Subtelna różnica klas

Wydawnictwo: Amber
A class apart
paprotkowa

Lucy Beresford wyjdzie za mąż za Maksa, syna znajomych jej rodziców, z zamożnej rodziny angielskiej klasy średniej. To oczywiste. Do chwili, gdy zjawia się ktoś wspaniały, intrygujący, seksowny. Cóż z tego, że pochodzi z rodziny robotniczej. Prawdziwa miłość pokona wszelkie różnice. Czy aby na pewno...?

Irmina | 2014-08-31

Przeczytałam tę książkę mając lat 13, a jest ona przyporządkowana do serii "My dwudziestolatki, trzydziestolatki", więc wtedy wywarła na mnie naprawdę duże wrażenie. Bardzo przyjemna i lekka lektura, ale pozwalająca też zastanowić się nad życiem. Polecam!

justi | 2011-12-24
Na półkach: Przeczytane, Kobiece dobre
Przeczytana: 24 grudnia 2011

Przeczytałam z przyjemnością, jako lekką i niezobowiązującą lekturę, ale zrodziła mi się refleksja, wcale nie lekka. W życiu zawsze się z czegoś rezygnuje: pozostając w swojej klasie społecznej Lucy rezygnuje z upragnionej spontaniczności i wolności; wybierając człowieka z niższej klasy zostawia na boku wszystkie konwenanse i "wypada - nie wypada", ale płaci za to cenę rezygnacji z dostępnego wcześniej luksusu i poznaje czym są kłopoty finansowe.
Nie można mieć wszystkiego. Ale można mieć to, co najważniejsze.

joasias3 | 2016-09-29
Nikkia | 2016-05-22