biegiem kart irytuje.

Agusiaczek43 | 2013-05-03
Przeczytana: 03 maja 2013

Książka momentami zabawna. Opisuje kobietę, która próbuje sobie ze wszystkim radzić a jednak nie bardzo jej to wychodzi. Książka nawet do przeczytania lecz sensu w niej nie widzę.

Mia_wallence | 2012-02-15
Przeczytana: grudzień 2008

Nie wiem co mną kierowało kiedy sięgałam po tą książkę... Chyba tylko to żeby podróż pociągiem się nie dłużyła.

Fragile | 2012-06-18
Przeczytana: 21 czerwca 2012