Sprawa lodowatych dłoni

Tłumaczenie: Robert Lipski
Cykl: Perry Mason (tom 67)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The Case of the Ice-Cold Hands
83-7023-848-3
Radek

- Pani Fremont - rzekł Mason - wyłożę karty na stół. Reprezentuje Nancy Banks, która jest oskarżona o zabicie pani męża. Uważam, że jest niewinna, ale dowody świadczą przeciwko niej. Próbuję ustalić fakty. Nie chcę pani oszukiwać ani próbować wykorzystywać. Jednak, jeżeli zechce pani poświęcić mi kilka minut, zadałbym pani parę pytań. -Jeśli ona go zabiła - powiedziała krótko Inez Fremont - to zasługuje na medal. - fragment książki.

bewelka86 | 2013-10-01
Przeczytana: 30 września 2013

Książka z gatunku łatwych, lekkich i przyjemnych. Bez szczególnych rewelacji - czytałam inne tego Autora i były lepsze.
Dość przewidywalna, niezbyt skomplikowana intryga, choć jak zwykle adwokat Perry Mason próbuje różnych skomplikowanych sztuczek, aby wygrać sprawę - w jego przypadku "naginanie faktów" jest na porządku dziennym. Z jednej strony ciekawi mnie jak wyciągnie swoich klientów z tarapatów, z drugiej zaś trochę drażni mnie jego sposób działania.

Ogólna ocena: może być - do podróży w sam raz.

KiNGa | 2015-05-05
Przeczytana: maj 2009

Do Perry'ego Masona przychodzi klientka, która zleca mu odebranie za nią wygranej z wyścigów. Od tej chwili wszystko zaczyna wskazywać, że jest ona co najmniej zamieszana w morderstwo, a sama pogrąża się z każdą próbą odsunięcia od siebie podejrzeń. Lekka lektura zwłaszcza w podróży.

żabka | 2016-03-17
Przeczytana: 02 marca 2016

Bardzo fajna historia. Jak zwykle Perry Mason wpakuje się w dziwną sprawę i będzie musiał bronić pewnej damy. Polecam

Badbishop | 2016-11-18
Przeczytana: 07 listopada 2016