Makler

Seria: Galeria
Wydawnictwo: Muza
8372005508

Przyciśnięty biedą miłośnik Puszkina, Nick Elliot, znajduje zatrudnienie w firmie maklerskiej Dekker Word, dominującej na południowo-amerykańskim niestabilnym rynku obligacji. Szefem zielonego jak dolar maklera jest Ricardo Ross makler nad maklerami, zwany Twórcą Rynków. Kiedy Nick stawia pierwsze kroki w nowym zawodzie, u Dekkera zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Doświadczony pracownik traci pracę, inny ginie w podejrzanych okolicznościach, dziewczyna, która jest cichym obiektem westchnień Nika zostaje porwana.

ŚliwkowaPanna | 2012-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2012

Książkę dostałam, w sumie od "tytułowej" osoby:)
Przyznam, że nigdy nie czytałam tego typu książek. Owszem, thrillery były u mnie mile widziane często(m.in. Child, czy Coben). Jednakże tak dobrze odwzorowanej książki-nie czytałam.
Autor naprawdę się postarał, zgłębił temat. Nie wiem czy dobrze na wszystkim się zna, bo sama w tym temacie raczkuję. Jest dosyć sporo terminologii znanej maklerom, ale jest to napisane w taki sposób, że nie męczy czytelnika, jest dosyć zrozumiała w odbiorze.

Książka świetnie przedstawia światek maklerów, grania na giełdzie, prania brudnych pieniędzy. Czyta się z zapartym tchem, zwłaszcza, że akcja nie ustępuje nawet na chwilę, a zakończenie jest znakomitym, zaskakującym zwrotem akcji!

Na pewno sięgnę po drugą książkę tego autora "ostatnia transakcja". Polecam tym interesującym się finansami, jak i osobom chcącym przeczytać dobrą książkę akcji:)

panda | 2015-06-27
Na półkach: Sprzedam, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Niestety, mimo szczerych chęci nie skończyłam tej książki. Być może wciągnęłaby mnie bardziej, gdybym była obeznana w żargonie giełdowców. Jednak dużo osób się na tym nie zna, więc sądzę, że książka tak naprawdę trafia do małej liczby czytelników. Większość akcji kręci się wokół sprzedawania i kupowania obligacji, a także telefonowania, co po prostu nuży. Poza tym nie sądzę, by w prawdziwym życiu ktoś, kogo sensem istnienia jest literatura rosyjska, nagle dostał pracę w jednej z największych korporacji tego typu na świecie. Cóż, na razie zostałam zniechęcona do thrillerów.

kl1976 | 2016-03-29
Przeczytana: 28 marca 2016

Książka na początku mnie zniechęciła ,giełda ,finanse ,obligacje to prawie jak czarna magia dla mnie ,język maklera dla potocznego czytelnika okazuje sie niezrozumiały.Na szczęsćie ,pojawia się coś wiecej ,tajemnica ,intryga ,morderstwo i zaczyna wciągać.
"W świecie wielkich pieniędzy stawką bywa życie "

>8/52<

justanillusion | 2012-10-10
Przeczytana: 30 września 2012

Intrygująca książka z zaskakującym zakończeniem. Trochę miłości, trochę zawikłanych historii, przyjemny, lekki styl. Nie jest rewelacyjna, ale również nie uważam jej za stratę czasu.

victoria_87 | 2011-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2011

Jeśli fascynuje Cię świat ludzi biznesu,zawodowych konfliktów i mrocznych sekretów to ta książka jest idealną lekturą dla Ciebie.Polecam.

ŚliwkowaPanna | 2012-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2012

Książkę dostałam, w sumie od "tytułowej" osoby:)

Hiasyntia Cz | 2012-11-07
Przeczytana: 27 lutego 2012

Dawno nie czytałam żadnej książki tego gatunku i muszę powiedzieć, że Makler zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. To powieść z serii tych, które trudno jest odłożyć, dopóki nie przeczyta się do końca. Autor jest oszczędny w słowach, a mimo to udaje mu się stworzyć klimat napięcia i tajemnicy.

magduskabp | 2016-02-22
Przeczytana: 30 stycznia 2016

Z książką tą wiąże się bardzo ciekawa historia. Sama z siebie raczej nigdy nie sięgnęłabym po tą pozycję ;) a jednak przrczytałam ją bo.... książkę znalazłam na ulicy :D a na pierszej stronie oprócz tytułu widniały napisy: "gdy przeczytasz podaj dalej! Nie bądź egoistą! Mam nadzieję że się przyda! Nic nie dzieje się przez przypadek :)" I tym oto sposobem wpadła w moje ręce, a skoro już wpadła, to na pewno nie wypadłaby bez przeczytania :D i co najlepsze spodobala mi sie! I to nawet bardzo :) polecam, po kilju stronach rozkreca się i staje się bardzo wciągająca. Polecam serdecznie! ;)

Lena | 2012-08-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 27 sierpnia 2012

świat biznesu i ogromnych pieniędzy bywa bezwzględny!! Dużo pojęć z zakresu giełdy, których nie rozumiałam, ale nie zakłócały one zrozumienia sensu książki.

Joanna | 2013-07-08

Dawno czytałam, ale dobra była. Polecma miłośnikom sensacji!