Psychologia kwantowa

Quantum Psychology
popularnonaukowa
Dariusz Misiuna
Transgresje

Dotrwałem do połowy, mimo że mam wykształcenie wyższe inżyniera i pasjonuje się fizyką kwantową, to książki w ogóle nie rozumiem i mam wrażenie, że składa się wyłącznie z bełkotu.

Bełkot. Poznawcza wartość tej lektury jest bliska zeru. Ale najgorsze jest coś innego: Najpierw (pierwszy rozdział) autor kategorycznie opowiada się za używaniem precyzyjnego i czystego języka, aby uniknąć "szumów". To jest banalne stwierdzenie rozwleczone do całego rozdziału, w którym Autor wyważa otwarte drzwi tłumacząc jak ważne jest owo precyzyjne wyrażanie się i jak...

Czytelnicy, którzy przeczytali książkę pewnie zgodnie stwierdzą, że dodawanie recencjinie ma najmniejszego sensu.
Jeśli chcesz sprawdzić dlaczego, przeczytaj ją.

Polecam szczególnie wszystkim tym, którzy uważają arystotelesowskie pojęcie logiki "czarne-białe" za ograniczające.

Na półkach: , , , , , , ,

Książka ukazuje głównie pomysły na to, jak można odnieść teorie tak abstrakcyjnej dziedziny nauki jak fizyka kwantowa do "zwykłego" życia. Porusza się również po obszarach m.in. filozofii i neuropsychologii, niezwykle sprawnie łącząc wszystkie te dziedziny w logiczny porządek.

Nie traktowałabym tych wszystkich założeń i spostrzeżeń zupełnie serio, ale "Psychologia...

co za umysł...

Jak dla mnie pozycja odczuwalnie słabsza niż "Kosmiczny spust" czy "Powstający Prometeusz". Większość książki (może oprócz dość hardkorowego wstępu filozoficznego umożliwiającego zrozumienie cokolwiek z tej książki) to semantyczno-filozoficzne dzielenie włosa na czworo… Jestem fanem RAW, ale "Psychologia kwantowa" mnie nieco rozczarowała.

Rewelacyjna książka. Zarwałem noc tak nie mogłem się oderwać. Mimo, że tematyka nie jest mi do końca obca książka pozwoliła na pewne sprawy spojrzeć na nowo i pod innym kątem. A to dlatego, że autor posługuje się po prostu ludzkim językiem i nie szafuje co zdanie hermetyczną terminologią znaną praktycznie tylko specjalistom.
Pozycja wyjątkowa i godna uwagi.

Na półkach: , , , , , ,

Parafrazując słowa Nielsa Bohra, jeśli Psychologia kwantowa dogłębnie tobą nie wstrząsnęła, to znaczy, że jej nie zrozumiałeś (i nie robiłeś ćwiczeń w niej zawartych).

Nie zabawna, lecz śmieszna. Mam wrażenie, że jedynym celem wydania tej książki była chęć zdobycia zysku finansowego z jej sprzedaży. Jak można TAK o TYM pisać?

• Psychologia
  • Filozofia