Alicji K. Życiowy Poradnik Bezradnik

Tłumaczenie: Irena Kołodziej
Książka jest przypisana do serii/cyklu "My Dwudziestolatki, Trzydziestolatki...". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Alice K.'s guide to life
83-241-0415-1
obyczajowa, romans

Alicja K. (inicjał zmieniony) leży w łóżku i skręca się z niepewności. Pan Okrutny jest naprawę okropny, ale... Pan Niebezpieczny jest naprawdę sexy, ale... Elliot M. jest naprawdę kochany, ale... Co robić? Dlaczego tego nie wie? Przecież przeczytała tony poradników. Dowiedziała się, jak odnieść sukces, jak zdobyć mężczyznę, jak być asertywną, jak zatrzymać mężczyznę, jak być szczupłą, jak się ubierać po odejściu mężczyzny... I co jej to dało? Oto ona: Miss Niepokoju, Nijakości i Lekkiej Nadwagi. Czego właściwie chce od życia? A może sama napisze poradnik dla tych, którym zawsze się nie udaje?

violabu | 2014-03-11
Przeczytana: 2003 rok

Poradnik-bezradnik, książka Caroline Knapp ma na celu pokazanie na zasadzie przeciwieństwa, jak się nie zachowywać w życiu, by móc osiągać cele. Niestety, pomysł ten chybił, ponieważ Alicja K., bohaterka robi wszystko by podobać się innym (np. w czasie całowania zastanawia się czy dobrze to robi, czy może może teraz głowę przechylić należy w bok). Z tego powodu jest niezwykle irytująca i pomimo tego, że ciągle myśli i się zastanawia, to nic mądrego z tego nie wychodzi, bo nie potrafi być sobą.
Trudno powiedzieć, bym przeczytała tę książkę. Jest wyjątkiem przez który nie udało mi się przebrnąć.

Katherina87 | 2012-11-20

Dawno temu gdy ją czytałam nie brałam jej poważnie... bo to tylko lekka książka przy której można się rozerwać i pośmiać..
Tak też się stało w moim przypadku. Dostałam ksiażkę z gazetą jak wiele innych.... więc postanowiłam przeczytać :)

Nielotna | 2017-10-03
Przeczytana: 02 października 2017

Lekka i przyjemna lektura. Alicja K. jest bardzo podobna do mnie dlatego książka mi się podobała, rozumiem też dlaczego niektóre osoby tak ją krytykują. Sama historia nie jest bardzo skomplikowana, ale listy oraz pomysły opisane w tej książce wywołały na mojej twarzy uśmiech. Co ciekawe książka skłoniła mnie do przemyśleń, choć opis na okładce tego nie zapowiadał. Przeczytaj i przekonaj się czy bliżej Ci do Alicji K. czy prawdziwych dorosłych.

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam już dawno temu.

Kupiłam ją wraz z gazetą Cosmopolitan, którą kiedyś kupowałam co numer. Teraz zdarza mi się to sporadycznie.

Treść tej książki jest zabawna, w stylu Bridget Jones. Podobała mi się jako lekka literatura.

Polecam każdemu.

Rena | 2016-01-19

Jednym słowem ma-sa-kra. Nigdy nie czytałam niczego o tak nieprzystosowanej do życia "dojrzałej" kobiecie. Bohaterka drażniła mnie nieprzerwanie, począwszy od zakupu pięciu identycznych bluzek, skończywszy na chorobliwej chęci przypodobania się mężczyznom.

IwonaB | 2013-06-07

Książkę kupiłam kiedyś razem z gazetą. Próbowałam przeczytać, ale nie dało się. Wyrzuciłam na śmietnik, bo nie miałabym nawet odwagi komuś jej dać. Beznadzieja.

gaggatka | 2013-10-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Babskie

Bardzo lekkie, jednorazowe czytadło. Nie zapada głębiej w pamięć, ale chwilami bawi.

Małgorzata Chabzda | 2016-02-12
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Nie mój styl i nie moja bajka. Rozdrażniła mnie tylko ta książka.

Tiger | 2012-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2012

Według mnie nic ciekawego. Mało zabawna,trochę nudna.