Okładka książki Opowieści z Narnii

narnia
typ
papier
Iselor
7.61 (3732 ocen i 196 opinii)

Opis książki

Książka zawiera całość cyklu, czyli siedem części, z oryginalnymi ilustracjami pochodzącymi z pierwszych wydań powieści.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Gosia | 2014-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2014

"Opowieści z Narnii" to klasyka literatury dziecięcej. Żałuję, że nie sięgnęłam po nie kilka lat wcześniej, wtedy z pewnością spodobałyby mi się bardziej. Nie jestem wielką fanką fantastyki. Przeczytałam ten cykl jako osoba dorosła. Na pewno inaczej odbierają te opowieści dzieci – bardziej jako piękne bajki. Clive Staple Levis znany jest również jako autor książek o tematyce chrześcijańskiej i wielu takich wątków i odniesień możemy się w „Opowieściach z Narnii” doszukać. Można się zagłębić w świat wykreowany przez Lewisa. Piękne opisy przyrody, dobrze nakreśleni bohaterowie i niesamowite historie. Uderza prosty, wręcz naiwny język opowieści oraz widoczne nawiązania do Biblii. Mamy motyw stworzenia, mamy też koniec świata z wizją raju. Autor mierzy się z problemem pochodzenia zła, które wkradło się do Narnii już w momencie jej powstania. Przemiana złych bohaterów w dobrych i możliwość uzyskania przebaczenia. Problem odpowiedzialności za swoje czyny i obowiązki wynikające z tytułu jaki...

Krzysztof | 2012-03-30
Przeczytana: 30 marca 2012

Tym razem wybrałem się w bardzo ciekawą, literacką podróż do Narnii. Te opowieści Lewisa, można traktować jaki bajki i czytać je dzieciom i ta interpretacja będzie jak najbardziej prawidłowa. Ale oczywiście ja tu nie będę się tym zajmował w swojej recenzji, tylko spróbuję udowodnić wam, że "Opowieści z Narni" są książką dla każdego, z bardzo prostego powodu jak najbardziej można je zinterpretować zupełnie inaczej, chociażby tak jak ja spróbuję to zrobić. Mnie interesuje filozoficzny wymiar Narnii. Oczywiście, że w ten sposób można dzieło Lewisa rozpracować, bowiem nie ma w tym przypadku, że weszło ono do kanonu literatury światowej. "Opowieści z Narnii" to nie tylko przygody kilkoro dzieci, którzy przedostali się, do krainy za szafą, ale też całkiem skomplikowany, jak na zwykłą bajkę, stworzony system kosmologiczny, a więc jest tam precyzyjnie opisany kosmologiczny motyw stworzenia Narnii. Takie kosmologiczne mitologie tworzy bez wyjątku każda cywilizacja, i mimo, że ma to formy r...

nigrum | 2012-05-24
Przeczytana: 2010 rok

Z tą książką prawie ożeniłam się , kiedy po raz pierwszy zagłębiłam się w świat Lewisa. Piękne opisy przyrody, doskonali bohaterowie i niesamowita historia.
Łucja, jako małe i jeszcze niewinne, ma świadomość istnienia czegoś więcej. Jej wiara jest tak silna ,że w magiczny sposób przenosi się do Narnii.Czytając nie jesteśmy do końca pewni , czy aby ta kraina nie jest jedynie grą świadomości tej małej dziewczynki, załamanej po ucieczce z rodzinnego kraju. Autor powieści do końca nie rozwiewa naszych wątpliwości, co zmusza nas do przeczytania kolejnych części cyklu.
Jednak historia rozwija się dalej i mała dziewczynka zaprasza do Narnii swoje rodzeństwo. Oczywiście przedtem każde z nich musi odnalezć w sobie pewną czystość i niewinność dziecka. wtedy dopiero rozpoczyna się prawdziwa przygoda.
Świat stworzony jest tak dokładnie i precyzyjnie że mamy wrażenie że obcujemy z pewną wizją raju. Wszystko w tej krainie jest doskonałe i ma swoje przeciwieństwo w realnym świecie.Dostrzegamy również...

Chmurka | 2013-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2013

Tak naprawdę to sama nie wiem, dlaczego tak długo zbierałam się z przeczytaniem tych cudownych opowieści. Przecież to jest klasyka literatury dziecięcej, a u mnie stała i kurzyła się prawie 5 czy 6 lat. To jest zaskakujące i z mojej strony przerażające. Szczerze żałuję, że nie sięgnęłam po nie kilka lat wcześniej... Z pewnością spodobałyby mi się jeszcze bardziej.

Narnia to piękny, magiczny i zaczarowany świat, w którym praktycznie wszystko jest możliwe. Mówiące zwierzęta, cudowne krajobrazy oraz czary wywołują zachwyt w każdej osobie, która się na nie natknie. Jednak kraj pełen magii i cudowności nie jest idealny. Zawsze zdarzy się ktoś kto przejdzie na ścieżkę zła. W ciężkich i trudnych przypadkach mieszkańcom Narnii z pomocą przychodzą ludzie, a nawet sam Aslan. Kim on jest? Czy, aby na pewno można mu zaufać? Co może zdarzyć się w tak wspaniałym świecie jakim jest Narnia?

Już na wstępie mogłam napisać, że pokochałam świat stworzony przez pana Lewisa. Aslana, Łucję, Piotra, Łamigł...

Moim zdaniem świetna seria, może nawet najlepsza ze wszystkich serii w fantastyce. Bardzo mi przypadł do gustu styl Lewisa, taki lekki, ciepły pełen pogody. Bardzo podobały mi się przygody pełne magii. Lewis po prostu mnie oczarował. Jego lekkie pióro przekazuje wartości moralne Chrześcijaństwa, są tu aluzje do scen biblijnych. Teraz kiedy to piszę ma wejść do kin trzecia część "Podróż wędrowca do świtu" tą część najbardziej uwielbiam.

książek: 2047

Absolutna klasyka. Muszę jednak przyznać, że choć "Lew, czarownica i stara szafa" oraz "Książę Kaspian" są świetni, to pozostałe części nie dorastają im do pięt.

Emily | 2013-06-26
Przeczytana: 2010 rok

Jedna z moich ulubionych powieści fantastycznych. To się nie mieści w głowie ile tam jest cudownych postaci, ile magii, która unosiła moją duszę gdzieś daleko i pozwalała mi marzyć, że kiedyś i ja trafię do tak wspaniałego miejsca, jakim jest Narnia. Kocham zarówno wersję papierową jak i ekranizacje.

Melania | 2011-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2011

Piękne wydanie wszystkich siedmiu "Opowieści z Narnii" w jednej książce. Każda z opowieści przenosi czytelnika w magiczny świat, pełen dobra i zła oraz nieustannej walki tych dwóch stron.

Ciężko oceniać mi pierwsze trzy opowieści ("Lew, Czarownica i Stara Szafa", "Książę Kaspian", "Podróż Wędrowca do Świtu"), ponieważ wcześniej oglądałam ekranizację. Mogę jednak stwierdzić, że w tej 'kategorii' pierwsza część podobała mi się najbardziej.

Jeśli chodzi o pozostałe to już zupełnie co innego. Poznajemy nowych bohaterów, a Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja chodzą na dalszy plan. Moje rozczarowanie było ogromne, gdy dowiedziałam się, że starsza dwójka już nigdy nie powróci do Narnii (w drugiej części), a zaraz potem kolejnych dwoje również (w trzeciej części). Mogę tylko zdradzić, że to jeszcze nie koniec i zobaczymy ich jeszcze!

W czwartej części ("Srebrne krzesło") do Narnii trafiają Eustachy i nowa postać - Julia. Mają za zadanie znaleźć i uwolnić wnuka króla Kaspiana, księcia Riliana, k...

Łukasz | 2013-03-29
Przeczytana: 19 lipca 2012

wszystkie siedem wspaniałych części , przy których było dużo emocji .
dzięki tej książce miło spędziłem czas ,to jedna z wielu książek , których myślałem że nie potrzebuje , lecz byłem w błędzie ;iD POLECAM!!!!!!!

Hania | 2012-09-05
Przeczytana: 05 września 2012

Baśniowa Biblia...
Clive Staples Lewis był teologiem. Kiedyś dopadły go wątpliwości, stał się ateistą, ale nawrócił się, a "Opowieści z Narnii" są dowodem na to, że był człowiekiem mądrym, żyjącym przy Bogu, ufającym Mu i sławiącym Go różnymi sposobami, na przykład napisaną książką.
Aslan - dobry, odważny, dumny, pełen miłości i troski lew nie miał być nikim innym jak samym Jezusem. Syn Władcy-zza-Mórz - Syn Boga.
W pierwszej częśći głównym dowodem na to jest to, że Aslan bez wahania oddał swoje życie za grzech Edmunda, ale powracając do życia w pełni chwały i to dzięki starym czarom. Stary czarny były odpowiednikiem sposobu, w jakim zbawił nas Chrystus, również oddając swoją niewinną krew za ludzi i również Zmartwychwstając.
Część druga - Ryczypisk stracił ogon. Dzięki miłości, jaką darzą go jego towarzysze, Aslan sprawił, że otrzymał nowy. By Ryczypisk nie poczuł się zhańbiony, jego przyjaciele chcieli również odciąć sobie ogony - największą mysią dumę. Aslan widząc, jak bardzo kocha...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto