Z miłości

Wydawnictwo: Amber
What I Did for Love
romans
Wanda

Życie Georgie się rozpada... Sławny mąż - gwiazdor kina akcji - porzucił ją na oczach milionów. Jej kariera filmowa się załamuje. Jej image bohaterki romantycznych komedii znudził się fanom. Co może zrobić blednąca gwiazda, gdy czujne obiektywy aparatów paparazzich czyhają na jej każdy krok... i każdą łzę? Postanawia przechytrzyć wszystkich, fanów i wrogów: wziąć ślub na niby i udawać...

Postanawia przechytrzyć wszystkich, fanów i wrogów: wziąć ślub na niby i udawać zakochaną i szczęśliwą. To będzie dla Georgie życiowa rola - zagrana bez reżysera, bez scenariusza, za to z zupełnie nieprzewidywalnym partnerem...

Kasiek | 2015-10-10
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 10 października 2015

Po niedawno przeczytanej świetnej książce tej autorki, "poszłam za ciosem" i sięgnęłam po kolejną, którą miałam schowaną w zanadrzu. Jednak ta nie porwała mnie tak jak poprzednia. Oczywiście odczuwa się styl autorki, który przejawia się przede wszystkim wykreowaniem bohaterów o nietuzinkowych charakterach i stwarzaniem wielu komicznych sytuacji. Zabrakło mi jednak tej nutki wzruszenia, która towarzyszyła mi podczas czytania poprzedniej pozycji. Główni bohaterowie mają na tyle silne charaktery, że nie ma miejsca w ich życiu na łzy, czy chwile zwątpienia. Można im tylko pozazdrościć umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i stawiania czoła intrygom.
Książka jest dość rozbudowana. Toczy się równolegle kilka, mniej lub bardziej ważnych, wątków. Każdy ciekawi w inny sposób i każdy oczywiście ma dobre zakończenie. Może nie jest to tak wciągająca lektura, jak oczekiwałam, niemniej jednak z pewnością powrócę jeszcze do twórczości autorki.

Ziraelka | 2014-04-05

Świetny współczesny romans obyczajowy.
Zaczyna się od smakowitej historyjki rodem z Hollywood, która może pogrążyć zaangażowane w nią osoby. Aktorska para połączona przez wybryk jednej szalonej nocy w Las Vegas będzie musiała zmierzyć się z opinią publiczną, tabunem znajomych i rodziny i oczywiście ze sobą nawzajem, a niestety dzieli ich sporo wspólnych bolesnych wspomnień.
Smaczku tej historii dodaje subtelne skojarzenie z pewną słynną hollywoodzką parą i tą trzecią, porzuconą gwiazdką serialową, której SEP pozwoliła w swojej książce rozwinąć skrzydła :)
Cechą charakterystyczną prozy Susan Elizabeth Phillips są porywające sceny erotyczne, niepozbawione żaru i pikanterii, a jednak piękne, wysmakowane, niewulgarne. Autorka posiada niesamowitą umiejętność pięknego opisywania miłości fizycznej. Naprawdę dużo mogłyby się od niej nauczyć autorki współczesnych romansów naszpikowanych tanią literacką pornografią.
Bardzo polecam!

Mika220 | 2014-09-21

Częściej niż romanse czytam książki obyczajowe z wątkami romansowymi, ale akurat miałam ochotę na coś lekkiego, a do tego czytałam dobre opinie o autorce.

Historia jest prosta, ale napisana w przyjemny sposób. Bohaterką jest Georgie, która po pewnej nocy w Las Vegas zdaje sobie sprawą, że właśnie tam pod wpływem alkoholu wzięła szybki ślub. Georgie jest aktorką, grała kiedyś w sławnym sitcomie, łatka tej postaci przylgnęła do niej na dobre. Dlatego pragnie ona zagrać ambitniejszą dla niej rolę, zmienić przypiętą łatkę. Jest to jeden z drugich wątków w książce, oprócz romansowego. Mamy też ojca Georgie, który żyje jej życiem, za bardzo angażując się w jej karierę. Sam wątek romansu jest bardzo przyjemny i jak dla mnie nieprzesadzony. Zgadzam się z wieloma opiniami, że autorka wprowadziła wiele humoru, nie raz zaśmiałam się pod wpływem zabawnych dialogów.

To sprawiło, że jest to dla mnie romans, który czyta się świetnie, całkiem dobry i sprawnie moim zdaniem napisany. Postacie są...

sola255 | 2015-01-09
Na półkach: Romanse, Przeczytane

Dobry romans obyczjowy w świetle zycia gwiazd filmu , które okazuje sie nie zawsze rózowe choc na pewno łatwe od strony finansowej , w jednej chwili taka kariera może uleciec z błyskiem flesza paparazzich .Nie rozczulam sie nad "biednym" zyciem gwaizd . Autorka też nie. Ma dar opisywania w prostych słowach emocji jakie rządzą ludzmi. Miłośc , nienawiść , radość ,samotnośc . Jednak jak ktoś tu napisał zakończenie też mnie nie przekonuje .Taka nagła świadomośc miłości . A moze ja nigdy czegos takiego nie doswiadczylam? Nie wiem:-)Kaseta z nagraniem pogrzebu uczuc mnie napewno by nie przekonała o uczuciu, raczej o zamilowaniu do tandety , ale co ja tam wiem szaraczek o zyciu wielkich gwaizd :-)

betina360 | 2015-05-12
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 12 maja 2015

Blaski i cienie zycia gwiazdy filmowej Georgie. Gdy maz porzuca ja dla innej a jej kariera zalamuje sie jest tym przybita. Lecz jak to w zyciu nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo. Calkiem przyjemny i wciagajacy romans. Polubilam ta autorke.

CARAMEL | 2013-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2013

Książka o tym, jak cienka jest granica między nienawiścią a miłością.
Trochę przeraziła mnie ilość stron na początku, ale czyta się miło i przyjemnie.Polecam zatem.

Fleur | 2016-07-17
Przeczytana: 13 lipca 2016

Życie Georgie się rozpada...

Georgie oczywiście jeszcze tego nie wie, ale dzięki temu, że straciła wszystko, to wkrótce się szalenie zakocha. Oczywiście w całkowicie nieodpowiedzialnym, niedojrzałym i niepoważnym facecie, który do tej pory myślał wyłącznie o sobie, zależało mu tylko na przelotnych romansach, a wszystko inne miał głęboko gdzieś. Owy facet nie doceni Georgie, dla niego będzie ona tylko zabawką, śmieszną figurką, która umila czas, bo co prawda ją lubi, pasuje mu jej towarzystwo, ale tak na dłuższą metę, to lepiej żeby jednak dała mu spokój...
Georgie mimo wszystko wyzna mu miłość, bo tak nakazuje jej sumienie, on ją wyśmieje, ona się załamie i go zostawi, a wtedy jak grom z jasnego nieba dotrze do niego, że kocha ją nad życie i musi pojąc za żonę i mieć z nią gromadkę dzieci.

Trochę z przekąsem, bo chyba p. Phillips odrobinę mi się przejadła.
Masa książek, a schemat identyczny w każdej. Żeby chociaż raz to on się zakochał! Nie, zawsze tak samo, biedne te dziewczyny...

Ziraelka | 2012-12-18

Świetny współczesny romans obyczajowy.
Bardzo polecam!

Magda | 2013-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2013

Chwyciłam ją w swoje rączki spodziewając się zwykłego harlequinowskiego romansu. I jakże mnie zdziwiło, że ona coś za sobą niesie. Owszem, ukazuje pusty świat Los Angeles i gwiazdorzenia, ale także trudną przemianę bohaterów, dostrzeganie świata takim, jakim jest, a przede wszystkim - dorastanie do decyzji i ponoszenia ich konsekwencji, a także do prawdziwej miłości. Żałuję jednak, że wzięłam się za nią tak późno. Warto spędzić noc w jej towarzystwie :)

bitterlady | 2014-09-11

Już od pierszych stron książki, opowieść o Georgie i Bramie urzekła mnie swoją unikalnością i mocnymi charakterami. Tak mnie wciągnęła, że nie sposób było się od niej oderwać. Oczywiście każdy bohater czymś mnie denerwował, miał swoje wady, ale nadawało im to jeszcze więcej uroku. Niby z jednej strony jest to banalna miłosna lektura, lecz przedstwia również trudy życia, zmiany jakie zachodzą w ludziach na przestrzeni lat. Oprócz tego przy nie których scenach śmiałam się jak głupia. Niestety kompletnie nie przemawia do mnie końcówka. Kiedy Bram przekonywał Georgie o swoim uczuciu, nawet ja mu nie uwieżyłam. To było poprostu za mało autentyczne, zmienić się tak z dnia na dzień. Z minuty na minutę.