Antypamiętniki

Wydawnictwo: Czytelnik
Antimémoires
pisarze francuscy, XX wiek
Killa

Wspomnienia francuskiego pisarza i eseisty obejmujące mniej więcej okres do połowy XX stulecia. Zdecydowanie lewicowe poglądy pisarza i żarliwa krytyka kolonializmu zaprowadziły go w szeregi zwolenników chińskiego Kuomintnagu a potem do ogarnętej wojną domową Hiszpanii (był współtwórcą republikańskiego lotnictwa). Aktywnie uczestniczył w kampanii 1940 roku a po klęsce Francji wstąpił do Resistance. Po zakończeniu II wojny światowej był ministrem w gaullistowskich rządach

źródło opisu: www.sklep24.pl

źródło okładki: www.antykwariat.pl