Odrobina marzeń

Wydawnictwo: Amber
Dream a Little Dream
romans
Wanda

Pusty portfel, zepsuty samochód, głodne dziecko. To wystarczające powody, żeby Rachel Stone wróciła do miasteczka, gdzie kiedyś mieszkała. I gdzie wszyscy jej nienawidzą. Ktoś jednak udziela jej schronienia i pomocy. Ktoś, kto otoczył się murem szorstkości i zapomniał, czym jest czułość. Ktoś, kto dzięki Rachel odważy się znowu marzyć...

Kasiek | 2015-10-08
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015
Przeczytana: 08 października 2015

Sięgnęłam po tę książkę w ciemno, nie zapoznając się nawet z opisem na okładce, która swoją drogą nie jest zachęcająca. Samo nazwisko autorki mówiło mi czego się spodziewać, gdyż czytałam już kilka jej książek. Było to jakiś czas temu, ale nie pamiętam, aby urzekły mnie tak ja ta. Autorka postarała się, aby wywołać cały wachlarz emocji, począwszy od zainteresowania i uśmiechu, a skończywszy na złości i smutku. Nie sposób nie pokochać głównej bohaterki, nie kibicować jej, nie współczuć, nie trzymać za nią kciuków. Duch walki Rachel o godną przyszłość, bezgraniczna miłość do syna i bezinteresowna pomoc niesiona innym budzą podziw. Jej mocny charakter, cięty język, a czasami i bezczelność wywołują uśmiech. Natomiast los, który jej nie sprzyja, wyciska łzy. Podobne emocje wywołuje również postać Gabe'a. Razem tworzą niepowtarzalną parę.
Książka jest czwartą częścią serii, jednak jest tak opowiedziana, że nieznajomość poprzednich części nie ma większego znaczenia. Obok głównego wątku,...

książek: 1956
magpie101 | 2016-09-28
Na półkach: Przeczytane, Sportowcy
Przeczytana: 28 września 2016

Kolejna ksiazka tej serii, ktora mnie zauroczyla :), przy ktorej odrywam sie od szarej rzeczywistosci i odplywam w inny swiat.
Rachel kobieta, ktora stracila wszystko, ma tylko niesprawny samochod bedacy jej domem, jedne buty, jedna sukienka i ani centa w kieszeni. Jednak jest odpowiedzialna za Edwarda jej 5 letniego synka, ktorego nie da sie nie kochac jako bohatera tej ksiazki.
Gabe mezczyzna po trzydziestce, ktoremu dwa lata wczesniej swiat sie zawali, stracil w wypadku zone i synka.
Drogi tej dwojki lacza sie, on zimny bez uczuc i ona walczaca o przetrwanie. Do tego autorka z humorem opisala watek mlodszego brata pastora i duzo moglismy dowiedziec sie jak potoczylo sie zycie starszego brata z 3 czesci tej serii. Polecam!

mania_kch | 2016-06-12
Na półkach: Przeczytane, 2016

Rachel młoda wodwa, matka 5letniego chłopca wraca do miasteczka w którym jego mieszkańcy nienawidzą jej do głębi. Jednak ona ma plan, chce odmienić życie swojego dziecka, nie chce by głodował już nigdy więcej. Przełyka dumę
i staje oko w oko z mieszkańcami i z podniesioną głową szuka tego co należy się jej dziecku …
Na jej drodze staje Gabe udręczony przez przeszłość, nie mogący odnaleźć się w teraźniejszości i niewidzący przyszłości mężczyzna. Ten sam mężczyzna, który z jednej strony chce pomóc Rachel a z drugiej pragnie by się wyniosła.
Końcówka bardzo słodka, a motyw rzekomego uzdrawiania nie przemawia do mnie zupełnie jednak mimo to uważam, że jest to bardzo dobra historia . Sensowna, poważna i życiowa.

Fenomenalna książka z ogromnym ładunkiem emocjonalnym. Jeden z moich ulubionych romansów, do którego wracam regularnie i za każdym kolejnym razem lektura wciąż jest tak samo emocjonująca. Ostatnio znowu dałam się wciągnąć w wir dramatycznych wydarzeń z życia Rachel Stone, zdesperowanej samotnej matki, i Gabe'a Bonnera, pokiereszowanego przez życie wdowca. Pani Phillips jest niezrównana w tworzeniu skomplikowanych postaci, dramatycznych sytuacji, rewelacyjnych dialogów i... fascynujących wątków pobocznych.
Z całego serca polecam!

blackwidow_33 | 2013-10-17

Jest to czwarta książka z serii Chicago Stars. Każda miała coś w sobie co nie pozwalało od niej odejść, ale ta część bije poprzednie na głowę."Odrobina marzeń" jest po prostu fenomenalnym skupiskiem skrajnych emocji, na zmianę śmiałam się i płakałam. Uwielbiam!

Katarzyna | 2013-05-06
Przeczytana: 06 maja 2013

Nie wiem co jest takiego w książkach Pani Phillips, że nie można się oderwać... chociaż, nie... Wiem - wszystko! Piękne okolice, wspaniałe posiadłości, domy z klimatem... Ale przede wszystkim - charakterystyczne postacie! Pani Phillips uwielbia obsadzać jako główne bohaterki na pozór kruche kobiety i twardych mężczyzn. Ale okazuje się, że kobiety potrafią o siebie zadbać i pokazać pazurki a mężczyźni to w rzeczywistości bardzo skrzywdzeni panowie, którzy odnajdują się na nowo. Jak dla mnie niekwestionowanie najlepsze romantyczne opowieści na rynku. I będzie mi bardzo żal jak przeczytam już wszystkie książki autorki. Całe szczęście Pani Phillips wciąż pisze. I chwała jej za to!

emerytka19 | 2014-11-30

Czytając tą książkę należy przygotować pudełko chusteczek a nawet dwa. Rachel to 27-letnia bardzo silna i dzielna kobieta, która robi wszystko żeby jej 5-letni synek miał co jeść... Dzięki takim opowieścią człowiek docenia to co ma!

kasik | 2015-08-13
Na półkach: Przeczytane, Romans
Przeczytana: 13 sierpnia 2015

Cudowna, wzruszająca, a miejscami i humorystyczna książka, z bardzo realnie wykreowanymi bohaterami. Muszę przyznać, że z każdym tomem serii, staję się większą fanką twórczości pani Philips. Autorka ma wspaniale lekkie pióro i niebywały talent tworzenia udanych dialogów. Z wyczuciem bawi się słowem i tworzy ciekawe obrazy. Polecam, bo to dobrze napisany romans.

Volumen | 2013-03-02
Przeczytana: 02 marca 2013

Uwielbiam tą autorkę. Jej książki mają moc.... odstresowują. Wartka akcja, świetne dialogi i miłość która pokonuje wszystko.Polecam!!!

Paula | 2014-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2014

Paczka chusteczek (100 szt.) obowiązkowo zwłaszcza dla osób, które mają dzieci. Prze wzruszająca książka. Bardzo dająca do myślenia na temat tego ile poświęcilibyśmy dla naszych własnych dzieci. Na pewno do niej wrócę.