Władcy smoków

Wydawnictwo: Rebis
The Dragon Masters
83-7120-233-4
Iselor

Naganiacze, Zbrojmistrze, Pancerni, Giganci — niegdyś byli ludźmi. Później ich struktura genetyczna została wypaczona i przekształcona, co uczyniło z nich rasę niewolnych wojowników. Megiery, Szatany, Długorodzy Mordercy, Błękitne Horrory — przed tysiącami pokoleń należeli do Prymatów, rasy inteligentnych gadów, która niemal doszczętnie wyniszczyła ludzkość. Teraz, na zapomnianym świecie, ludzie i jaszczury spotykają się w ostatecznym boju, opisanym przez mistrza współczesnej fantasy i science fiction.

ChanLee | 2017-01-15
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Nawet nie wiem co napisać. Może to, że ta książka była piekielnie nudna? Może to, że pomimo jej niewielkiej objętości męczyłam ją trzy dni? A może to, że to wszystko jest dla mnie zbyt pogmatwane by zrozumieć sens tego tworu? Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to mój debiut u tego autora, na którego pewną trylogię mam chrapkę. Nie jestem zadowolona z takiego spotkania.

UWAGA: SPOILERY! Nie ukrywam jednak ich, bo szkoda czasu na tę pozycję. Dałam cztery gwiazdki tylko dlatego, że historia ma potencjał bycia czymś lepszym.

Kompletnie nie wiem o czym ta książka jest. Mamy spór władców dwóch krain. Jeden obowiązkowo jest tym inteligentniejszym, drugi tym porywczym oraz głupszym. Do tego można dorzucić kobietę, która sama w sobie służyła tylko za dekorację i jako przedmiot do ulżenia sobie przez jednego z władców. No i tytułowe smoki: nie mam pojęcia jak one wyglądają. Mamy kilka różnych gatunków i po trzydniowej walce z książką nie wiem co odróżnia jedne od drugich. Wyjątkiem są...

Brexxxer | 2016-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2016

Nowela kanonicznego autora. Połączenie fantasy i SF. Trochę przekombinowana wg. mnie. I jak niby smok może posługiwać się mieczem!? ;-D

Na półkach: Fantasy, Przeczytane
DifferentWorld | 2016-08-14