Skarb Herkulesa

Tłumaczenie: Jan Hensel
Cykl: Nina Wilde i Eddie Chase (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
The Tomb of Hercules
Grobowiec Herkules,

Skarb mitycznego herosa Grobowiec Herkulesa istnieje. Doktor Nina Wilde zamierza tego dowieść - jeśli tylko zdoła złamać szyfr starożytnego rękopisu. Szaleniec owładnięty obłędnym pragnieniem Ktoś jeszcze szuka grobowca i jego legendarnych skarbów. I zrobi wszystko, by powstrzymać Ninę. Zbrodniczy spisek Rozpoczyna się śmiertelny wyścig po skarb Herkulesa - od Szwajcarii po Szanghaj, od...

Skarb mitycznego herosa

Szaleniec owładnięty obłędnym pragnieniem

Zbrodniczy spisek

Rozpoczyna się śmiertelny wyścig po skarb Herkulesa - od Szwajcarii po Szanghaj, od Algierii po Bahamy. Jeśli Nina przegra, miliony ludzi stracą życie.

źródło opisu: [Amber, 2009]

Dziub | 2016-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2016

Strona zaczyna tak wariować,że zaczęłam podejrzewać bana na dodawanie opinii xp
Jestem zaskoczona fabułą. Myślałam, że autor poleci schematem z pierwszej części, a nie do końca tak było. Sama końcówka to science fiction, ale nie przeszkadza mi to zbytnio, skoro akceptuję taką formę narracji z nieprawdopodobnymi zwrotami akcji.
Czas zacząć gromadzić kolejne tomy, żeby potem nie piszczeć, że nie ma co czytać i czemu oczekiwanie takie długie, żeby dostać kolejne wydanie.
Stałam się fanką Eddiego Chase'a, chociaż Nina nadal mnie wkurza, ale mniej.
W dalszym ciągu postuluję Brendana Frasera na głównego bohatera, niech zrobią tą ekranizację. Innego aktora nie zaakceptuję, tak jak zrobili z ekranizacją '63 Kinga. Z opisu Sasha Roiz a na ekranie James Franco. I teraz nie mogę się przemóc, żeby to zobaczyć.

rbj | 2015-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2015

Ta książka powinna mieć inny tytuł. Odpowiedni byłby "Pościg". Dzieje się dużo, ale właśnie większość z działań opiera się na pościgach, które jednak są raczej nużące i zdecydowanie nieprawdopodobne. Momentami czyta się to wszystko naprawdę ciężko. Niezniszczalny bohater, właściwie dwójka. I jeszcze ta końcówka... Szkoda czasu.

Sisi | 2013-04-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Niesamowita powieść przygodowa! Już od pierwszej strony w książce COŚ się dzieje. Autor w rewelacyjny sposób opisał niewiarygodną przygodę i wplótł w nią wątek archeologiczny. Nie znajdziemy tutaj zbędnych opisów jak w innych książkach tego typu. Książka trzyma w napięciu aż do ostatniej strony, akcja ciągnie za akcją i nie sposób się przy niej nudzić :)POLECAM.

damadino | 2015-12-28

Podchodząc do tej książki nie oczekiwałem niczego zbytnio interesującego.Jednak wgłębiając się coraz bardziej w fabułę nie mogłem się od niej oderwac.Dużo akcji, miejscami trochę śmiechu. Idealna na lekkie czytanie gdyż fabuła nie jest wymagająca i nie wymaga dużego skupienia tak jak np. (gra o tron).Polecam dla czytelników lubiących przygody i zagadki.

Rejwen | 2014-03-11

Schemat, schemat i jeszcze raz schemat. Znowu gimbożarty o seksie, super piękne/sprytne/mądre/silne/przebiegłe kobiety, tępi najemnicy, naciągane zagadki... a nie, jest coś nowego! Wnerwiających ludzi, uprawiających końskie zaloty zastąpili bohaterowie w związku, przy czym oboje mają mentalność czternastolatka - a bo mnie zdradza, a bo na nią spojrzał, foch, zrywamy. Autor nie potrafi opisać uczuć rzekomo inteligentnych ludzi - pani doktor archeologii i zawodowego eksżołnierza.
Ktoś tu zapomniał, że Tomb Raider to tylko gra i pułapki w niej są przesadzone.

kama5 | 2012-01-26
Przeczytana: 25 stycznia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka rozpoczyna się kłótnią pomiędzy głównymi bohaterami. Na jachcie poznają kilku nowych ludzi. Poszukując skarbu Herkulesa Nina nawet się nie spodziewała kto stoi za próbą jej zabójstwa i chęci porwania rękopisu. Osobą tą okazuje się pewna postać poznana z jachtu. Jednak i ta postać ginie z ręki zaufanej osoby, po czym ta osoba zabija kolejnego swojego sprzymierzeńca. Ta osoba zrobi wszystko tylko po to aby zniszczyć ludzi przez których cierpiała jej rodzina oraz swojego byłego męża i jego dziewczynę. Książka opisuje również moment przejścia do grobowca, ale by do niego dotrzeć trzeba wykonać 12 prac Herkulesa. Czy głównym bohaterom się to udała? Dowiecie się gdy przeczytacie książkę. Bardzo polecam. Osobiście mnie wciągnęła, przeczytałam ją w 4 dni. Zrobiłabym to szybciej, ale niestety musiałam się uczyć. :)

Goszka | 2014-10-31

Szybka akcja, non stop się coś dzieje. Do tego mało kogo nie wciągną historie o starożytnych skarbach. Na poziom adrenaliny nie można absolutnie narzekać, a kłótnie Niny i Chase'a wprowadzają trochę śmiechu.

Lilu | 2012-09-25
Przeczytana: 22 września 2012

Właściwie wszystko co definiuje książkę przygodową jest, ale może skończyła mi się faza na przygodówki? No chyba,że Clive Cussler powróci...

rysiek | 2014-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2014

książka słaba. Nawet bardzo. Jedyny plus to szybka akcja. Niestety wpływa to na logikę historii. Bohaterowie, mimo, że są ścigani, podróżują dosłownie po całym świecie. Nic nie jest wstanie ich zabić. Generalnie opowieść na poziomie filmów klasy F. Nie wiem czy to błąd tłumaczenia, korekty czy samego autora, ale ilość dennych zdań i stwierdzeń bije po oczach i psuje czytanie. Przykład: "Chase po ciężarze pistoletu wiedział, że został mu tylko jeden nabój". Jakaś masakra. Albo autor prymityw, albo wydawnictwo dało ciała. Nieważne. Jest to pierwsza i ostatnia książka tego autora w moim przypadku. Nie polecam, chyba, że jesteś małolatem wierzącym w agenta 007.

szteker | 2012-07-20
Przeczytana: 29 czerwca 2012

Akcja od początku do końca. Takie jest moje odczucie na temat tej książki. Bardzo przyjemnie się czyta, nie idzie się nudzić. Prosty język, bez zbędnych przypisów, opisów, nawiasów, itd. Polecam, mimo że większości przygód, jakie są opisane w książce raczej nie jest możliwe przeżyć