Pościg

Okładka książki Pościg Clive Cussler
Okładka książki Pościg
Clive Cussler Wydawnictwo: Amber Cykl: Isaac Bell (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Isaac Bell (tom 1)
The Chase
Amber
2010-10-26
2010-10-26
Przemysław Bieliński, Maciej Pintara
Cussler Clive

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Wektory władzy Graham Brown, Clive...

Okładka książki Diabelskie wrota Graham Brown, Clive Cussler
Diabelskie wrota Graham Brown, Clive...
Okładka książki Święty kamień Clive Cussler, Craig Dirgo
Święty kamień Clive Cussler, Crai...
Okładka książki Punkt zero Graham Brown, Clive Cussler
Punkt zero Graham Brown, Clive...
Okładka książki Złoty Budda Clive Cussler, Craig Dirgo
Złoty Budda Clive Cussler, Crai...
Okładka książki Błękitne złoto Clive Cussler, Paul Kemprecos
Błękitne złoto Clive Cussler, Paul...

Świetna rozrywka. Wbija w fotel

Świetna rozrywka. Wbija w fotel

Całą recenzje znajdziecie tutaj https://grafnertpl.blogspot.com/2018/01/ostatnio-przecztana-ksiazka-1.html, pozdrawiam KG

Mega akcja, żywe obrazy pozwalają cofnąć się w czasie.

Mega akcja, żywe obrazy pozwalają cofnąć się w czasie.

Zupełnie inna książka Cusslera, niż te, które przeczytałam dotychczas. I bardzo mi się podobała! Akcja ma miejsce w 1906 roku, nie w czasach współczesnych. Jest nowy bohater, Isaac Bell, prywatny detektyw. Musi on odnaleźć i powstrzymać tajemniczego Rzeźnika, który rabuje banki w górniczych miasteczkach i bezlitośnie zabija wszystkich świadków.
Autor bardzo pomysłowo wplótł w powieść rzeczywisty kataklizm, który wydarzył się wtedy w San Francisco - potężne trzęsienie ziemi, które zrównało miasto z ziemią.

Autor bardzo pomysłowo...

Kiedy zobaczyłam, że Clive Cussler przeniósł akcję tej historii na początek XX wieku, byłam zaskoczona i zniechęcona do tej książki. W ogóle do każdej książki o przygodach Isaaca Bella. Jednakże zdecydowałam się ją przeczytać.

I znów zostałam zaskoczona. Fabuła jest lekka, ciekawa i wciągająca. Przyjemnie się ją czyta, gdyż główny bohater, detektyw Isaac Bell jest złożoną postacią, dżentelmenem i bazuje w swoich śledztwach na swojej inteligencji. Nie korzysta z żadnych sprzętów typowych dla obecnego wieku (np. sondy podwodne czy kamery itd. - ogólnie z sprzętu elektronicznego). Jego nemezis również jest postacią złożoną i inteligentną, można by powiedzieć, że pod tym względem są sobie równi, lecz jeden jest po stronie prawa, a drugi jest przestępcą. Ponadto każdemu z nich towarzyszy piękna i inteligentna kobieta.

Polecam :-)

Isaac Bell jest detektywem ze sporym zapleczem finansowym. Jego najnowsze wzywane to Rzeźnik, tajemniczy złodziej bankowy, nie mający oporów przed zabijaniem kobiet i dzieci. Ze wsparciem swoich kompanów z Agencji Detektywistycznej van Dorna zaczyna wyłapywać drobne ślady, które pozostawił po sobie bandyta. Książka jest powieścią przygodową niż detektywistyczną. Nacisk jest bardziej położony na pościgi i walkę dwóch antagonistów niż na umysłową pracę, polegającą na wyszukiwaniu śladów i przesłuchiwaniu świadków. Owszem, te sceny są w książce, ale chyba z musu, bo przecież Bell to nie czarodziej wyciągający poszukiwanego z kapelusza, więc swoją robotę musi wykonać. Na pewno plusem jest opis, i to bogaty, świata z początku XX wieku. Oczywiście nie mogło też zabraknąć wymyślnych pojazdów, tym bardziej fascynujących, ze względu na swoje osiągi szybkości. Ile się kierowca musiał namęczyć, żeby osiągnąć 100km/h. Książka szybka i lekka, we wczesnym "cusslerowskim" stylu.

Dynamiczna akcja bez nadmiernych dłużyzn. Przez to książka jest lekka i przyjemna.

Autor ten sam, a jednak książka inna. Przeniesienie wydarzeń w czasie bardzo dobrze zrobiło twórczości Cusslera. Niezmienne zostało to, że jest to twórczość lekka, łatwa i przyjemna. Książka idealnie nadaje się do wieczornego odstresowania.

Najlepsza powieść Cusslera, jaką czytałam. Przemyślana, zwrotna, pochłania i ciekawi.

Super książka na wakacje.

Super książka na wakacje.

• Clive Cussler
  • Cussler