Opowieści z Narnii

Cykl: Opowieści z Narnii (tom 1-7)
Wydawnictwo: Media Rodzina
7,65 (4323 ocen i 237 opinii)
tłumaczenie
Andrzej Polkowski
The Chronicles of Narnia
narnia
Iselor

Inne wydania

Książka zawiera całość cyklu, czyli siedem części, z oryginalnymi ilustracjami pochodzącymi z pierwszych wydań powieści.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Collide
  • Nie ma nieba
  • Z jednym wyjątkiem
  • Inna dusza
  • Ekspozycja
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Pół świata
  • Złączeni
  • Nie tacy oni straszni
  • Sekret Sonji
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

8 (37 ocen i opinii)
Ekspozycja
Remigiusz Mróz

8,4 (5 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

7,5 (2 ocen i opinii)
Sekret Sonji
Åsa Hellberg

7,75 (4 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8 (9 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Gosia | 2014-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2014

"Opowieści z Narnii" to klasyka literatury dziecięcej. Żałuję, że nie sięgnęłam po nie kilka lat wcześniej, wtedy z pewnością spodobałyby mi się bardziej. Nie jestem wielką fanką fantastyki. Przeczytałam ten cykl jako osoba dorosła. Na pewno inaczej odbierają te opowieści dzieci – bardziej jako piękne bajki. Clive Staple Levis znany jest również jako autor książek o tematyce chrześcijańskiej i wielu takich wątków i odniesień możemy się w „Opowieściach z Narnii” doszukać. Można się zagłębić w świat wykreowany przez Lewisa. Piękne opisy przyrody, dobrze nakreśleni bohaterowie i niesamowite historie. Uderza prosty, wręcz naiwny język opowieści oraz widoczne nawiązania do Biblii. Mamy motyw stworzenia, mamy też koniec świata z wizją raju. Autor mierzy się z problemem pochodzenia zła, które wkradło się do Narnii już w momencie jej powstania. Przemiana złych bohaterów w dobrych i możliwość uzyskania przebaczenia. Problem odpowiedzialności za swoje czyny i obowiązki wynikające z tytułu...

Krzysztof | 2012-03-30
Przeczytana: 30 marca 2012

Tym razem wybrałem się w bardzo ciekawą, literacką podróż do Narnii. Te opowieści Lewisa, można traktować jaki bajki i czytać je dzieciom i ta interpretacja będzie jak najbardziej prawidłowa. Ale oczywiście ja tu nie będę się tym zajmował w swojej recenzji, tylko spróbuję udowodnić wam, że "Opowieści z Narni" są książką dla każdego, z bardzo prostego powodu jak najbardziej można je zinterpretować zupełnie inaczej, chociażby tak jak ja spróbuję to zrobić. Mnie interesuje filozoficzny wymiar Narnii. Oczywiście, że w ten sposób można dzieło Lewisa rozpracować, bowiem nie ma w tym przypadku, że weszło ono do kanonu literatury światowej. "Opowieści z Narnii" to nie tylko przygody kilkoro dzieci, którzy przedostali się, do krainy za szafą, ale też całkiem skomplikowany, jak na zwykłą bajkę, stworzony system kosmologiczny, a więc jest tam precyzyjnie opisany kosmologiczny motyw stworzenia Narnii. Takie kosmologiczne mitologie tworzy bez wyjątku każda cywilizacja, i mimo, że ma to...

Paweł | 2014-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2014

Jakoś nie przepadam za fantastyką, a tym bardziej napisaną dzieciom, jednak ta książka wywarła na mnie dobre wrażenie. Nie czytałem jej na siłę. Rozkoszowałem się każdym rozdziałem, na spokojnie. Bardzo podoba mi się styl Pana Lewisa! Żałuję, że nie sięgnąłem wcześniej po tę pozycję. Może bardziej wpłynęłaby na doświadczenia z fantastyką.

Moim zdaniem świetna seria, może nawet najlepsza ze wszystkich serii w fantastyce. Bardzo mi przypadł do gustu styl Lewisa, taki lekki, ciepły pełen pogody. Bardzo podobały mi się przygody pełne magii. Lewis po prostu mnie oczarował. Jego lekkie pióro przekazuje wartości moralne Chrześcijaństwa, są tu aluzje do scen biblijnych. Teraz kiedy to piszę ma wejść do kin trzecia część "Podróż wędrowca do świtu" tą część najbardziej uwielbiam.

Paweł | 2014-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2014

"Był to oczywiście, Głos Lwa"

Nie sposób opinii o "Opowieściach z Narnii" nie zacząć tym cytatem. Arcydzieło to które docelowo jest powieścią dla dzieci, moim zdaniem powinien przeczytać także każdy dorosły. Trudne moralne prawdy ukazane w sposób najprostszy jak tylko się da, w sposób który trafia do serca Czytelnika i każe zastanowić się nad tym co jest prawdziwie ważne.

Już od pierwszej części zauważyłem, że gdy przemawiał Aslan, czułem gęsią skórkę, wiedziałem, że przeczytam coś ważnego, coś co może służyć za drogowskaz. I właśnie w taki sposób skomponowane są wszystkie części - mimo szybkiego czytania, bo strony pędzą jak pod wpływem lwiego podmuchu, z każdą stroną i każdą częścią uderzała mądrość Autora i Jego głębokie przemyślenia.

Czytałem tę książkę dość długo, a to z tego powodu, że bardzo, BARDZO mocno odwlekałem koniec, zwyczajnie nie chciałem by się skończyła, chciałem jak najdłużej móc uczestniczyć w przygodach Narnii z jej wszystkimi przyjaciółmi i bohaterami....

nigrum | 2012-05-24
Przeczytana: 2010 rok

Z tą książką prawie ożeniłam się , kiedy po raz pierwszy zagłębiłam się w świat Lewisa. Piękne opisy przyrody, doskonali bohaterowie i niesamowita historia.
Łucja, jako małe i jeszcze niewinne, ma świadomość istnienia czegoś więcej. Jej wiara jest tak silna ,że w magiczny sposób przenosi się do Narnii.Czytając nie jesteśmy do końca pewni , czy aby ta kraina nie jest jedynie grą świadomości tej małej dziewczynki, załamanej po ucieczce z rodzinnego kraju. Autor powieści do końca nie rozwiewa naszych wątpliwości, co zmusza nas do przeczytania kolejnych części cyklu.
Jednak historia rozwija się dalej i mała dziewczynka zaprasza do Narnii swoje rodzeństwo. Oczywiście przedtem każde z nich musi odnalezć w sobie pewną czystość i niewinność dziecka. wtedy dopiero rozpoczyna się prawdziwa przygoda.
Świat stworzony jest tak dokładnie i precyzyjnie że mamy wrażenie że obcujemy z pewną wizją raju. Wszystko w tej krainie jest doskonałe i ma swoje przeciwieństwo w realnym świecie.Dostrzegamy...

Justyna | 2015-05-21
Przeczytana: 21 maja 2015

Prawdziwy klasyk:)
Niezwykłe, baśniowe przygody czwórki rodzeństwa do magicznej, pięknej Narnii.
Pokochałam tą książkę dostałam ją od mojej mamy na imieniny w prezencie a prezent to wyjątkowy jest jest ukochaną moją książką powracam często i czytam ją.
Bardzo przyjemnie się czyta, przeżywałam ciekawe, piękne przygody oraz wędrówki w baśniowym świecie Narnii.
Po prostu odpłynęłam tam.
Łucja odkrywa za szafą garderobę a tam przenosi się w świat Narnii.
Gdzie piękne klimaty, wspaniałych przyjaciół opowieści wysłuchują od profesora.
Poznają Aslana Lwa, Białą Czarownicę która uważa, że jest królową.
Przepiękna, ciepła opowieść warto przeczytać!!!

Alaska | 2013-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2013

Tak naprawdę to sama nie wiem, dlaczego tak długo zbierałam się z przeczytaniem tych cudownych opowieści. Przecież to jest klasyka literatury dziecięcej, a u mnie stała i kurzyła się prawie 5 czy 6 lat. To jest zaskakujące i z mojej strony przerażające. Szczerze żałuję, że nie sięgnęłam po nie kilka lat wcześniej... Z pewnością spodobałyby mi się jeszcze bardziej.

Narnia to piękny, magiczny i zaczarowany świat, w którym praktycznie wszystko jest możliwe. Mówiące zwierzęta, cudowne krajobrazy oraz czary wywołują zachwyt w każdej osobie, która się na nie natknie. Jednak kraj pełen magii i cudowności nie jest idealny. Zawsze zdarzy się ktoś kto przejdzie na ścieżkę zła. W ciężkich i trudnych przypadkach mieszkańcom Narnii z pomocą przychodzą ludzie, a nawet sam Aslan. Kim on jest? Czy, aby na pewno można mu zaufać? Co może zdarzyć się w tak wspaniałym świecie jakim jest Narnia?

Już na wstępie mogłam napisać, że pokochałam świat stworzony przez pana Lewisa. Aslana, Łucję, Piotra,...

Melania | 2011-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2011

Piękne wydanie wszystkich siedmiu "Opowieści z Narnii" w jednej książce. Każda z opowieści przenosi czytelnika w magiczny świat, pełen dobra i zła oraz nieustannej walki tych dwóch stron.

Ciężko oceniać mi pierwsze trzy opowieści ("Lew, Czarownica i Stara Szafa", "Książę Kaspian", "Podróż Wędrowca do Świtu"), ponieważ wcześniej oglądałam ekranizację. Mogę jednak stwierdzić, że w tej 'kategorii' pierwsza część podobała mi się najbardziej.

Jeśli chodzi o pozostałe to już zupełnie co innego. Poznajemy nowych bohaterów, a Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja chodzą na dalszy plan. Moje rozczarowanie było ogromne, gdy dowiedziałam się, że starsza dwójka już nigdy nie powróci do Narnii (w drugiej części), a zaraz potem kolejnych dwoje również (w trzeciej części). Mogę tylko zdradzić, że to jeszcze nie koniec i zobaczymy ich jeszcze!

W czwartej części ("Srebrne krzesło") do Narnii trafiają Eustachy i nowa postać - Julia. Mają za zadanie znaleźć i uwolnić wnuka króla Kaspiana, księcia...

Ines | 2015-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2015

Są to najpiękniejsze opowieści o przyjaźni, odwadze i wierze. Są niezwykle barwne i przenoszą do magicznego świata. Od początku do końca zachwycają swym urokiem. Z końcem każdej opowieści czułam jedynie smutek, że to koniec kolejnej przygody i pożegnanie z moim ukochanym światem, z moimi ukochanymi przyjaciółmi, z moim Wielkim Aslanem.

Ciężko opisać mi co ta książka mi dała. Jest wspaniałym wspomnieniem z dzieciństwa i niesamowitym spojrzeniem na życie dzisiaj. Warto przeczytać tą książkę bez względu na wiek, ale przede wszystkim warto przeczytać ją swoim dzieciom, tak jak mi kiedyś przeczytała ją moja mama.